You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 09:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #810248 Wysłany: 18 Sie 2016, 20:01; 
 Temat postu: Martwy prędkościomierz
Offline
Forumowicz
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto Bertone
Silnik: 1.6 8V 90KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 24 Lut 2013,
Posty: 4
Witam was wszystkich , jak w temacie mam pytanie odnośnie prędkościomierza , mój problem polega na tym , że moje Punto mk.1 1.6 m.p.i 90 ELX Bertone seryjnie było wyposażone w 5 stopniowa manualna skrzynie biegów gdzie prędkościomierz jest elektroniczny na impulsatorze , jednakże po nieprzyjemnym incydencie po którym tryba 5cio stopniowej skrzyni biegów dosłownie wyskoczyły bokiem i cała nadawała sie na złom postanowiłem skorzystać z okazji i kupić Punto 1.1 6speed i z ów punta przeszczepić skrzynie , jednakże w życiu nie ma tak łatwo i pojawił sie problem trchniczny misnowicie dzwon 6 speed w żaden sposób nie pasował do mojego silnika wiec wspólnie z mechanikiem podielismy decyzje o transplantacji narządów czyli wnętrzności skrzyni 6speed trafiły do obudowy 5tki . Ok sześć biegów jest , ale niestety jest i skutek uboczny , nie działa prędkościomierz... Punto 1.1 6speed miało prędkościomierz na lince mechanik założył impulsator, bo pod takowy jest dostosowana obudowa 5tki teraz rozkłada ręce bo nie wie co jest przyczyna a ja jeżdzę kierując sie wskazaniami prędkości przez nawigacje w ciągłej niepewności , i póki co bezskutecznie szukam rozeznania problemu lub chociaż punktu zaczepienia co sprawdzić co zrobić gdzie szukać . Macie jakieś wskazówki ? Pozdrawiam .

_________________
Punto 90 Bertne Low&Slow
https://www.facebook.com/k0meta1/


Góra
 Profil  
 

 
 Post #810254 Wysłany: 18 Sie 2016, 21:16; 
 Temat postu: Re: Martwy prędkościomierz
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 28 Mar 2011,
Posty: 2377
Pomógł: 124
jeśli napęd impulsatora w mechaniźmie różnicowym jest dobrze założony to powinna działać na nim zarówno linka jak i impulsator elektryczny - zależy co się na niego wkręca; trzeba sprawdzić po odkręceniu impulsatora elektronicznego czy trzpień go napędzający wogóle obraca się w czasie ruchu kół (koła można unieść do góry i sprawdzić to na miejscu)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO