You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 08 Maj 2024, 12:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #81800 Wysłany: 14 Sty 2008, 00:05; 
 Temat postu: 18 lat i Kropek
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 07 Sty 2008,
Posty: 65
dlaczego większość uważa, że jak ktoś lubi sobie poszaleć na drodze, to ma 18-20 lat i nie dawno dostał prawo jazdy?
ja mam 18 lat, prawko mam nie długo i czasem też lubię poszaleć, ale na ogół jeżdżę spokojnie, dziś przeglądałem forum, i właśnie był jakiś temat i ktoś napisał że jeździ jak czubek, to od razu ktoś się go pyta ile ma lat, napisał ze 18 to następny post wyglądał "tak myślałem" ... dla mnie to głupota, ja jeżdżę tak jak mi na to warunki pozwalają... więc i ja mogę napisać, że czasami jeżdżę jak czubek...


Góra
 Profil  
 

 
 Post #81804 Wysłany: 14 Sty 2008, 00:08; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
Ja mam 20... no dobra.. 21 a w zasadzie 22 i jezdze moim zdaniem b. przyzwoicie :-) Bez szalenstw, łamania przepisów itd 0)
A co do sprawy to fakt faktem że najwięcej "czubków" na drogach to krótko ostrzyżone lub w ogole pozbawione włosia na łbie osoby, i temu nie zaprzeczysz :roll: Oczywiscie zdarzaja sie tez idioci wsrod osob o wiekszym stazu, ale statystyka to statystyka :roll:
Na szczescie w wiekszosci przypadkow po paru latach za kolkiem takie wariactwa przestają bawic (widze po znajomych) :)

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 
 
 Post #81819 Wysłany: 14 Sty 2008, 00:35; 
 Temat postu:
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
kucz9k spoko, nie przejmuj się, ważne, żebyś jeździł pewnie, kulturalnie i bezwypadkowo. Ja uważam, że to, że czasem przycisne do 150 km/h i więcej, wezmę zakręt poślizgiem itd to nie znaczy, że jeżdżę jak wariat, bo robię to tylko kiedy warunki pozwalają. Wariaci jeżdżą (wg mnie) na czerwonym, wyprzedzają na 3 itd itd. Prawko miałem w miesiąc po 18 urodzinach, od tego dnia jeździłem praktycznie codziennie, ostatnie 2 lata samochód stał w garażu tylko w święta, zrobiłem ok 40 tys km bez wypadku, z jednym mandatem (niezasłużonym i nie za prędkość ale mniejsza z tym). Styl jazdy nie zależy od wieku, tak jak napisał adi, zdarzają się idioci w każdym wieku i już.
Wkurza mnie myślenie, że jak ktoś źle jeździ, to na pewno młody (ewentualnie baba) :/

P.S. W tym roku kończę 21 lat, więc też się do kategorii "wariatów" kwalifikuję.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #81852 Wysłany: 14 Sty 2008, 10:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: korczyna k krosna
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 487
w duzej mierze chodzi o takich kierowcoe co siedza w calibrze albo e30 i mysla pajace ze sa najszybsi a co do zagrozenia na drodze to taki pan co ma 80 lat i nie przekracz 50 to tez stwarza zagrozenie bo kazdy chce go wyprzedzic ale probuja tez tam gdzie sie nie da :? :lol:albo jak jest wypadek i zderza sie kierowcy w starszym wieku to jest pechem i przypadkiem a jak jest maldy to od raze jest uwarzany za wariata i pirata :/

_________________
GP 1.4 8v


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88051 Wysłany: 03 Lut 2008, 10:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Będzin
Rejestracja: 27 Sty 2008,
Posty: 186
Niemniej prawda jest taka że więcej młodych ludzi jeździ za ostro.
Jak miałem te 18-20 lat też uważałem że to nie prawda i jeżdżę "w miarę" rozważnie ale z perspektywy kilkunastu lat stwierdzam że jednak trochę szalałem. Co nie zmienia faktu że znam wielu starszych kierowców którzy jeżdżą dużo bardziej niebezpiecznie bo albo zbyt szaleją z prędkosciami albo myślą że mogą poszaleć a refleks dawno nie ten...
Wszystko to sprawa indywidualna - ale opinia bierze się z większości a nie z jednostek.

Dodam tylko że miałem 2 poważne wypadki będąc w grupie "zwiększonego ryzyka" (do 25 lat) - jeden spowodowany przez pana około 40 lat a drugi przez zawodowego kierowcę TIRA (wiek ponad 30 lat) - w obu przypadkach brak uwagi na sytuację na drodze i ewidentna ich wina.

_________________
Pozdrawiam - "Jedi"

BYŁ Wielki Kropek 1,4 8V 5D Dynamic
JEST Alfa MiTo 1,4 16V Progression


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88058 Wysłany: 03 Lut 2008, 11:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 08 Paź 2006,
Posty: 2789
Pomógł: 3
wczoraj, słoneczny poranek, starszy pan w okularach podjeżdża pod skrzyżowanie, pali się tylko żółte światło i nastepuje zmiana na czerwone, pana zapewne słonko razi, gdyż zagląda tu i tam i nagle jego Cinkuś z wielkim impetem wlatuje na skrzyżowanie, dobrze że ruchu dużego nie było... gościu na oko 60-65 lat

_________________
byłe mk2 FL : topic38980.html
obecne: w trakcie przygotowania :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89041 Wysłany: 06 Lut 2008, 15:45; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 23 Wrz 2007,
Posty: 39
A ogólna opinia dotyczšca kobiet-kierowców. Jak ktoœ komuœ zajechał od razu słychać głosy: "Pewnie Baba"...Zgadzam się z Jedi, że niestety opinia bierze się z większoœci a nie z jednostek a szkoda :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89044 Wysłany: 06 Lut 2008, 15:50; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Mikołaj
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Imielin
Rejestracja: 04 Sty 2007,
Posty: 1476
ja mam takie plany, że nawet, gdy zrobię sobie prawko i tak będę jeździł Italjetem, gdyż na auto muszę sobie sam zarobic ;-)

_________________
Moja Vectra.
Image
Pozdrawiam! Do zobaczenia na drogach!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89259 Wysłany: 06 Lut 2008, 22:55; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 08 Wrz 2007,
Posty: 27
wiesz tak ludzie mowia bo przyczyna tego jest latwa duzo wiecej wypadkow smiertelnych jest spowodowane przez "swierzych" kierowcow i w wieku 18-20 wiec dlatego tak mowia... ja sam mam 20 lat i jakos nie korci mi sie do szybkiej jazdy ;p ;p

i jest teszcze jeden watek... zobacz sobie do gazet i zauwazysz ze tez wiecej pisza o tym ze 18-20 latek spowodowal wypadek i zabil kikla osob !!!! niz jakis tam kierowca w starszym wieku!! :((

tak samo ze w takim wieku ludzie mysla ze juz sa rajdowcami i ze wszystkiego sobie poradza a tak nie jest !!!!

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic16995.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89328 Wysłany: 07 Lut 2008, 01:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 07 Sty 2008,
Posty: 65
ja tam mykam spokojnie ;) ... tylko gorzej jak mnie nerwy złapią, to wtedy mój kropuś dostaje po dupie, ale nie często się denerwuje za kierownicą wiec nie mam z tym większych problemów, jeżdżę od sierpnia i na razie nie miałem żadnego wypadku 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89329 Wysłany: 07 Lut 2008, 01:09; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Mikołaj
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Imielin
Rejestracja: 04 Sty 2007,
Posty: 1476
mnie również nerwy nie ponoszą na italjecie ;-)

_________________
Moja Vectra.
Image
Pozdrawiam! Do zobaczenia na drogach!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89334 Wysłany: 07 Lut 2008, 01:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: ON
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 13 Paź 2007,
Posty: 297
A ja tam się nie wypowiadam lepiej ;p

Bo też jestem w tym przedziale wiekowym <hahaha>

A jeźdzę jak szalony ;D (ja to kocham i tyle)

Żory - Jastrzębie 10 minut (To już była przesada, ale bardzo mi się śpieszyło).
Nie jeden by powiedział że mam walnąć się młotkiem w głowę.

Jak jadę z pasażerami to staram się powoli a oni nadal mi marudzą że za szybko :roll:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89687 Wysłany: 08 Lut 2008, 09:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 11 Wrz 2007,
Posty: 508
Twierdzicie zatem ze jezdzicie spokojnie, a po chwili przyznajecie sie ze ponosza was nerwy :E Sami sobie przeczycie koledzy :D Co do stwierdzenia ze mlodzi kierowcy bywaja "niebezpieczni" na drodze... Coz mimo wszystko cos w tym jest. Akurat w tym przypoadku statystyki nie klamia - najwiecej wypadkow powodowanych jest przez mlodych mezczyzn do 25 roku zycia. Problem zaczyna sie wtedy, kiedy taki mlody kierowca uwaza ze ma umiejetnosci jak nie przebierajac kierowca rajdowy i tak wlasnie traktuje ulice :E Niestety wiem jak to jest bo tez tak mialem, z czego raczej dumny nie jestem.
... a stwierdzenie jak to kolega napisal "...jeżdżę od sierpnia i na razie nie miałem żadnego wypadku " naprawde nie swiadczy o tym ze jest dobrym kierowca - a raczej o tym ze mial szczescie.
Ja rowniez nie jestem najlepszym kierowca na swiecie i nawet nie zamierzam kiedykolwiek ludzic sie ze tak bedzie. Wiem za to ze doswiadczenie robi swoje. Nic nie zastapi przejechanych (dziesiatkow) tysiecy kilometrow i tyle. Chcecie sie wyszalec... be my guest... ale nie kosztem innych uzytkownikow ulic :) Powodzenia i szerokiej drogi :D

_________________
GP 5d 2007 czarny crossover
In theory there is no difference between theory and practice. But in practice there is. - Jan L. A. van de Snepscheut


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89826 Wysłany: 08 Lut 2008, 17:23; 
 Temat postu:
Cytuj:
Jak jadę z pasażerami to staram się powoli a oni nadal mi marudzą że za szybko

zyga670 sorko to co napiszę nie będzie przyjemne, ale skoro twoi pasażerowie marudzą że za szybko to powiem jedno: Nie umiesz jeździć! Bo umiejętności jazdy to nie gaz do dechy i Jastrzębie-Żory 10 min. Czy Kraków Katowice 20 min. Umiejętność jazdy to właśnie płynność i komfort. I to że twój styl jazdy sprawia przyjemność i buduje zaufanie do ciebie. A gaz do dechy, hamowanie na maksa i slalom miedzy autami na trzypasmówce prowadzi do rzygania pasażerów, a nie do podziwu twoich "umiejętności". Więc popracuj nad kulturą jazdy i płynnością oraz opanowanim, bo to o wiele większa sztuka niż szaleńcza jazda :wink:


Góra
  
 
 
 Post #89835 Wysłany: 08 Lut 2008, 17:36; 
 Temat postu:
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Grzegorz1976 napisał(a):
Cytuj:
Jak jadę z pasażerami to staram się powoli a oni nadal mi marudzą że za szybko

zyga670 sorko to co napiszę nie będzie przyjemne, ale skoro twoi pasażerowie marudzą że za szybko to powiem jedno: Nie umiesz jeździć! Bo umiejętności jazdy to nie gaz do dechy i Jastrzębie-Żory 10 min. Czy Kraków Katowice 20 min. Umiejętność jazdy to właśnie płynność i komfort. I to że twój styl jazdy sprawia przyjemność i buduje zaufanie do ciebie. A gaz do dechy, hamowanie na maksa i slalom miedzy autami na trzypasmówce prowadzi do rzygania pasażerów, a nie do podziwu twoich "umiejętności". Więc popracuj nad kulturą jazdy i płynnością oraz opanowanim, bo to o wiele większa sztuka niż szaleńcza jazda :wink:


Grzegorz, nie przesadzaj, to jest przecież też kwestia samych pasażerów. Moja mama jak jedzie czy ze mną czy z kim innym to i prz 70-80km/h jęczy, że za szybko...

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89850 Wysłany: 08 Lut 2008, 17:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: ON
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 13 Paź 2007,
Posty: 297
Grzegorz1976 napisał(a):
A gaz do dechy, hamowanie na maksa i slalom miedzy autami na trzypasmówce prowadzi do rzygania pasażerów, a nie do podziwu twoich "umiejętności".


Z pasażerami jeźdzę powoli przynajmniej tak się staram :!:

A co do rekordów to wyłącznie samem.

_________________
Największe dyskusyjne forum dla górników : www.forumgornicze.pl
http://madmobil.pl/nowy-nissan-x-trail-partner-rodzinnych-wyzwan/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89851 Wysłany: 08 Lut 2008, 18:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 21 Paź 2007,
Posty: 965
Grzegorz1976 napisał(a):
Umiejętność jazdy to właśnie płynność i komfort.

ale to też od pojazdu zależy!!

[ Dodano: 08 Lut 2008 17:00 ]
Cytuj:
Moja mama jak jedzie czy ze mną czy z kim innym to i prz 70-80km/h jęczy, że za szybko...

to ja miałem pytanie po co tak przeciągam, a na obrotku było poniżej 3k! :/

_________________
Tomaszowe, żółte Punto!

Pwr 138,7 KM @ 6319,0 rpm Tq 169,8 Nm @ 4826,0 rpm

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89854 Wysłany: 08 Lut 2008, 18:07; 
 Temat postu:
STax napisał(a):
Grzegorz, nie przesadzaj, to jest przecież też kwestia samych pasażerów


Tu masz też troszkę racji. Niektórzy rzeczywiście chcieliby jechać 40km/h po dwupasmówce (moja mama też ), ale jak takich wiozę i ktoś zgłasza dyskomfort z powodu szybkości, to może trudno ci w to uwierzyć ale ja szanuję to i zwalniam. Ale są czaderzy, którzy bardzo lubią taką "dynamiczną" jazdę, która wywraca żołądek na lewą stronę. I to popisowe szarpanie: zwijanie asfaltu przy starcie i zaraz hamowanie na najbliższych światłach, prawie z nosem na szybie. Po takiej przejażdżce czuję się jak worek kartofli a nie pasażer.

[ Dodano: 08 Lut 2008 17:07 ]
E.T. napisał(a):
ale to też od pojazdu zależy!!

Od pojazdu też, ale uwierz o wiele bardziej od stylu jazdy.


Góra
  
 
 
 Post #94805 Wysłany: 21 Lut 2008, 00:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznan okolice
Rejestracja: 20 Lut 2008,
Posty: 60
Hmm...
Niezbyt madrze ale:
Toyota MR2 140kph na drodze 30kph- pierwszy raz w aucie sportowym
PUG 607 V6 120kph na drodze 30kph- pierwszy raz w aucie 3.0 V6
Omega 2.5 10mph na drodze 30mph- demonstracja na zyczenie kupujacego
Kropka 100mph na autostradzie (60mph) bo przed nami "spacerowalo" fajne ferrari i doslownie 3 piski opon- nerwy i to wszystko w ciagu ostatnich 3 lat

bardzo przepisowa jazda-tryb ekonomiczny, emeryci jezdza szybciej itp... :) , nie swiadczy o wieku
po prostu kazdy potrzebuje czasem troche emocji...

[ Dodano: 20 Lut 2008 23:01 ]
tj. Omega 100mph

_________________
PUNTO Sporting 16V Mk1 Tiziano Rosso 1999
MEMBER OF PUNTOSPORTS.CO.UK


Góra
 Profil  
 
 
 Post #176651 Wysłany: 04 Paź 2008, 15:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dorota
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Wrz 2008,
Posty: 1178
Hmm,ja powiem tak: zarówno młodzi kierowcy (te 18- dwadzieścia parę lat) jeżdżą jak idioci,jak i ludzie koło 40, nie ma reguły.
Młodzi lubią się popisywać, ale starsi wcale lepsi nie są, z tego, co zauważyłam ;)

Sytuacja z kursu na prawko:
miałam jazdę od 20-22, dość ciepło (maj), więc ja i instruktor otwarte okna, stajemy na światłach na Rondzie Czyżyńskim (Kraków), obok mnie jakiś Golf (z tego,co pamiętam, albo coś w tym stylu, może to honda civic była).
W środku 4 młodych chłopaków. Światło było czerwone i staliśmy tam chwilę, zobaczyli mnie i od razu jakieś komentarze (raz, że eLka, a dwa, że 'baba za kierownicą') dowiedziałam się, że pewnie mi zgaśnie 3 razy, zanim ruszy, że pewnie nie zdążę na jednym zielonym zjechać ze skrzyżowania i inne głupoty :P
Mój instruktor do mnie - no, to pani Dorotko, JEDZIEMY!
I co? Oni czekali, aż ja się będę zbierać do ruszenia, ja sobie ruszyłam ładnie i pojechałam :P tak się wkurzyli, że oczywiście zaraz musieli mnie wyprzedzić, ja sobie jechałam przepisowe 50.

No ale cóż, jak kobieta może tak szybko ruszyć? Grzech! :P

natomiast wielokrotnie na kursie miałam sytuację, kiedy zajeżdżano mi drogę, wpychano się na chama przede mnie, nagminnie widzę, jak ludzie zmieniają pas bez kierunkowskazu i to tuż przede mną i różne inne ciekawe sytuacje ;]
Gdyby nie to, że mój instruktor był bardzo opanowany, to normalnie nieraz miałam ochotę pozabijać tych ludzi na drodze :P
Ja nerwowa jestem i strasznie mnie wkurza, jak ktoś się chamsko zachowuje na drodze, bo sama starałam się zawsze w miarę przyzwoicie jeździć (raz mi się zdarzyło chamsko zajechać drogę facetowi, ale to moja głupota, bo nie spojrzałam w lusterko :P ).

Dla mnie nie ma reguły - młody, czy stary, baba, czy facet. W tych wszystkich grupach ludzie jeżdżą czasem koszmarnie, zachowują się po chamsku itd, różnie to bywa ;)

_________________
Było: Punto II 1.2 8V wersja Bangladesz :E
Jest: Bravo II 1.4 16V T-jet Emotion ;)
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #176661 Wysłany: 04 Paź 2008, 15:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 08 Paź 2006,
Posty: 2789
Pomógł: 3
Dotka napisał(a):
nie ma reguły - młody, czy stary, baba, czy facet. W tych wszystkich grupach ludzie jeżdżą czasem koszmarnie, zachowują się po chamsku itd, różnie to bywa

zgadzam się :| ja akurat na egzaminie miałem podobnie że Golfiarz podjechał i chciał się ścigać :> idiota

_________________
byłe mk2 FL : topic38980.html
obecne: w trakcie przygotowania :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #176665 Wysłany: 04 Paź 2008, 16:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wielkopolska koło Poznania.
Rejestracja: 27 Maj 2008,
Posty: 153
:) Mam prawko od maja tego roku .Zdawałam na nie jak minęło mnie trochę latek w moim życiu .Sytuacja się zmieniła co do kierowania samochodem w moim domu ,że ja teraz ja jestem kierowcą.
Od 19 maja,mam na liczniku 3800 km i nie uważam siebie jako kierowca. Jeżdżę w/g przepisów i ,to czasami wkurza niektórych facetów. Dlaczego ,no ,bo się spieszą ,jechać po mieście 50 km , a czasami 40km.To zbrodnia .
Czasami wymuszam i muszę nad pracować i nie zapalę świateł . A tak poza tym lubię prowadzić samochód.
Jeszcze nadmienię ,że mam przyklejony zielony listek w tylnej szybie .Są czasami miny pełne kpiny od strony kierowców ,ale niech wiedzą ,że jestem uczciwa wobec innych informując ich ,że jestem początkującym kierowcą ,a nie rajdowiec jak inni co 2 m-ce temu zdali na prawko .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #176708 Wysłany: 04 Paź 2008, 18:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dorota
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Wrz 2008,
Posty: 1178
Krzycho90 napisał(a):
zgadzam się Neutral ja akurat na egzaminie miałem podobnie że Golfiarz podjechał i chciał się ścigać Smile idiota
Ja na sam koniec 1,5 godzinnej jazdy egzaminacyjnej po Krakowie, się zestresowałam, bo nie mogłam zmienić pasa na lewy (straszny korek), dwóch kierowców stwierdziło, że ich nie obchodzi, że mam egzamin, za to jeden mnie wpuścił ;)

Halina - co do tego listka, to jest zbędny ;)
Doświadczony kierowca będzie widział, kto jedzie przed nim, czy dobry kierowca, czy ktoś, kto sobie słabo radzi, początkujący :]
Ja listka przyklejać nie będę, bo to niepotrzebne i nic nie daje, poza tym, że tylko zostanę zwymyślana od takich, co ledwo prawko dostali i jeżdżą (straszne :P ).
Trzeba jeździć tak, by na nas nikt nie trąbił i nas nie zwymyślał, a przynajmniej byśmy nie dali mu ku temu powodów ;)

_________________
Było: Punto II 1.2 8V wersja Bangladesz :E
Jest: Bravo II 1.4 16V T-jet Emotion ;)
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #176934 Wysłany: 05 Paź 2008, 00:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznan okolice
Rejestracja: 20 Lut 2008,
Posty: 60
"nie ma reguły - młody, czy stary, baba, czy facet. W tych wszystkich grupach ludzie jeżdżą czasem koszmarnie, zachowują się po chamsku itd, różnie to bywa"
w Polsce
punto sprzedalem, przyjechalem do Polski innym autem i nigdzie, ale to nigdzie takiego chamstwa i kretynstwa nie ma
Sroda wlkp- Poznan, nowy odcinek drogi, pasy nie namalowane, zakaz wyprzedzania, trzymam sie srodkabo droga kiepska , a na zlosc babci debili nie wpuszczam, ico?
Czarne X5 z przciwka wali na czolowe mijajac mnie w sc i wyprzedzajac tira, po dziesieciu mninutach niebieska rx8 . to samo
dlaczego nie ustapilem? bo jak oni cos spier*ola to i mnie szlag trafi
a dlaczego oni to robia? bo maja szybkie auta czy sa po prostu poldebilami?
jak ostatnio na tej samej trasie jechalem 120 i mnie sprinter na 3go lyka to przyspieszylem idiocie na zlosc bo i we mnie jest cham a jak koles nie zdazy to i ja zgine a jego mam gleboko bo na chamstwo chamstwem

uwazam ze powinno byc na drodze wiecej mlodych kierowcow a mniej
podstarzalych chamow w vanach i tirach i tych grubych lysych capow w bmw bo to oni stwarzaja zagrozenie....

...no tom sie wyzalil...

_________________
PUNTO Sporting 16V Mk1 Tiziano Rosso 1999
MEMBER OF PUNTOSPORTS.CO.UK


Góra
 Profil  
 
 
 Post #176938 Wysłany: 05 Paź 2008, 01:14; 
 Temat postu:
JOS3PH napisał(a):
... przyjechalem do Polski innym autem i nigdzie, ale to nigdzie takiego chamstwa i kretynstwa nie ma ...


Oj kolego chyba nie byłeś we Włoszech. Tutaj wpychanie się nawet tam gdzie nie ma szans się zmieścić to normalka. Znaki drogowe, czy światła na skrzyżowaniach są tutaj tylko po to aby były. O takich "normalnościach" jak jazda pod prąd na jednokierunkowych, bez świateł w nocy czy wykonywanie manewrów bez kierunkowskazów to można by książkę napisać... Jak przyjeżdżam do Polski to wreszcie mogę spokojnie i bez nerwów poruszać się po drogach.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO