You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 17:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #806354 Wysłany: 29 Maj 2016, 18:53; 
 Temat postu: Kosa spalinowa - 2T/4T , Stiga/Honda ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławomir
Samochód: Lancia Delta
Silnik: 1.6 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: RSTR / KRK
Rejestracja: 26 Cze 2008,
Posty: 1133
Pomógł: 9
Witam :D
Mam dylemat, może ktoś ma jakieś własne obserwacje.
Trzeba kose zakupić bo stara ma już 10 lat i w sumie tylko tłumik jest w niej ori ...

Zastanawim się nad kosami z dwóch półek. Pierwsza opcja póła średnia i tutaj reflektuję:
http://www.budujesz.pl/stiga-kosa-spali ... 16-163415/

Druga póła juz bardziej poszaleć i tutaj reflektuje
http://www.budujesz.pl/nac-kosa-spalino ... 435-98769/

Nac, nacem ale silnik Hondy. Jak patrzam po necie to on (jesli nie ma róznych wersji) jest na pasku :shock:
No i teraz pytanie, czy ktoś ma jakieś wiarygodne opinie o tych sprzętach :?: O silniku Hondy czy o marce Stiga ogólnie.

_________________
♥ MSC ♥ http://www.michael-schumacher.de/en/


Góra
 Profil  
 

 
 Post #806357 Wysłany: 29 Maj 2016, 19:30; 
 Temat postu: Re: Kosa spalinowa - 2T/4T , Stiga/Honda ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: k/Bielsko-Biała
Rejestracja: 27 Sie 2009,
Posty: 192
Pomógł: 4
Ja kilka lat temu miałem styczność z firmą Stiga, konkretnie z rębakiem elektrycznym do drewna, i na tym pozostanę, nigdy więcej tego sprzętu nie kupię.

A dlaczego:
- jakość produktu dość kiepska, po okołu pół roku normalne pracy w ogródku, awarii uległ główny mechanizm - pękł korpus.
- serwis - czyli totalna porażka. Oddałem sprzęt a wrócił do mnie w dużo gorszym stanie wizualnym niż go oddałem. Niestety nie zrobiłem zdjęć przed oddaniem i nie miałem jak udowodnić, że obudowa została przez nich zniszczona. Ale najważniejsze to, że decyzja była odmowna i oczywiście usterka powstała w skutek niewłaściwego użytkowania. Jedyne mi zostało to wystąpić na drogę cywilną, bo pomoc rzecznika nic nie dała. Sprzęt nie warty zachodu więc sobie odpuściłem i markę skreśliłem.

Jednak minęło już sporo czasu więc możliwe, że teraz ta firma działa na przyzwoitym poziomie, ale skoro pytano o opinie to się dzielę :)

Co do silników, to ja od zawsze używam sprzętów z silnikami B&S ( z jednym wyjątkiem, czego bardzo żałuję ) i złego słowa powiedzieć nie mogę.

_________________
FIAT PUNTO II 1.2 8V 2000 SX 5D VERDE DEMETRA VR
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806374 Wysłany: 29 Maj 2016, 21:24; 
 Temat postu: Re: Kosa spalinowa - 2T/4T , Stiga/Honda ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławomir
Samochód: Lancia Delta
Silnik: 1.6 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: RSTR / KRK
Rejestracja: 26 Cze 2008,
Posty: 1133
Pomógł: 9
Hmm no widzisz a ja własnie mam dośwdczenia z B&S dosyć złe, dokładnie w kosiarce z serią 500.
Fabryczna wada smarowania, na to wygląda. 2x wymiana pierścieni na gwarancji. Po gwarancji padło, żygało olejem gdzie się da i w ogóle silnik bardzo lichawo wykonany. Relatywnie słaby, ciągłe problemy z zapalaniem, mocowanie tłumnika się urwało, kabel przy cewce się wypalił - jakoś zlutowałem kabla z punciaka 8) Już pomijam paliwożerność. Generlanie 3,5 sezonu po niekończącym się serwisie, jak zaczynałem koszenie to tylko cały czas myślałem czy skończę :mrgreen: .. niekiedy się udawało ...

Teraz czasem jak mi się chce to wleję tam jakieś gorsze paliwo (np ostatnio na stacji no name kupiłem jakąś 95 co czuć jakimś alko pomieszanym z zielskiem i jest mega żółta, prawie pomarańczowa :shock: ) zaleję olejem starym spuszczonym z samochodu (po 30 minutach dolewka bo wszytsko wyżyga) i cos tam pokoszę. Tylko jedno urwał się szrpak to zapalam ciągnąc kablem a dwa tłumik więc troch się tłucze ...
Czekam aż wybije dzióre w bloku albo coś. wczesniejsza kosiarka tak własnie skończyła ale miała 10 lat (silnik Tecumsech)

Do tematu wracając :wink:
A o Hondzie ktoś coś słyszał :?: Ten silnik to wyglądaj jak Honda RX35.

_________________
♥ MSC ♥ http://www.michael-schumacher.de/en/


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO