You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #815779 Wysłany: 25 Lis 2016, 23:21; 
 Temat postu: Punto problem pomocy
Offline
Forumowicz

Imię: Adam
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 25 Lis 2016,
Posty: 1
Witam jestem tutaj nowy więc Witam wszystkich jestem szczęśliwym posiadaczem punta z 97r 1,1 z lpg. Mam parę pytań odnośnie tego że mam problem na benzynie samochód strasznie powoli przyspiesza szarpie dusi się 2500obrotow jest Masakra żeby przyspieszyć co może być? Na lpg jest ok :-). Przy zapaleniu zimnego obroty są na benzynie około 1800, ostatnio wymieniłem świece,przewody,czujnik położenia przepustnicy, wszystkie filtry i nie wiem co dalej robić. Drugie moje pytanie jest takie czemu na lpg pali się kontrolka która wygląda jak wąż z którego coś leci czytałem że to od wtrysku ale on chyba jest na gazniku tylko na lpg tak jest bo na pb gaśnie. Pomozcie i wytłumaczenie co mogę zrobić :-) dzięki


Góra
 Profil  
 

 
 Post #815891 Wysłany: 28 Lis 2016, 22:17; 
 Temat postu: Re: Punto problem pomocy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Rafał
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 14 Mar 2013,
Posty: 27
Z tego co wiem to silniczek krokowy odpowiada za regulację obrotów. Spróbuj przeczyścić albo wymień.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #815899 Wysłany: 29 Lis 2016, 00:13; 
 Temat postu: Re: Punto problem pomocy
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia
Rejestracja: 21 Wrz 2014,
Posty: 14
Wiesz co... Tak czytam twój problem i powiem Ci że miałem w tym roku kłopot z cewką w Putinie. Tzn. w trakcie jazdy zapalała się kontrolka - jak to fajnie nazwałeś - węża z którego coś leci :D czyli tzw. check engine fiatowski i krztusił się gdy np. na drugim biegu dodawałem gazu. Nie mam LPG w moim puntku i być może to nie jest dobra podpowiedź, lecz warto by było gdybyś sprawdził swoje cewki, być może w nich tkwi jeden z Twoich problemów?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #815969 Wysłany: 30 Lis 2016, 19:26; 
 Temat postu: Re: Punto problem pomocy
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 14 Lut 2011,
Posty: 596
Pomógł: 4
1. Kontrolka, która się świeci to tzw. "marchewka", czyli kontrolka wtrysku. Na LPG wtrysk jest odcięty, dlatego podaje sygnał błędu. Generalnie można przyjąć, że tak ma być, choć puryści tematu twierdzą, że powinien być emulator wtrysku. Zdania są podzielone, nie będę nikogo przekonywał, ale ja uważam, że to akurat można olać. Niektórzy gazownicy, montują drugi przekaźnik (tak jest u mnie), żeby po przełączeniu na LPG wyłączyć kontrolkę, co nie oznacza, że komputer nie ma błędu.... Olej to.

2. Moim zdaniem problem leży w czym innym. Zapewne masz instalację I lub II generacji, czyli zawężony dolot powietrza (tak musi niestety być). Skutkiem tego jest, że auto chodzi poprawnie na LPG, a na benzynie ciut gorzej, u mnie na PB też mam lekką dziurę w okolicach pomiędzy 1500-2000 obrotów i też potrafi szarpnąć na benzynie.

3. Rzecz opisana w puncie drugim nie zmienia faktu, że auto nie powinno jechać na benzynie w sposób taki jak opisujesz. Coś jest jeszcze zj... MOże być przytarta pompa paliwa, która nie podaje odpowiedniej ilości paliwa. Pamiętaj, że to że masz LPG nie zwalnia Cię z posiadania paliwa w ilości minimum 1/3 zbiornika. Pompa benzyny pracuje cały czas nawet na LPG, ale wtedy benzyna wraca do zbiornika. Benzyna jednocześnie smaruje i chłodzi pompę. Zatem paradoks jest taki, że jadąc na LPG bez benzyny możesz zatrzeć pompę paliwa.

4. Jest jeszcze możliwe, że masz zapchany od nieużywania wtrysk paliwa. Zazwyczaj (tak jest u mnie) objawia się to tym, że na benzynie silnik na wolnych obrotach lekko "przebiera". Pomaga wlanie specyfiku do czyszczenia wtrysków do benzyny i zrobienie na PB ~200 km. Ćwiczyłem to, tylko szkoda czasu i kasy, bo potem znowu wtrysk się zap[iecze od nieużywania jak będziesz jeździł na LPG. Takie są skutki uboczne błękitnego paliwa :E

_________________
Punto 1.1 SX + Lpg, rocznik: 1998, 5D.
www.PiotrOnline.tk - moja galeria fotograficzna - podróże, motoryzacja PRL-u, koleje i wiele innych.
Zapraszam!

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817211 Wysłany: 04 Sty 2017, 10:24; 
 Temat postu: Re: Punto problem pomocy
Offline
Forumowicz

Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 135KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 04 Sty 2017,
Posty: 1
No ja właśnie myślałem nad tym żeby mi te obroty spadły bo mam też problem z obrotami i nie wiem jak to załatwić
______________
długoterminowy wynajem samochodów gdańsk


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO