You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #816973 Wysłany: 28 Gru 2016, 17:17; 
 Temat postu: Punto I 1.1 S 55km - wycena naprawy.
Offline
Forumowicz

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 28 Gru 2016,
Posty: 1
Załącznik:

Witam. Prosiłbym o pomoc w wycenie naprawy. Po wizycie na stacji kontroli, nie jestem pewny czy się opłaca naprawa.
Cześć napraw jestem w stanie przeprowadzić sam lub za 1/3 ceny (wujek jest mechanikiem)
Proszę o orientacyjna wycenę.
Nie jestem pewny w niektórych punktach o co chodzi, prosiłbym o jakieś wskazówki.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #816983 Wysłany: 28 Gru 2016, 19:21; 
 Temat postu: Re: Punto I 1.1 S 55km - wycena naprawy.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 14 Lut 2011,
Posty: 596
Pomógł: 4
1. Wysokie obroty = na 90% to lewe powietrze pod przepustnicą, jeśli tak to koszt: tubka sylikonu ~10 zł zostanie na kolejne inne naprawy :) tektura z odzysku koszt 0 zł, klucze 10 i 30 minut wolnego czasu :D Trzeba rozkręcić cała przepustnicę, wyczyścić, odtłuścić, poskładać na wycięte z cienkiej tektury uszczelki i auto będzie śmigać długie kilometry. Dla purystów można kupić specjalny materiał do wycinania uszczelek, jakoś na k... się nazywa, nie pamiętam.

2. Światło cofania, trudno powiedzieć, czy to spalone obie żarówki, czy zaśniedziałe styki w lampie (czasem się zdarza przy 20 letnich autach, nawet często, u mnie przeciwmgielne z tyłu nie paliło przez osad) czy może czujnik, który jest przy dźwigni hamulca.

3. CO2 tutaj nie wiem, ale może być to skutek uboczny tego co w punkcie 1, czyli właśnie lewego powietrza. Masz katalizator?

4. Oświetlenie tablicy, koszt żarówki to chyba 1 zł w sklepie motoryzacyjnym. Jeśli obudowa pęknięta poszukaj na najbliższym auto złomie czy nie maja jakiegoś Punto, niestety nasze kropki są tam już częstym gościem :| :? :cry:

5. Hamulce. Tutaj trzeba by je obejrzeć, rozebrać, oczyścić i ocenić co jest do wymiany, a co jest dobre. Części zamienne do Punto są obrzydliwie tanie! Naprawdę. komplet klocków, bębnów, tłoczków i tarcz to Cię z 300 zł wyniesie jak dobrze poszukasz i nie najgorszej firmy. Pytanie ile robocizna. Ale hamulce to priorytet. Tu nie ma kompromisów. Życie albo śmierć. Można samemu w domu, ja sam robiłem, mechanikiem nie jestem, fakt, mam od kogo narzędzia pożyczyć.

6. Słaby ręczny - patrz punkt wyżej lub być może wystarczy podciągniecie linki, koszt zerowy.

7. Wyciek z układu przeniesienia napędu. Tutaj nie wiem. Trzeba by zobaczyć, gdzie konkretnie cieknie.

Na pocieszenie powiem tyle, że Punto, zwłaszcza 1.1 to tak proste auto, że każdy mechanik je naprawi, jeśli samemu nie masz wiedzy lub czasu lub boisz się eksperymentować, albo po prostu nie masz ochoty. Oczywiście nie polecam pierwszego z brzegu mechanika, bo są na rynku hieny, co jak widzą, że auto podstawia ktoś kto bladego pojęcia nie ma o motoryzacji to zedrą z Ciebie ile się da jakby serwisowali nie wiadomo co. A dwa, że jest też gatunek, co jak widzą, że do naprawy jest Punto, Seicento lub inne auto wiekowe to robią to na sztukę, bo po co się starać, pewnie i tak zaraz na złom pojedzie... niestety trzeba pilnować takich speców.

_________________
Punto 1.1 SX + Lpg, rocznik: 1998, 5D.
www.PiotrOnline.tk - moja galeria fotograficzna - podróże, motoryzacja PRL-u, koleje i wiele innych.
Zapraszam!

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817037 Wysłany: 30 Gru 2016, 00:40; 
 Temat postu: Re: Punto I 1.1 S 55km - wycena naprawy.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jakub
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Gru 2013,
Posty: 1014
Pomógł: 8
Obawiam się najbardziej korozji progów. Wszystko zależy jak bardzo są zgnite. I od tego czy dasz radę się tym zając czy musiałbyś jechać do blacharza. Po prostu przelicz sobie to na spokojnie. Najwięcej to właśnie remont blacharski Cię wyniesie. Ja robiłem sam także spooora część kosztów mnie ominęła.

_________________
MÓJ KROPEK


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO