You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #815483 Wysłany: 20 Lis 2016, 22:25; 
 Temat postu: Fiat Punto Evo 2010r - pytania
Offline
Forumowicz

Imię: Wojciech
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 20 Lis 2016,
Posty: 1
Witam, mam parę pytań odnośnie mojego nowego auta: Jest to auto sprowadzone z niemiec. Fiat punto evo 2010r 1.4 77KM

1. Nie wiem jak ustawić żeby na wyświetlaczu pokazywało temp. zew. Nie mogę tej funkcji znaleźć jak przeglądam opcje w menu. Czytając instrukcje obsługi takowa opcja występuje i potem widoczna jest na wyświetlaczu na lewo od godziny. Ja mam tam puste miejsce. W każdym modelu ta temp.występuje? Bo według instrukcji to tak.

2. Ostatnio jadąc nocą, zauważyłem, że pokrętła od nawiewu, temp i miejsca nawiewu nie świecą, wnioskuje że występują tam żarówka/ki? Trudna jest wymiana ich? Samemu lepiej czy ASO?

3. Następna rzecz: nie działają mi tylne szyby manualne, podejrzewam, że mechanizm podnoszenia jest uszkodzony. Zamówiłem takie, jak to w ogóle wymienić? czy lepiej ASO?

4. Nie działają mi również światło cofania, przeciwmgielne tył i tablica rejestracyjna. Możliwe, że te cofania i mgielne nie są podłączone, aczkolwiek może żarówki się przepaliły. Moje pytanie czy trudno to wymienić i lepiej w ASO czy samemu?

5. Dostałem tylko 1 kluczyk i to bez pilota. Muszę dorobić sobie z pilotem, najlepiej w ASO czy jakieś firmy co się dorabianiem kluczyka do fiata zajmują? Podejrzewam, że w ASO 2x więcej będą chcieć.

6. Również schowek na rzeczy naprzeciw siedzenia pasażera, nie zawsze się zamyka. A na dziurach sam się otwiera, ktoś za dużo siły musiał używać. Co mogę ew.z tym zrobić?

7. Przy otwieraniu skrzypią trochę drzwi tylne, da się ich jakoś posmarować czy olać to?

Dziękuję ślicznie za odp.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #815519 Wysłany: 21 Lis 2016, 17:31; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto Evo 2010r - pytania
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 17 Kwi 2010,
Posty: 1264
Pomógł: 11
Witaj, postaram się odpowiedzieć na twoje pytania według własnej wiedzy :mrgreen:

1. Jeśli miałbyś tą opcję powinno ją pokazywać na wyświetlaczu automatycznie, tego w ustawieniach samochodu nigdzie nie ustawisz, być może nie masz czujnika temperatury, który umiejscowiony jest w prawym lusterku.
2. Prawdopodobnie przepaliły Ci się żarówki, wymiana nie jest trudna, myślę że samemu sobie z tym poradzisz bez problemu, gdzieś na forum chyba jest poradnik nawet jak się do tego dobrać.
3. Częsta wada w Punto Evo, do wymiany podnośnik szyby. Jak masz trochę samo zaparcia polecam samemu, to nic trudnego, zdejmujesz tapicerkę drzwi i masz dostęp do całego podnośnika.
4. Powinieneś sprawdzić bezpieczniki w pierwszej kolejności, wątpię żeby wszystkie na raz żarówki Ci się przepaliły, niestety nie mam możliwości sprawdzić Ci teraz, które są to bezpieczniki konkretnie.
5. Powinieneś mieć 2 kluczyki. Kluczyk dorabiasz na podstawie karty kodowej. W ASO na pewno trochę to będzie kosztowało...
6. Może już po prostu jest wyrobiony mechanizm zamka, sprawdź go, zawsze można wymienić na nowy.
7. Możesz psiknąć na zawiasy trochę smaru przeznaczonego do zawiasów

_________________
MOJE PUNTO EVO http://fiatpunto.com.pl/topic55029.html
MOJA BYŁE GP http://fiatpunto.com.pl/topic45699.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO