You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 21:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #816394 Wysłany: 13 Gru 2016, 23:52; 
 Temat postu: Fiat Punto 1.1 Nie odpala.
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Janusz
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 22
Witam wszystkich forumowiczów.
Kupiłem używany Fiat Punto 1.1 z 1999 roku teraz w poniedziałek tj. 05.12.2016 i on do wczoraj mi odpalał na dotyk. Dzisiaj rano 13.12 było -5 stopni C i miałem problem z odpaleniem go. Zapalał mi na, dosłownie 1 sekundę i gasł. Kręcenie rozrusznikiem nic nie dawało, oraz delikatne wciśnięcie pedału gazu. Podpiąłem prostownik do akumulatora i kręciłem robiąc przerwy co jakieś 20 - 30 sekund. W końcu po pół godzinie mi załapał i nie było już problemu. W między czasie zadzwoniłem do mechanika i on powiedział mi, żebym zdjął jedną klemę z akumulatora. Nie zrobiłem tego. Czy ma to jakiś niekorzystny wpływ na komputer samochodowy podczas ładowania akumulatora. Czy wiecie co było tego przyczyną?
Mam też jeszcze jedno pytanie.
Deska zegarowa posiada tylko wskaźnik poziomu paliwa, prędkościomierz i zwykły zegar. Kupiłem na Allegro do Punto 1.1 taką samą deskę zegarową z wskaźnikiem temperatury silnika i obrotomierzem. Czy to się sprawdzi w tym moim punto, czy po prostu wyrzuciłem pieniądze w błoto.
Nie gniewajcie się na mnie za ten mój temat, bo ja się nie w ogóle nie orientuje w silnikach tylko w komputerach i dlatego założyłem temat o poradę, co należy zrobić i czego przestrzegać na przyszłość, aby się to już nie powtórzyło.

Pozdrawiam
Janusz Paszek


Góra
 Profil  
 

 
 Post #816400 Wysłany: 14 Gru 2016, 11:16; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.1 Nie odpala.
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 02 Sie 2016,
Posty: 6
Mam to samo ... problem z akumulatorem

Jak widzę ,że są duże mrozy to zabieram aku do domu i przez noc trzymam na prostowniku, rano ... pali na dotyk.

Generalnie mam takie problemu po weekendzie jak jest mróz

_________________
Poland


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816408 Wysłany: 14 Gru 2016, 13:34; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.1 Nie odpala.
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Ja nigdy nie praktykuje czegoś takiego jak Ty. Uważam, że można coś uszkodzić. Oprócz posiadania sprawnego akumulatora warto sprawdzić świece.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816412 Wysłany: 14 Gru 2016, 15:15; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.1 Nie odpala.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jakub
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Gru 2013,
Posty: 1014
Pomógł: 8
Odpięcie klemy miało na celu zresetowanie autoadapcji i ewentualnych błędów. (czasami pomaga)
Mnie zastanawia czy jak przekręcałeś na zapłon to było słychać pompę paliwa?
Może masz jakieś syfskie paliwo w baku (z wodą, która zamarza).
Równie dobrze może to być czujnik położenia wału (dość częsta usterka w punto).
Albo świece nadają się do wymiany i przewody wysokiego napięcia...
Możliwości jest kilka.
A odnośnie zegarów to da się zrobić. Gdzieś na forum było opisane chyba co z czym połączyć aby działało.

_________________
MÓJ KROPEK


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816449 Wysłany: 15 Gru 2016, 01:27; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.1 Nie odpala.
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Janusz
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 22
Witam i dziękuje za odpowiedzi.
Co do usłyszenia czy pompa pracuje, to nie da rady bo w wypadku straciłem całkowicie słuch. Dzisiaj znowu było to samo przy zerowej temperaturze powietrza. Co do świeć, to muszą być jakieś specjalne, bo nie znam się na silnikach tylko na komputerach. Paliwo zatankowałem na Orlenie 95 bezołowiową. Co do tego czujnika położenia wału, to tylko warsztat się kłania?

Pozdrawiam
Janusz

[ Dodano: 15 Gru 2016, 00:27 ]

Czy mógł bym się dowiedzieć w tym forum jaki mają symbol te małe żarówki, co są wpięte do tej tablicy ze wskaźnikami. Wyczytałem, że tam są T5/R5, ale nie ma podane nic na temat tych cokolików plastikowych jakie mają być, oraz, że są dwa rodzaje 5W i 1.2W

Pozdrawiam
Janusz


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816463 Wysłany: 15 Gru 2016, 12:45; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.1 Nie odpala.
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
W swoim montowałem świece denso, ngk, a ostatnio nawet iskry do gazu. Żarówki 1,2 w


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816544 Wysłany: 17 Gru 2016, 10:39; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.1 Nie odpala.
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Janusz
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 22
Witam Ponownie.
Z tym uruchomieniem silnika nic się nie zmieniło, cały czas jest tak samo z rana. Teraz odpiąłem jedną klemę z akumulatora, żeby zresetować komputer i przy okazji naładować akumulator. Musiałem kręcić rozrusznikiem przynajmniej 9 - 10 razy aby silnik zapalił, jak już zapali to później nie ma problemu z uruchomieniem silnika. Przeglądając forum natknąłem się na to, żeby sprawdzić świece. Problem w tym, że nie mam klucza do wykręcania świec. Szukałem jaki ma być rozmiar tego klucza, lub jakieś dane. Nie ma nic podanego tylko, że ma być mocny i nie kupowany w marketach. Wie ktoś jaki to ma być ten klucz, i jaka ma być średnica tego klucza na te świece w tym Punto. Jakie świece są dobre do tego Punto 1.1.
Zdjąłem filtr powietrza, żeby go sprawdzić i przeczyścić i okazało się, że tam przy tej gumie uszczelniającej, zbiera się olej. Co jest tego przyczyną.

Pozdrawiam
Janusz


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816549 Wysłany: 17 Gru 2016, 11:49; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.1 Nie odpala.
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Świece tak jak napisałem. Idż do sklepu i zamów świece Denso. Sprzedający ma katalog i dobierze z tej marki. Klucz do świec to rozmiar 16 mm [ wskazany specjalistyczny] i długa przedłużka. Ciężki dostęp. Przed wykręceniem wskazane w gniazdo dmuchnąć powietrzem. Kiedyś wyjąłem małą podkładkę, nie wiem skąd się wzięła.
Jeszcze jedno. Jest taka możliwość, że przewody tak się zapieką na świecy, że ich nie ściągniesz. U mnie zdarzyło się dwa razy i musiałem kupić nowy komplet.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816613 Wysłany: 19 Gru 2016, 15:58; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.1 Nie odpala.
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Janusz
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 22
Witam Ponownie.
Czy ten mój Puno 1.1 55Km 1999, posiada immobilizer. Ten gościu co mi go sprzedał powiedział, że mam startować oryginalnym kluczykiem, a w stacyjce był dorabiany i nim właśnie startowałem. Czy może to mieć coś wspólnego z tym gaśnięciem samochodu zaraz po uruchomieniu?

Pozdrawiam
Janusz

[ Dodano: 19 Gru 2016, 14:58 ]

Znowu witam.
Nie odpala mi ten samochód. dzisiaj miałem podpięty prostownik i cały czas startowałem silnik przez pół godziny na oryginalnym kluczyku. On już był ciepły od tego startowania, a jednak nie odpalił. On załapuje i próbuje startnąć, lecz po sekundzie dwóch gaśnie.
Nie mam już sił.

Janusz


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816664 Wysłany: 19 Gru 2016, 18:31; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.1 Nie odpala.
Offline
Puntoświr

Imię: Bart
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 25 Gru 2015,
Posty: 251
Janusz wybacz OT ale piszesz że dzwoniłeś do mechanika a chwilę później że całkowicie straciłeś słuch podczas wypadku...
Jeśli nie możesz usłyszeć działania pompy to kogoś poproś i choć tą część będziesz mógł wykluczyć.
Świece i kable oraz olej a także filtry dobrze jest wymienić zaraz po zakupie pojazdu.

_________________
Image - PIIFL z LPG - jako II wł i km lecą :)
Image - Suzuki Swift *2012 +2016 - od nowości, przejechane 64tys
Image - Nissan Almera N16 *2010 +2012 - jako II wł , przejechane 30tys


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816757 Wysłany: 21 Gru 2016, 16:37; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.1 Nie odpala.
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Janusz
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 22
Witaj Covax2.
Straciłem całkowicie słuch w wypadku, a w Kajetanach Dr. Skarżyński wszczepił mi implant do głowy. Dźwięki teraz słyszę ale są one inne i nie jest to samo co normalny słuch. W porozumiewaniu się telefoniczne, to mam problem ale idzie, przy spokojnej rozmowie. Dzisiaj dzwoniłem do ASO Fiata i gościu powiedział mi od razu, że to jest immobilizer. Przyjechali w dwa samochody i wzięli go na hol. Napiszę wam po naprawie, co było faktycznym uszkodzeniem w tym samochodzie.

Pozdrawiam
Janusz


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816781 Wysłany: 21 Gru 2016, 23:01; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.1 Nie odpala.
Offline
Puntoświr

Imię: Bart
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 25 Gru 2015,
Posty: 251
uuu to nieciekawie , szkoda że nie udało się słuchu uratować, jednak i tak dobrze że słyszysz cokolwiek ! :)
W sumie pamiętam że gdy kluczyki się "wycierały" w starych punciakach i sejach to przestawał kontaktować immo...

_________________
Image - PIIFL z LPG - jako II wł i km lecą :)
Image - Suzuki Swift *2012 +2016 - od nowości, przejechane 64tys
Image - Nissan Almera N16 *2010 +2012 - jako II wł , przejechane 30tys


Góra
 Profil  
 
 
 Post #821350 Wysłany: 15 Cze 2017, 09:55; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.1 Nie odpala.
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Janusz
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 22
Witam ponownie po długiej przerwie.
Samochód był na warsztacie u mechanika i on tego nie usunął. Teraz gdy jest już cieplej, to on mi zapala na dotyk, lecz jest jedno ale. Punto zapala mi dopiero od temperatury otoczenia, powyżej 7 C. Do 6 C nie mam żadnych szans, żeby zapalił, lecz jak temperatura wzrośnie powyżej 7 C, to zapala mi na dotyk. Wczoraj tj. 28.03.2017, przed godziną 22:00, było 8 C, poszedłem sprawdzić i zapalił mi od razu. Po godzinie było już tylko 6 C, spróbowałem ponownie i już nie uruchomił się. Mam też do wymiany sondę Lambda, bo on mi pali 10 litrów na sto. Czy ma to coś wspólnego z tym objawem, czy też jest jakiś inny czujnik temperatury otoczenia, który wpływa na start silnika.

Pozdrawiam
Janusz

[ Dodano: 15 Cze 2017, 08:55 ]

Witam.
Ten samochód był cały czas sprawny. Ja ze względu, że nie mam słuchu (wszczepiony implant), kręciłem rozrusznikiem mimo, że on mi już zapalił i właśnie gasł mi po dwóch trzech sekundach kręcenia tym rozrusznikiem. Ja to słyszałem, ale nie zdawałem sobie z tego sprawy, że to jest tego przyczyną. Przyszedł starszy mechanik i dopiero on zwrócił mi uwagę na to, że jak odpali w pierwszych sekundach, to mam przestać kręcić. To była racja. Po tym zapalał mi od ręki w tych pierwszych sekundach, a ja zapłaciłem mechanikowi na warsztacie za nic, bo on przy nim nic nie zrobił. Jednak tu mi coś nie pasuje. Czy silnik musi gasnąć jak już odpali?
Wymieniłem sondę Lambda, chyba niepotrzebnie, bo teraz po nocy silnik mi zapala i zaraz gaśnie, dopiero za drugim lub trzecim razem zapali ale w dziwny sposób, bo zapali, ma ułamek sekundy zwłoki i już wtedy pali normalnie. Teraz silnik pali mi 6 litrów na 100 Km. Czy trzeba też wymienić czujnik temperatury powietrza dolotowego.

Pozdrawiam
Janusz


Góra
 Profil  
 
 
 Post #824758 Wysłany: 15 Cze 2017, 18:20; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.1 Nie odpala.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Radek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Piekary Śląskie
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 895
Pomógł: 3
wymień czujnik temperatury wody

_________________
Fiat Punto SX 1996r 1.1 55KM - Było
Nissan Micra 1998r 1.0 16V 55KM - Było
Ford Focus Mk1 1999r 1.8 16V 115KM - Było
Fiat Punto MK2 FL 2004r 1.2 8v 60km - Było (Niestety po Wypadku poszedł do kasacji)
VW Polo 6n1 1995r 1.6 75km - Było
Skoda Fabia 1 2005r 1.4 MPI 101km - Aktualny Pojazd ;)
topic20899.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #824962 Wysłany: 19 Cze 2017, 20:20; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto 1.1 Nie odpala.
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Janusz
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 22
Przeglądając internet spotkałem się, że są umieszczone dwa czujniki wody. Czy jest w tym jakaś prawda. Znalazłem tu na forum opis, jak zmienić zegary w tym punto. Tam jest podane, żeby wymienić czujnik wody na taki sam, ale z poloneza bo on pasuje. Czy to tak musi być, czy można w te miejsce wstawić oryginalny czujnik wody z Punto 1.1


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO