You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 10:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #814822 Wysłany: 12 Lis 2016, 11:02; 
 Temat postu: Dziwny problem z dmuchawa.
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 13 Sie 2015,
Posty: 31
Cześć na początek powiem że wiem iż tematów o dmuchawie jest pełno ale mój jest zwyczajnie nieco inny i bardzo dziwny, mój kropek zyczajnie ostatnio lubi mechaników i co chwile coś mu sie dzieje jak nie duszenie się o poranku to teraz dmuchawa która wgl nie działa na żadnym biegu ale po kolei przedwczoraj auto stało u mechanika bo dusiło się co rano i nie pomogła mu wymiana świec i kabli mechanik zrobił auto odebrałem i było wszystko ok dmuchawa działała wieczorem jak wracałem zapaliła mi się kontrolka od żarówek kiedy naciskałem hamulec i włączałem kierunkowskaz w lewo zajrzałem co sie dzieje okazało się że z tyłu dyskoteka wieć odkręciłem lampe i okazało sie że ktokolwiek tam grzebał robił rzeźbe a mianowicie we wtyczce brakuje jednego tego metalowego kontektora tak to się chyba nazywa i kabel jest wsadzony w ten otwór tylko, jest to dolny kabel czarny podejrzewam iż jest to masa, a pisze o tej lampie dlatego że dmuchawa nie działa ale kiedy zapale światła wrzuce wsteczny i nacisne hamulec uwaga dmuchawa się włącza ! I nie ważne na jakiej prędkości dmuchawy dopóki mam zapalone światła wrzucony wsteczny i naciśniety hamulec dmuchawa działa jak tylko puszcze hamulec lub zmienie bieg to przestaje działać (PS lampa dalej świeci jak dyskoteka szukam nowej wtyczki) ... ktoś ma jakiś pomysł o co tu chodzi bo podjechałem do mechanika i ten aż się uśmiechnął mówiąc że nigdy czegoś takiego nie widział ale żeby na to spojrzeć ma czas dopiero w przyszły piątek a na dworze jest -4 i troche mi zimno..


Góra
 Profil  
 

 
 Post #814967 Wysłany: 14 Lis 2016, 10:29; 
 Temat postu: Re: Dziwny problem z dmuchawa.
Offline
Puntoświr

Imię: Karol
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Sieradz
Rejestracja: 12 Lip 2011,
Posty: 294
Pomógł: 5
Z tego co wiem to można dokupić sam konektor do wtyczek. Zacisnął byś go na przewodzie masowym i włożył w starą wtyczkę.
Przychodzą mi do głowy 2 pomysły z tą dmuchawą:
- totalny miszmasz z przewodami zrobiony przez jakiegoś magika
- przepalony bezpiecznik od dmuchawy, zasilanie dochodzi przez uszkodzoną tylną masę i dziwną kombinację uruchomionych świateł. (Sam nie wiem jak to jest możliwe, istnieje również ewentualność że to nie bezpiecznik dmuchawy a właśnie masa jej masa jest przerwana)
To takie wróżenie z fusów


Góra
 Profil  
 
 
 Post #814973 Wysłany: 14 Lis 2016, 11:50; 
 Temat postu: Re: Dziwny problem z dmuchawa.
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 13 Sie 2015,
Posty: 31
Ile dmuchawa ma bezpieczników ? Jest tylko ten jeden który jest pod maską czy ma jeszcze jakieś w puszce z bezpiecznikami kolo kierownicy ? Jadę zaraz do innego warsztatu zapytać czy ma czas się tym zająć ale prawdopodobnie będzie to pod koniec tygodnia wiec na razie sam coś próbuje


Góra
 Profil  
 
 
 Post #814989 Wysłany: 14 Lis 2016, 14:40; 
 Temat postu: Re: Dziwny problem z dmuchawa.
Offline
Puntoświr

Imię: Karol
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Sieradz
Rejestracja: 12 Lip 2011,
Posty: 294
Pomógł: 5
Trzeba wziąć instrukcję i poczytać. Jak nie posiadasz to rzucić okiem na elektroniczną wersję.
Jak masz miernik elektroniczny to możesz sprawdzić czy jest problem z + czy z masą na dmuchawie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #815684 Wysłany: 24 Lis 2016, 10:49; 
 Temat postu: Re: Dziwny problem z dmuchawa.
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 13 Sie 2015,
Posty: 31
samochód wyjechał od mechanika bez działającej dmuchawy, naprawił lampe więc teraz dmuchawa nie działa nawet wtedy kiedy cofam, mechanik powiedział że prawdopodobnie problem jest z masą i trzeba by sprawdzić punkty masy w samochodzie ale to bardzo dużo rozbierania, ktoś może wie gdzie te punkty są i jak to sprawdzić ?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO