You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #811853 Wysłany: 15 Wrz 2016, 23:11; 
 Temat postu: Zawór podciśnienia (sterowanie przepustnicą jtd)
Hej, odkąd posiadam swojego kropka 1.9 jtd podczas gaszenia silnika auto wpada w wibracje.
Początkowo myślałem o poduszce silnika dopóki nie zachciało mi się wyczyścić przepusticy (tj. zaworu odcinającego dostęp tlenu).
Okazało się, że przepustnica działa w porządku (zamyka się szczelnie), można ją "sterować" ręcznie i podczas takiej próby silnik zgasł bardzo "spokojnie". Przy przepustnicy znajduje się siłownik pneumatyczny, jednak działa on poprawnie, z tyłu bloku silnika znajduje się elektrozawór podciśnienia, który steruje ww. siłownikiem.
Jednakże mam wątpliwości co do poprawności jego działania, po podpięciu bezpośrednio do akumalora słychać jak wydaje dźwięk. Na kablu od elektrozaworu znajduje się napięcie ok 8V, po odpaleniu silnika 12V, potencjał ten jest utrzymywany dopóki nie wyjmę kluczyka ze stacyjki (WTF?!)


Czy ktoś wie jak działa instalacja podciśnienia? Czy mogę gdzieś sprawdzić ciśnienie? W jaki sposób zawór ma być podpięty (gdzie jest wejście i wyjście) gdyż ma to wpływ na działanie siłownika.
Czy zachowanie instalacji elektryczne nie wydaje się w tym przypadku podejrzane?


Góra
  
 

 
 Post #811874 Wysłany: 16 Wrz 2016, 09:33; 
 Temat postu: Re: Zawór podciśnienia (sterowanie przepustnicą jtd)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 29 Cze 2011,
Posty: 713
Pomógł: 29
Podcisnienie najlepiej sprawdzić miernikiem podciśnienia tzw. wakuometrem. Jak mają być podłączone przewody podciśnieniowe do zaworka to najlepiej sprawdzić w eperze. Napięcie pomiedzy dwoma pinami we wtyczce powinno wystąpić na chwilę w momencie przekręcenia kluczyka na off.

_________________
'05 Punto IIFL 1.2 8V with Diego G3 LPG


Góra
 Profil  
 
 
 Post #811985 Wysłany: 18 Wrz 2016, 03:00; 
 Temat postu: Re: Zawór podciśnienia (sterowanie przepustnicą jtd)
Okazało się, że wężyk podciśnienia przy zbiorniku (za blokiem silnika) jest pęknięty, elektrozawór był założony odwrotnie (wg. epera), wszystko działa OK, jedyny problem jaki nie został rozwiązany to "dziwne" napięcie, zobaczymy ile podziała.

Dzięki za pomoc :)


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO