You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 08 Maj 2024, 22:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #83908 Wysłany: 21 Sty 2008, 15:56; 
 Temat postu: Pomocy - coś stuka ;)
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2007,
Posty: 56
Witam wszystkich
ostatnio miałem okazję pojeździć punciakiem żony i zdębiałem :( przeszukałem forum ale nic interesującego nie znalazłem więc pisze

niby wszystko gra, podczas normalnej jazdy po równej nawierzchni nic się nie dzieje, cisza spokój nawet przy 100km/h) ale problemem stają się poprzeczne nierówności, prz pokonywaniu takiej "tarki" na drodze strasznie coś wali z przodu, ciężko mi ten dzwięk opisać coś jakby głuche uderzenie metalu o coś (nie zupelnie o metal, raczej takie przytłumione) wewnątrz jednak głośni słyszalne
przy pokonuwaniu kilku takich garbów wali jak z armaty :) gdzieś w okolicy przedniego lewego koła i za cholere nie wiem co to
na parkingu nic, kołysanie autem nic nie daje,
nie ważne czy jade prosto czy skręcam strasznie się tłucze, ale tylko przy duzych nierównościach poprzecznych i najlepiej blisko siebie - wtedy jak koło "podskakuje"

poradzicie coś? jeśli jakiś wątek przeoczyłem dajcie linka i poxniej skasujcie mojego posta, zależy mi na szybkim załatwieniu sprawy, wiadomo kobitki są niecierpliwe a żona dojeżdża do pracy codzienie 10km, a na busa nie pojdzie za nic ;)

ponto 1 75sx '97

/pozdrawiam :lol:


Góra
 Profil  
 

 
 Post #83975 Wysłany: 21 Sty 2008, 18:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Beskid Wyspowy
Rejestracja: 24 Paź 2007,
Posty: 992
Wjedź na kanał, łyżka do opon lub mała brecha i kolejno podważaj elementy zawieszenia, zwłaszcza okolice wahaczy.

_________________
Punto I 1,2 75 KM SX MPI '94
Punto II 1,2 60 KM MPI '01
Suzuki Grand Vitara 2,5 V6 144 KM '04


Góra
 Profil  
 
 
 Post #83995 Wysłany: 21 Sty 2008, 19:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 15 Lis 2007,
Posty: 70
a czuc to na podlodze ? moze drazek stabilizatora wali w obejmach

_________________
--
Kropek mój, to jest to, kocham go!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #84177 Wysłany: 22 Sty 2008, 10:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: zielona góra
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 326
ja stawiam na tuleje na wahaczu
zrob jak pisze Tezet1956 alo podjedz na jakas stacje kontroli gdzie maja trzepak i za 20 zl znajdzie ci luzy w zawieszeniu


Góra
 Profil  
 
 
 Post #84705 Wysłany: 23 Sty 2008, 20:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 07 Sty 2008,
Posty: 69
tbeza napisał(a):
ja stawiam na tuleje na wahaczu
zrob jak pisze Tezet1956 alo podjedz na jakas stacje kontroli gdzie maja trzepak i za 20 zl znajdzie ci luzy w zawieszeniu

Znajdzie albo i nie. U mnie punciak przeszedł badanie diagnostyczne mimo wybitej tulei wahacza tylnego ... koło latało w te i we w te a luzów - wg p. diagnosty - nie było ... i mam badanie wstemplowane.
A co do tematu - ja chyba bym też najbardziej tuleje wahacza obstawiał. Wprawdzie u mnie walił tył ale dźwięk był taki dziwny, trudny do opisania.

_________________
Punto 55 SX


Góra
 Profil  
 
 
 Post #84714 Wysłany: 23 Sty 2008, 21:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: śląsk
Rejestracja: 17 Cze 2007,
Posty: 280
Łyżka do opon to najlepsze narzędzie nie żaden trzepak taka jest moja opinia. Miałem kilku pacjentów po trzepaku diagnosta nic nie znalazł a cały czas coś waliło w zawieszeniu.Okazało się że jest luz na sworzniu wahacza można to było wyczuć tylko ręcznie szczególnie w zawieszeniach wielowahaczowych metoda łyżki i ręki przynosi efekty w 100%


Góra
 Profil  
 
 
 Post #84829 Wysłany: 24 Sty 2008, 02:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: BobMF
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 01 Kwi 2007,
Posty: 1044
mariano italiano napisał(a):
Łyżka do opon to najlepsze narzędzie nie żaden trzepak taka jest moja opinia. Miałem kilku pacjentów po trzepaku diagnosta nic nie znalazł a cały czas coś waliło w zawieszeniu.Okazało się że jest luz na sworzniu wahacza można to było wyczuć tylko ręcznie szczególnie w zawieszeniach wielowahaczowych metoda łyżki i ręki przynosi efekty w 100%


POPIERAM - ręcznie można sprawdzić każdy element z osobna i nic nie hałasuje co może zagłuszyć jakieś stuki

_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wszystko do Diesla - wtryski, pompy, akumulatory i inne:
domino.sklep.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO