You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #800495 Wysłany: 17 Mar 2016, 12:17; 
 Temat postu: Wiosenna wymiana nagłośnienia w GP + wygłuszenie drzwi.
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Maciej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 22 Wrz 2015,
Posty: 31
Witam wszystkich, chciałbym kompleksowo załatwić temat CA w swoim GP dlatego też założyłem ten temat, mam nadzieję że uda się tutaj zebrać pewne kompendium wiedzy na tematy wymiany nagłośnienia i wygłuszenia drzwi dla Grande Punto/Evo.

W samochodzie mam zamontowane radio Alpine CDE-183BT, raczej nie planuje żadnych zmian ani też montażu dodatkowego wzmacniacza.

Po przewertowaniu zasobów Internetu na przód wybrałem głośniki Helix B 62C, na tył HERTZ DSK130.3. Tutaj pytanie czy jest sens montować gwizdki w tylnych drzwiach, gdyż z tego co wiem fabrycznie ich nie ma?

Oczywiście głośniki chciałbym zamontować na dystansach mdf, jednak z tego co czytałem w innych tematach nie każde dystanse opisane jako te do GP faktycznie pasują do GP.

Czy te z linków poniżej będą ok:

http://allegro.pl/dystanse-mdf-fiat-bra ... 07520.html

http://allegro.pl/dystanse-mdf-fiat-gra ... 69789.html

?

Jeżeli chodzi o wygłuszenie drzwi, w grę wchodzi tylko mata, bez dodatkowej blachy. Otwory technologiczne zakleję dodatkową warstwą. W poprzednim samochodzie użyłem do tej operacji taśmy dekarskiej, teraz jednak chciałbym zrobić to tak jak trzeba. Wstępnie wybrałem matę silver stp 1,8mm
http://allegro.pl/stp-silver-maty-wyglu ... 15872.html

Jaką ilość mat powinienem zakupić na wszystkie drzwi? W innym temacie doczytałem że na przednie potrzeba ok 6 mat?

Jako wygłuszenie planuję matę GMS, nie wiem tylko jaką grubość pianki da się upchnąć w drzwiach razem z matą stp silver i ile tej maty GMS będę potrzebował na drzwi przód+tył?

Kwestia demontażu boczków jest bardzo kompleksowo opisana w innym temacie także nie będę poruszał jej tutaj.

Gdyby ktoś z forumowiczów miał jakieś uwagi, spostrzeżenia czy też sugestie dotyczące samej operacji bądź też zaproponowanych przeze mnie "produktów" będę bardzo wdzięczny za podzielenie się nimi w tym temacie.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #800503 Wysłany: 17 Mar 2016, 13:17; 
 Temat postu: Re: Wiosenna wymiana nagłośnienia w GP + wygłuszenie drzwi.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 16V 135KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Brodnica
Rejestracja: 19 Cze 2013,
Posty: 287
Pomógł: 3
linden90 napisał(a):
Po przewertowaniu zasobów Internetu na przód wybrałem głośniki Helix B 62C, na tył HERTZ DSK130.3.


Co do głośników to polecam
Crunch GTi6.2C

linden90 napisał(a):
Tutaj pytanie czy jest sens montować gwizdki w tylnych drzwiach, gdyż z tego co wiem fabrycznie ich nie ma?


Tak, fabrycznie nie ma ani tweeterów, ani nawet otworów w zaślepkach. Warto byłoby poprawić fabrykę. Na Twoim miejscu na tył montowałbym również głośniki 165,5 cm, dokładnie takie same jak z przodu. Niektórzy twierdzą że dobry przód wystarczy, a tył nie jest tak istotny. Otóż nie zgodzę się. Gdzieś na forum Fiata Linea widziałem temat, w którym jeden użytkownik pakował właśnie 165'tki na tył, nie obyło się bez delikatnego rzeźbienia ale moim zdaniem jak najbardziej warto.

O nie pasujących dystansach nic nie wiem.

Do wygłuszenia i pozamykania otwórw technologicznych polecam
GMS 07 PROLINER

Myślę, że 5 arkuszy na każde drzwi powinno wystarczyć.

U siebie zewnętrzną blachę oklejałem pianką GMS o grubości 10 mm, boczki drzwi również, utrudniło to troszkę późniejszy montaż ale przynajmniej jest tak jak być powinno, czyli bez trzasków :)
Wewnętrznej blachy nie oklejałem pianką, tam tylko pozamykane otwory :)

_________________
[C] Fiat Punto 1.4 MA 135 Lounge
[C] Grande Punto 1.3 mJTD Dynamic
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #800504 Wysłany: 17 Mar 2016, 13:41; 
 Temat postu: Re: Wiosenna wymiana nagłośnienia w GP + wygłuszenie drzwi.
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Maciej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 22 Wrz 2015,
Posty: 31
krzychux750f napisał(a):

Co do głośników to polecam
Crunch GTi6.2C



A 100W RMS to trochę nie za dużo jak na wzmacniacz w radiu?

krzychux750f napisał(a):
Tak, fabrycznie nie ma ani tweeterów, ani nawet otworów w zaślepkach. Warto byłoby poprawić fabrykę. Na Twoim miejscu na tył montowałbym również głośniki 165,5 cm, dokładnie takie same jak z przodu. Niektórzy twierdzą że dobry przód wystarczy, a tył nie jest tak istotny. Otóż nie zgodzę się. Gdzieś na forum Fiata Linea widziałem temat, w którym jeden użytkownik pakował właśnie 165'tki na tył, nie obyło się bez delikatnego rzeźbienia ale moim zdaniem jak najbardziej warto.




A mógłbyś podesłać linka do tego rzeźbienia?


krzychux750f napisał(a):
Do wygłuszenia i pozamykania otwórw technologicznych polecam
GMS 07 PROLINER

Myślę, że 5 arkuszy na każde drzwi powinno wystarczyć.



Spory koszt ale rozumiem że te maty są warte swojej ceny?

krzychux750f napisał(a):

U siebie zewnętrzną blachę oklejałem pianką GMS o grubości 10 mm, boczki drzwi również, utrudniło to troszkę późniejszy montaż ale przynajmniej jest tak jak być powinno, czyli bez trzasków :)
Wewnętrznej blachy nie oklejałem pianką, tam tylko pozamykane otwory :)


U siebie chciałem matą okleić wewnętrzną stronę drzwi + otwory technologiczne i na to jeszcze jedna warstwa maty, a piankę dać tylko na wewnętrzną stronę boczków.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #800506 Wysłany: 17 Mar 2016, 14:11; 
 Temat postu: Re: Wiosenna wymiana nagłośnienia w GP + wygłuszenie drzwi.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 16V 135KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Brodnica
Rejestracja: 19 Cze 2013,
Posty: 287
Pomógł: 3
linden90 napisał(a):
A 100W RMS to trochę nie za dużo jak na wzmacniacz w radiu?

Dużo, nie dużo :P
Nie musisz mu pompować 100W ciągle, dostanie z rada te 25W, czy 17W i też będzie grał, zawsze masz zapas mocy, gdybyś kiedyś zdecydował się na wzmacniacz :) Stosunek cena/jakość w przypadku tych głośników jest świetny. Brat ma w Leonie 1P pod wzmacniaczem, grają na prawdę dobrze.

linden90 napisał(a):
A mógłbyś podesłać linka do tego rzeźbienia?

Nie jestem pewien, czy mogę wklejać link do innego forum, ale w końcu też Fiatowskie:
viewtopic.php?t=2392
Zdjęcia niestety wygasły, opis został, może Ci pomoże.

linden90 napisał(a):
Spory koszt ale rozumiem że te maty są warte swojej ceny?

To nie są tanie rzeczy, jak już robić to porządnie. Nie mam porównania do innych, tańszych bo nie stosowałem.
Kolega, który siedzi w branży, śmiga na zawody i ogarnia instalacja CA je poleca, więc zakładam że warte ceny.

Daily-Car brata:
Image
Konfiguracja z zeszłego sezonu kolegi:
Image

Zakładam, że kolega się zna na rzeczy :)

linden90 napisał(a):
U siebie chciałem matą okleić wewnętrzną stronę drzwi + otwory technologiczne i na to jeszcze jedna warstwa maty, a piankę dać tylko na wewnętrzną stronę boczków.


Samo pozamykanie otworów powinno wystarczyć, lepiej dokładnie wykleić pole bezpośrednio za głośnikiem. Głośnik powiedzmy 16 cm średnicy, więc pole około 25-35 cm za głośnikiem wyklej dwiema, lub nawet trzema warstwami maty, i jak będzie miejsce to naklej jeszcze piankę i pasuje :)

Wychodzę z założenia, że jak już rozbierasz boczki i kleisz warto zrobić dokładniej, bo nawet jeśli teraz nie planujesz wzmaka to za jakiś czas możesz zmienić zdanie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia :)
Wiem z autopsji :)

_________________
[C] Fiat Punto 1.4 MA 135 Lounge
[C] Grande Punto 1.3 mJTD Dynamic
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #800517 Wysłany: 17 Mar 2016, 16:48; 
 Temat postu: Re: Wiosenna wymiana nagłośnienia w GP + wygłuszenie drzwi.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 13 Sie 2008,
Posty: 1336
Pomógł: 7
U mnie na ori radiu w AGP pracują głośniki DLS-a (schodzą nisko) 100W rms , co prawda chyba połamały dystanse bo coś tam nieraz pobrzęczy w tapicerce ,ale gra fajnie :mrgreen:

_________________
K&N - 3" - GT1446 - 3" DP - sport kat 100cpsi - 2,5"
310ccm CorsaOPC , 550x180x65 fmic

209KM@5650rpm & 289Nm@3915rpm by cinsoft.pl & moto-race.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #800528 Wysłany: 17 Mar 2016, 20:43; 
 Temat postu: Re: Wiosenna wymiana nagłośnienia w GP + wygłuszenie drzwi.
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Maciej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 22 Wrz 2015,
Posty: 31
Mhh chciałem napisać że nie mam ograniczeń budżetowych, ale po sprawdzeniu ceny głośników DLS chyba jednak zrobimy górny margines na ok 1200zl ;D

Wzmacniacza nie będę montował na 100% nigdy, to jest pewne.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #800612 Wysłany: 18 Mar 2016, 21:11; 
 Temat postu: Re: Wiosenna wymiana nagłośnienia w GP + wygłuszenie drzwi.
Offline
Puntoświr

Imię: Karol
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Sieradz
Rejestracja: 12 Lip 2011,
Posty: 294
Pomógł: 5
Ładować tyle kasy w system audio bez wzmacniacza to zbrodnia.
Szukam obecnie dla siebie głośników pod samo radio i czytam wszystkie możliwe wątki.
W 90% przypadków zamontowanie mocnych głośników pod samo radio kończy się słabszym graniem, albo jednakowym względem starych fabrycznych głośników.
Głośniki pod samo radio nie mogą mieć za dużej mocy, muszą mieć lekkie wykonanie, oraz muszą mieć odpowiednią dynamikę przy słabych sygnałach.
Po swoim radyjku widzę jak poprawia się dźwięk przy przekroczeniu na skali poziomu 22-23.
Głośnik jest wtedy odpowiednio wysterowany i ładnie gra. To się po prostu czuje.
Jeśli damy zbyt ciężki głośnik i będziemy chcieli uzyskać odpowiednie natężenie dźwięku będzie trzeba przekręcić skalę dalej i możemy otrzymać zniekształcenia oraz głupiejące wysokie tony.
Druga sprawa to basy. Najlepiej szukać głośników niskotonowych, jeśli będą miały kiepska charakterystykę z dołu to mając wzmacniacz i dobry korektor możemy to podregulować i cieszyć się dobrą muzyką.
Mając samo radio obejdziemy się bez basu. Bo na podbicie niskich tonów przy kiepskiej charakterystyce potrzeba sporo mocy.
Niestety czasami ciężko odnaleźć charakterystyki głośników, przeważnie są parametry podawane z grubsza, nawet z błędami.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #800670 Wysłany: 19 Mar 2016, 18:51; 
 Temat postu: Re: Wiosenna wymiana nagłośnienia w GP + wygłuszenie drzwi.
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Maciej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 22 Wrz 2015,
Posty: 31
Właśnie dlatego zwróciłem uwagę że te 100W głośniki to może nie być dobry pomysł. A jakie modele głośników bierzesz pod uwagę na tą chwilę?


krzychux750f napisał(a):
Nie jestem pewien, czy mogę wklejać link do innego forum, ale w końcu też Fiatowskie:
viewtopic.php?t=2392
Zdjęcia niestety wygasły, opis został, może Ci pomoże.


Przeczytałem ten wątek i na końcu sam autor tego rozwiązania ze 165mm na tyle, stwierdza że to nie był dobry pomysł i gdyby miał to robić jeszcze raz dał by na tył zwykły głośnik 120mm.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #800718 Wysłany: 20 Mar 2016, 12:43; 
 Temat postu: Re: Wiosenna wymiana nagłośnienia w GP + wygłuszenie drzwi.
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
linden90, jak sie za to zabierzesz, wstawiaj zdjecia krok po kroku, mam w planie rozbieranie drzwi, ale z zupelnie innych powodow (elektrycznych) no i za jednym razem zrobilbym wygluszenie a car-audio to nie moje tematy, wiec zamiast odkrywac ameryke na nowo, chetnie podepne sie pod czyjes doswiadczenia w tej materii.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #800823 Wysłany: 21 Mar 2016, 10:24; 
 Temat postu: Re: Wiosenna wymiana nagłośnienia w GP + wygłuszenie drzwi.
Offline
Puntoświr

Imię: Karol
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Sieradz
Rejestracja: 12 Lip 2011,
Posty: 294
Pomógł: 5
Na forum diyaudio polecają... fabryczne papierowe :D
Przetestowałem swój zestaw audio przy różnych typach muzyki
Dałem mu trochę popalić i mam następujące wnioski:
radio blaupunkt z głośnikami fabrycznymi oceniam pozytywnie, szczególnie natężenie dźwięku i dynamikę.
Tyle że przy maksymalnej głośności zaczynają już grać plastiki w drzwiach. Więc każdy mocniejszy zestaw wymagał by wygłuszania i likwidacji luzów na plastikach.
Ja będę szukał wśród pioneera, magnata głośniki mniejszych mocy odseparowane.
Nie chce nic zepsuć a spodziewam się ciut lepszej trwałości od papierowych głośników.
Jeśli zamierzasz wygłuszać drzwi to wtedy warto pomyśleć o mocniejszych głośnikach i wzmacniaczu.
Do bagażnika można wrzucić seryjny sub. Nie zajmuje wiele miejsca a poprawi basy. Głośnikami z tylnych drzwi bym sobie gitary nie zawracał :)
Przy dobrym basie z bagażnika można odciążyć przednie głośniki tak by grały więcej w pasmie środkowym co daje im dużo większe pole do popisu.

Podsumowując bez dodatkowego wzmacniacza wiele się nie poprawi,a można zepsuć. A nawet jeśli nie popsujesz to wiele ludzi jest rozczarowanych efektem do wyłożonych pieniędzy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO