You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #819685 Wysłany: 21 Lut 2017, 10:41; 
 Temat postu: Blad ABS ESP HH oraz probemy z obrotami
Offline
Forumowicz

Imię: Krystian
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 21 Lut 2017,
Posty: 4
Witam wszystkich goraco :) jestem tu nowy wiec zaczne od poczatku. Jakis miesiac temu kupilem Grande Punto z silnikiem 1.2 2007r wszystko bylo w miare spoko az do momentu kiedy zaczal mi sie zapalac 3 komunikaty abs, hamulce oraz uklad kierowniczy po czym licznik przestawal dzialac. Podjechalem na diagnostyke komputerowa wyszlo ze lewy czujnik abs wiec wymienilem czujnik abs i dalej nic. W miedzy czasie zaczely bardzo swirowac obroty to znaczy jedziemy na dowlonym biegu i jak sie chce zmienic bieg i wcisniemy sprzeglo to gas sie sam dodaje na przyklad o tysiac obrotow to zalezy od humoru. Na poczatku nie laczylem tych dwoch faktow wiec wyczyscilem cala przepustnice oraz czujnik tps. Nic to niestety nie dalo, nastepne podpiecie pod komputer zero bledow wiec mechanik doradzil ze to na pewno czujnik tps wiec go wymienilem i dalej nic. Czasami nawet obroty spadaja do 500 a potem do 1.500 tak dwa razy i samochod gasnie ;( . Od ostatniego tygodnia zauwazylem taka zaleznosc jak wracam rano z pracy kolo godziny 7 to zapalaja mi sie te kontrolki, wylacza liczbik nagle obroty dzialaja jak powinny , tylko bardzo szarpie autem . Po zatrzymaniu zgaszeniu auta i odpaleniu na nowo kontroli gasna a obrory znowu zyja swoim zycie. Czujnik abs wymienilem z mysla ze pomoze a tu nic po kolejnym podpieciu pod konpa zero bledow . Naprawde nie wiem juz co robic co dziennoe to samo rano z pracy kontrolki licznik sie blokuje i koniec , a co dziwne ze najczesciej te zeczy dzieja sie rano . Czy te komunikaty moga cos miec wspulnego z obrotami ? Ma ktos moze jakies pomysly bo szkockie umysly mechanikow sa za male na taki problem . Autko jest swiezo kupione naprawde super mi sie nim jezdzi ale nie wiem co dalej z tym zrobic . Prosze o pomoc . Z gory dziekuje pe


Góra
 Profil  
 

 
 Post #819687 Wysłany: 21 Lut 2017, 12:26; 
 Temat postu: Re: Blad ABS ESP HH oraz probemy z obrotami
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 27 Wrz 2011,
Posty: 180
Pomógł: 11
Sprawdź masy silnika oraz sterownika. Poszarp za kable masowe. Jakie masz napięcie na akumulatorze po włączeniu świateł i dmuchawy. Obstawiam że brak masy lub kończy się alternator.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #819792 Wysłany: 23 Lut 2017, 06:15; 
 Temat postu: Re: Blad ABS ESP HH oraz probemy z obrotami
Offline
Forumowicz

Imię: Krystian
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 21 Lut 2017,
Posty: 4
A wiec sprawdzilem akmulator na spoczynku ma 12.68, zapalony silnik bez obciazenia 13.94 a z obciazenie radio dmuchawa i swiatla 13.41 co o tym myslicie? Masy tez sprawdzone wyczyszczone i dalej to samo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #819798 Wysłany: 23 Lut 2017, 09:07; 
 Temat postu: Re: Blad ABS ESP HH oraz probemy z obrotami
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 27 Wrz 2011,
Posty: 180
Pomógł: 11
Prawidłowe ładowanie pod obciążeniem to 13,7 do 14,1 V. Sprawdź dobrze masy, poszarp fizycznie za kable, ewentualnie zmierz ładowanie na wyjściu z alternatora. Jak nie pomoże to alternator do regeneracji.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #819806 Wysłany: 16 Mar 2017, 10:27; 
 Temat postu: Re: Blad ABS ESP HH oraz probemy z obrotami
Offline
Forumowicz

Imię: Krystian
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 21 Lut 2017,
Posty: 4
O dziekuje po weekendzie sprawdze to ladowanie na alternatorze mam nadzieje ze ewentualne regeneracja rozwiaze te problemy :)

[ Dodano: 16 Mar 2017, 09:27 ]

Troche mnie nie bylo ale temat dalej aktualny ;( wymienilem alternator na regenerowany i nawet akmulator przelozylem z innego auta i dalej caly czas to samo macie moze jeszcze jakies pomysly jutro jade podlaczyc do innego mechanika pod kompa ale nie wiem czy to cos da w sumie nie mam juz sil...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO