You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 23 Kwi 2024, 15:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #818614 Wysłany: 31 Sty 2017, 22:53; 
 Temat postu: 1.2 60 NIe pali na pb , skacze kicha prycha
Offline
Forumowicz

Imię: Piotr
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 31 Sty 2017,
Posty: 1
Witam od niedawna jestem nowym włascicielem Punciaka , borykam sie z problemem iż palił tylko z dodaniem gazu i długo trzeba bylo krecic, jezeli juz odpalił chodził na benzynie ladnie, przełączał miedzy gaz/benzyna tez ładnie.
Po przyjechaniu do domu (50km i ciagle na gazie ) podłaczyłem go do kompa , błędów wyskoczyło multum, skleiłem też puchę filtra bo była pęknięta( wtedy falował na obrotach ).
Na dolej wrzucam zdjęcie z błędów .

Po usunięciu błędów został tylko błąd : Czujnika temperatury - Zwarcie do Vcc , wtedy zlokalizowałem czujnik ten w kolektorze dolotowym na 2-piny , był odpięty wtyczka rozwalona a kable leżały gdzieś na skrzyni , podłączyłem wszystko i błąd znikną.
Po jakims czasie pojawiły sie błedy ; Wtryskiwacza i sondy , pare razy podłączałem i pare razy zapłon , znikało , lecz tylko gdy odpalałem i chcialem jechac na benzynie wyskakiwala marchewa i odmawiał jazdy na benzynie, na LPG radzi sobie, lecz ma czasem widzi mi sie i jak jade nim i czuje brak reakcji na gaz i takie skakanie dławienie i słysze , jakby strzelanie w tłumik, zauwazyłem ze trzeba wysprzęglic zrobic tzw przygazówke i problem znika, puszcza sie sprzęgło i jedzie jak nowy aż do momentu powtórzenia sie dolegliwości .
Dodam ze wtrsyskiwacz jest wiele razy łączony na krótkim odcinku i jeden z kabelków mial rozwaloną izolacje i dotykał do opaski , zaizolowałem to, pare razy jak wykonywałem testy wtryskiwacza zdazało sie ze nie zaliczał a parę razy wyskakiwało ze zaliczony .
Kable od lambdy były tez jakios januszowo sklejane i co mnie zdziwiło , na czarny kabel z lambdy byl puszczony + 12 bezpośrednio z aku.
Najgorzej jest rano zimno silnik zimny na LPG nie odpali , a kręcenie na Benzynie i traktorowanie (czyli trzymanie poniżej 1tys/obr na poł gazie )schodzi sie długo aż pada aku .
Dorzucam mój film instruktażowy z tym puntem : https://www.youtube.com/watch?v=dmZj0SKeXSM
Prosiłbym o pomoc


Załącznik:
Komentarz do pliku: To błedy które wyskoczyły zaraz po podłaczeniu



Góra
 Profil  
 

 
 Post #819157 Wysłany: 11 Lut 2017, 06:57; 
 Temat postu: Re: 1.2 60 NIe pali na pb , skacze kicha prycha
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Darek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 11 Lut 2017,
Posty: 8
Pomógł: 2
Jeżeli chodzi o jazdę na gazie to objawy wskazują, że jest potrzebna dobra regulacja gazu w samochodzie.
Albo w opcji pesymistycznej uszkodzona listwa wtryskiwaczy lpg.
Myślę, że nie minie Ciebie wjazd na serwis lpg.
Chyba że jest u Ciebie zapasowa listwa wtryskiwaczy lpg, wtedy podmień, potem regulacja gazu w samochodzie.
Ze względu ma mała pojemność silnika w Punto wszelkie niedociągnięcia w pracy instalacji lpg natychmiast wpływaja na jakośc i komfort pracy instalacji lpg.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO