You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #819972 Wysłany: 26 Lut 2017, 19:17; 
 Temat postu: Klimatyzajca 1.3 mj
Offline
Forumowicz

Imię: Mateusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 07 Sty 2017,
Posty: 3
Drodzy Forumowicze,
jakiś czas temu stałem się właścicielem Fiata Grande Punto 1.3mj 90km 2006 rok i jako że od kiedy go kupiłem nie było ani jednego cieplejszego dnia, nie miałem jak sprawdzić (bez wizyty na warsztacie) czy działa klimatyzacja. Dziś przy około 8 stopniach próbowałem uruchomić klime (manualna), ale jako że jest dość chłodno wciąż, to ciężko ocenić czy sprężarka pracuje po temperaturze nawiewu. Martwi mnie to że mimo iż lampka na kontrolce się zapala, to nie wydaje mi się żeby sprężarka się włączała. Nie wiem jak powinno to wyglądać, czy obroty podnoszą się jakoś widocznie w 1.3, czy słychać sprężarkę jak się uruchamia etc?. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi więc zakładam nowy temat. Ponadto, przy jakiej temperaturze zewnętrznej powinna się uruchamiać sprężarka w GP? Gdzieś słyszałem że jest to 6 stopni ale informacja niepotwierdzona.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #820013 Wysłany: 27 Lut 2017, 13:45; 
 Temat postu: Re: Klimatyzajca 1.3 mj
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: śląsk
Rejestracja: 26 Kwi 2010,
Posty: 371
Pomógł: 5
tak sprezarka zalacza sie przy ok 5 stopniach jest zimno wiec bez termometru w kratke nie poczujesz czy dziala ,tutaj nie ma sprezarki ze sprzegielkiem i nie czuc ze obroty wzrastaja ale postaw go na slonce niech sie nagrzeje i jak zalaczysz klime powinien ci po jakims czasie zalaczyc sie wentylator chlodnicy ja wztrosnie cisnienie w ukladzie jak jest cieplej wentylator odrazu startuje zawszena 1 biegu gdzy zimniej nie zawsze to zalezy od cisnienia w ukladzie

_________________
Kiedy się rodziłem to płakałem a wszyscy się śmiali. Kiedy umrę to ja będę się śmiał a Wy będziecie płakali .. LOS AMIGOS


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO