You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 15:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #817336 Wysłany: 06 Sty 2017, 15:06; 
 Temat postu: Nie styka prawy kierunkowskaz tył
Offline
Forumowicz

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 06 Sty 2017,
Posty: 1
Witam,

Na początku powiem, że jestem totalnym amatorem jeśli chodzi o poruszane tutaj zagadnienia czyli ogólnie rzecz biorąc - motoryzację, proszę o wyrozumiałość.

Ale do rzeczy - od kilkunastu dni pojawił się problem z elektryką w moim Grande Punto, przy skręcaniu w prawo dioda (na stacyjce) kierunkowskazu miga szybciej niż standardowo/prawidłowo. W celu zdiagnozowania problemu zatrzymałem samochód, wcisnąłem awaryjne i zauważyłem że 1 z 6 świateł kierunkowskazowych nie działa (tak jak w tytule - prawy tył).
Podjąłem działania naprawcze - śrubokręt, Orlen, żarówka wymieniona. Efekt - prawy tył dalej nie działa. Podczas wymiany zauważyłem, że dociskając palcem kostkę połączeniową (taka biała) do góry, kierunkowskaz działa prawidłowo. Jak zabrałem palec - nie działa.
Dla zweryfikowania czy to wina lampy czy kostki połączeniowej lub czegoś wcześniej podłączyłem prawą lampę do lewej strony i odwrotnie (nie wiem czy to miało sens) wynik jest taki, że prawa lampa działa prawidłowo na lewej stronie, lewa lampa nie działa na stronie prawej. No i teraz zadaję pytanie - gdzie jest problem ? Czy jestem sam w stanie to rozwiązać czy czeka mnie kosztowny elektromechanik. Z góry dziękuję!


Góra
 Profil  
 

 
 Post #817339 Wysłany: 06 Sty 2017, 15:26; 
 Temat postu: Re: Nie styka prawy kierunkowskaz tył
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Paź 2014,
Posty: 834
Pomógł: 27
Cytuj:
Dla zweryfikowania czy to wina lampy czy kostki połączeniowej lub czegoś wcześniej podłączyłem prawą lampę do lewej strony i odwrotnie (nie wiem czy to miało sens) wynik jest taki, że prawa lampa działa prawidłowo na lewej stronie, lewa lampa nie działa na stronie prawej. No i teraz zadaję pytanie - gdzie jest problem ?


Po co była ta próba skoro kolega wniosków wyciągnąć nie potrafi?

Jasnym przecież jest, że prawa lampa jest ok. bo działa z lewej strony. Wadliwe jest zatem przyłącze. Trzeba obejrzeć kostkę oraz sprawdzić, czy jest napięcie w kablu. Można posłużyć się igłą od zastrzyków. Przewód przekłuwamy tą igłą i sprawdzamy napięcie multimetrem, albo kontrolką. UWAGA NA PALUCHY. Miejsce przekłucia można profilaktycznie zaizolować.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817346 Wysłany: 06 Sty 2017, 18:45; 
 Temat postu: Re: Nie styka prawy kierunkowskaz tył
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Można spróbować oczyścić blaszki stykowe ( bywa na nich syfek, który później widać na szmatce) gniazdka żarówki i delikatnie je przygiąć. Problemem, bywa tez czasem z samą żarówka, zwłaszcza wtedy, gdy bardzo słabo styka z powierzchnią blaszek stykowych ( nieraz powierzchnia lutu, na spodzie żarówki bardzo słabo styka się z blaszką) wtedy po dociśnięciu palcem żarówka się zaświeca. Jeśli żarówka świeci po dociśnięciu palcem ( gdy lampa jest zamontowana i podłazcona do swojej części pojazdu i jej dedykowanej kostki) to pozostaje sprawdzić to, co napisałem powyżej. Można oczywiście skontrolować bieg „ścieżek” od żarówki w kierunku przyłącza samej lampy. Bo i tu czasem bywa problem z łączeniem.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO