You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #816918 Wysłany: 27 Gru 2016, 12:45; 
 Temat postu: Punto 1.2 8v niskie cisnienie na jednym cylindrze
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 27 Gru 2016,
Posty: 2
Witam
Kupilem niedawno Fiata Punto 2003 rok od mojego dziadka, benzyna gaz, z przebiegiem nieco ponad 100 000 km. Myslalem ze wszystko z nim bedzie ok gdyz auto bylo bardzo malo jezdzone lecz od poczatku byly z nim problemy z odpalaniem, tzn. jak byla temperatura powyzej zera odpalal bez problemu lecz z malym zgrzytem i po tym czasami jak dodawalem gazu obroty spadaly i auto gaslo. Jak silnik sie rozgrzal auto chodzi bez zarzutu i nie gasnie. Zaraz jak je kupilem wymienilem akumulator na nowy i przed swietami dalem je do mechanika zeby wymienil swiece i przewody zaplonowe bo dawno nie byly wymieniane i powiedzialem mu zeby sprawdzil moze pompe paliwa. Niestety jak odbieralem auto on powiedzial ze pompa jest ok i ze zmierzyl cienienie w cylindrach i na jednym z nich jest 6 i powiedzial ze jak chce auto pojezdzic musze wymienic silnik i bedzie mnie to kosztowalo kolo 2000 zl. Nie ukrywam ze jest do dla mnie na obecna chwile kwota na ktora mnie nie stac i nie wiem co teraz robic, czy odrazu trzeba wymienic silnik czy mozna to zrobic to jakos inaczej ? Mechanik nie zrobil proby olejowej bo mowil ze moze zrobic na moja odpowiedzialnosc bo kiedys komus przez to silnik rozwalilo po takiej probie. I czy jak bede jezdzil narazie tak jak jest i auto mi stanie to czy potem i tak bede musial wymienic silnik czy jeszcze inne podzespoly ucierpia ?
Wybaczcie za brak polskich liter ale nie mam polskiej klawiatury.
Dziekuje za pomoc
Dodam jeszcze ze czasami w aucie czuc gaz.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #816922 Wysłany: 27 Gru 2016, 13:45; 
 Temat postu: Re: Punto 1.2 8v niskie cisnienie na jednym cylindrze
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
ehhh, ci mechanicy to banda durniów, jak próba olejowa może cokolwiek zrobić silnikowi... podczas normalnej pracy silnika tłoki nie maja kontaktu z olejem? jedź do jakiegoś bardziej ogarniętego, bo tu ręce opadają, piszesz że od początku były problemy z odpalaniem - tzn od nowości czy pojawiły się z biegiem czasu?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816929 Wysłany: 27 Gru 2016, 16:20; 
 Temat postu: Re: Punto 1.2 8v niskie cisnienie na jednym cylindrze
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 27 Gru 2016,
Posty: 2
Od początku jak go kupiłem a zrobiłem już nim ponad 10 000 km , i jak było na początku jest i teraz przy opalaniu, jak się silnik nagrzeje trzyma równe obroty i nie gaśnie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO