You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #816209 Wysłany: 07 Gru 2016, 22:07; 
 Temat postu: Klimatronik - pomocy !!
Offline
Forumowicz

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.9 85KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 10 Cze 2010,
Posty: 3
Witam.
Dawno się nie odzywałem i nie zaglądałem na forum . Punto się nie psuło , aż się popsuło , a dokładnie klimatronik :(
Jakieś dwa miesiące temu przestało lecieć ciepłe powietrze od strony kierowcy .Od strony pasażera cieplutko. Po przyuczeniu klimatyzacji zaczęła mrugać cyfra po stronie kierowcy i wywala błąd 02 . Prawdopodobnie padł aktywator od mieszania ciepłego powietrza lub jakieś plastikowe elementy. Byłem u kilku magików we Wrocławiu , ale niestety . Nie pomogą - masakra !! Serwis Boscha nie ma odpowiedniego programu , elektronik samochodowy nie ma czasu i energii żeby wyciągnąć odpowiedni aktywator .
Sam muszę się zmierzyć z tym tematem .

Wiecie może jak dostać się do tych aktywatorów bez ściągania całej deski rozdzielczej ?
Jak ktoś ma dobre pomysły to proszę o podpowiedzi . Bo mechanicy niestety są do bani :( .
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #817013 Wysłany: 29 Gru 2016, 13:45; 
 Temat postu: Re: Klimatronik - pomocy !!
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 15 Wrz 2014,
Posty: 199
Pomógł: 6
Witam
Nie wiem, czy temat jest nadal aktualny. Co prawda mam Evo, ale zasada działania klimatronika jest taka sama wszelkie przesłony są napędzane silniczkami elektrycznymi, czyli aktywatorami. Te silniczki znajdują się na zewnątrz obudowy nagrzewnicy. Wystarczy zdjąć obudowy środkowego panelu i widać obudowę nagrzewnicy. Na niej są umiejscowione aktywatory to plastikowe silniczki koloru czarnego o wymiarach 5x5 cm. Trzeba zobaczyć czy one pracują. Pamiętaj, że w kanałach wylotowych powietrza znajdują się czujniki temperatury i uszkodzony może przekłamywać i źle sterować aktywatorami. U mnie w Evo są takie cztery czujniki temperatury i chyba cztery aktywatory. Klimatronik jest dwustrefowy więc coś złego dzieje się po stronie kierowcy. Na Allegro aktywator i czujnik można znaleźć w cenie 50 - 100 złotych. Do aktywatorów dochodzą wiązki elektryczne, a same aktywatory są mocowane na trzy lub cztery śruby.


Załączniki:



_________________
MOJE PUNTO EVO: doposażony o klimatyzację automatyczną z grzałką PTC, tylne szyby elektryczne, tylne hamulce tarczowe, czujnik deszczu, ASR, ESP, HH, boczne poduszki powietrzne i kurtyny, Pwr 115, 3 KM, Tq 255,2 Nm http://fiatpunto.com.pl/topic54732.html
Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO