You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 01:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #797622 Wysłany: 21 Lut 2016, 20:47; 
 Temat postu: Kontrolka check po wymianie termostatu
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 10 Sie 2015,
Posty: 11
Witam dzisiaj mając chwile wybrałem się na wymianę termostatu w Punciaku.
Niby nic skomplikowanego spuściłem płyn z chłodnicy odkręciłem termostat wymieniłem cały zalałem nowym płynem.
Dodatkowo wyczyściłem takie sitko/szczoteczkę (brak foty) znajdujące się w pod obudową filtra powietrza. Całe było zasyfiałe.
Dodatkowo podokręcałem śruby od pokrywy silnika do jednej aby się dostać odpiąłem jakiś czujnik (wtyczkę).
Opaliłem samochód włączyłem ogrzewania na full poczekałem aż włączy się wentylator zassał nowy płyn dolałem i pojechałem przetestować wymianę.
Jednak w między czasie zauważyłem ze pali mi się kontrolka check, podjechałem na stacje dokupiłem płyn odpalam samochód a tam dalej check oraz engine fail.
Wróciłem i przypomniałem sobie ze nie wpiąłem kostki/czujnika, co poprawiłem ale check dalej świeci.
Czy ktoś może mi powiedzieć, podpowiedzieć co jak źle zrobiłem że pali się check?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #797631 Wysłany: 21 Lut 2016, 22:38; 
 Temat postu: Re: Kontrolka check po wymianie termostatu
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
Check engine nie zgaśnie sam z siebie - musisz podpiąć pod kompa, skasować zapisany błąd i tyle... oczywiście jeśli się to nie powtórzy - musisz obserwować.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #797636 Wysłany: 21 Lut 2016, 23:29; 
 Temat postu: Re: Kontrolka check po wymianie termostatu
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Jak nie masz możliwość podpięcia to rozepnij klemy na min 15min. błąd powinien się skasować.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #797642 Wysłany: 22 Lut 2016, 00:12; 
 Temat postu: Re: Kontrolka check po wymianie termostatu
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
steyr napisał(a):
Jak nie masz możliwość podpięcia to rozepnij klemy na min 15min. błąd powinien się skasować.


To nie działa... ;)

A tak serio, to nie spotkałem się jeszcze z furą, która by na to reagowała - dużo o tym słyszałem, ale na własne oczy nie widziałem... ;) może mało widziałem, fakt ;). A do kompa kabel, to już chyba taniej, niż podpięcie w serwisie będzie kosztować, a przyda się na przyszłość. Zresztą już było x tematów o tym i w zasadzie zawsze wychodziło, że najekonomiczniej, po prostu kupić ten kabel, a nie po serwisach latać.

Jak Kolega ArturGrab, chce mieć dobrze, to niech kabel kupi - to nie jest jakaś mega inwestycja w porównaniu z całym utrzymaniem samochodu. A na serwisie to też ryzyko, bo odczytają błąd, a nawymyślają nie wiadomo jakie usterki no i konieczne, że u nich... ;)

Z tego co Kolega pisze, to błąd się zapisał, bo zapomniał czujnik powrócić, a to najprawdopodobniej znaczy, że nie ma żadnej usterki i błąd po wykasowaniu się nie powtórzy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #797661 Wysłany: 22 Lut 2016, 09:11; 
 Temat postu: Re: Kontrolka check po wymianie termostatu
Offline
Puntoświr

Imię: Karol
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Sieradz
Rejestracja: 12 Lip 2011,
Posty: 294
Pomógł: 5
Proponuje poszukać kogoś z kabelkiem w swoich okolicach.
Błąd może się świecić i nie wpływać na pracę silnika, a może być tak że do czasu skasowania silnik będzie trochę inaczej sterowany.
W sobotę mi sama kontrolka silnika zgasła po czyszczeniu czujnika, więc komputer potrafi sam błędy kasować...
Chyba że żarówka się spaliła :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #798602 Wysłany: 28 Lut 2016, 20:06; 
 Temat postu: Re: Kontrolka check po wymianie termostatu
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 10 Sie 2015,
Posty: 11
Dziękuje za odpowiedzi. Odpinanie aku nic nie pomagało gdyż tak zrobiłem na początku.
Podpiąłem ponownie wtyczkę z myślą że trzeba podpiać kompa, ale na drugi dzień check zniknął i się na razie nie pojawił.
W wolnej chwili podjadę do znajomego i się sprawdzi czy błędów nie ma zapisanych.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #800263 Wysłany: 14 Mar 2016, 18:03; 
 Temat postu: Re: Kontrolka check po wymianie termostatu
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź - Piotrków Tryb.
Rejestracja: 02 Mar 2015,
Posty: 136
Pomógł: 6
Odpinanie aku w tych sterownikach nie zresetuje parametrów ani błędów w starszych sterownikach tak można było zrobić. Błąd prawdopodobnie wystąpił z powodu odpiętego czujnika, podłączenie sprawnego czujnika może zgasić kontrolkę "check engine" ale nie musi zależy to od strategii zarządzania sterownika silnika. Zgaszenie kontrolki osiągane jest na różne sposoby czasem wystarczy wyłączyć zapłon i włączyć bądź osiągnąć kilka cykli pracy silnika od temperatury parkowania do temperatury roboczej a czasem jest implementowana blokada tak aby zgasić "check" trzeba po naprawie skasować błąd interfejsem diagnostycznym.

_________________

Punto mk2 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM ? (dziwna wersja z klimą), Grande Punto 1.4 77 KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO