You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #818595 Wysłany: 31 Sty 2017, 20:06; 
 Temat postu: Centralny zamek - przestał zamykać drzwi - gdzie szukać?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
Cześć. Centralny zamek zamykał mi z pilota drzwi. Teraz naciskam przycisk w pilocie i nic się nie dzieje, nie słychać żadnego cyknięcia przy tablicy bezpieczników (jak zazwyczaj było słychać) i nie ma żadnego efektu (drzwi ani się nie zamykają ani nie otwierają). Wymieniłem baterię w pilocie i nadal nic. Na pilocie naciskając pali się dioda ale z samochodem nic się nie dzieje. Oczywiście kluczykiem mogę zamknąć i otworzyć ale nie z pilota którego ciągle używam. Co i gdzie mogę sprawdzić?

Czy przy lusterku wstecznym jest końcówka czujnika? Co mogę pomierzyć? Czy jest jakiś przekaźnik/bezpiecznik do centralnego zamka? W skrzynce bezpieczników mam pryzkręcony taki plstikowy moduł skrywający układ elektroniczny z sterczącym kabelkiem (antenką) podpisany jako sterownik zamka. Wpinałem do niego wtyczkę i wypinałem - nic to nie zmienia. Dodam że w ostatnim czasie przestały mi działać 1 i 2 bieg wycieraczki przedniej, działa 3. Co jest nie tak z tym prądem w aucie?

[ Dodano: 31 Sty 2017 20:06 ]

Cześć. Dziękuję za podpowiedzi. Niestety nie mam drugiego pilota w tym mieście przy sobie, musiałbym pojechać do drugiego i spróbować znaleść choć to możliwe. Miałem też klucz matkę w kolorze bordowym.

Sprawdziłem napięcie na 8 pinach Sterownika Zamka PST-S który prezentuję na zdjęciu. To coś jest przytwierdzone do skrzynki bezpieczników. Na pierwszym i drugm pinie skacze napięcie ok. 4.0-4.3 Volt bardzo szybko i ciągle się zmienia - pomiar robiony przy wyłączonej stacyjce kiedy nic w aucie się nie dzieje i kluczyk nie jest przekręcony. Czy takie napięcie ma być?

Sprawdziłem też 2 bezpieczniki w schowku pasażera 20A i 30A i są sprawne.
Pamiętam, że jak pstrykałem w pilocie przycisk to cykał przekaźnik w okolicach skrzynki bezpieczników i ryglowały się drzwi. Teraz nie słyszę żadnego cyknięcia przy naciśnięciu pilota. Co mógłbym dalej sprawdzic? Jakie napięcia powinno być na pinach tego sterownika?

Image Image Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #818623 Wysłany: 01 Lut 2017, 08:05; 
 Temat postu: Re: Centralny zamek - przestał zamykać drzwi - gdzie szukać?
Offline
Puntoświr

Imię: Jarek
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Brodnica
Rejestracja: 23 Sty 2014,
Posty: 640
Pomógł: 10
Na przewodzie plusowym powinien być bezpiecznik sprawdź czy się nie spalił.

_________________
Moja Kropka --> topic47798.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #818660 Wysłany: 01 Lut 2017, 23:18; 
 Temat postu: Re: Centralny zamek - przestał zamykać drzwi - gdzie szukać?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 08 Maj 2012,
Posty: 371
Udało mi się rozwiązać problem. Twkwił w pilocie który rozkalibrował mi się w częśtotliwościach.
Wystarczyło rozkręcić pilota i tam jest śrubka wielkości 2mm chyba w kondensatorze którą można kręcić w prawo i lewo malutkim śrubokrętem. Przekręciłem ok. 1/4 obrotu powoli i pilot zaczął otwierać i zamykać drzwi jak nowy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO