You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 17 Kwi 2024, 00:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #820525 Wysłany: 09 Mar 2017, 19:10; 
 Temat postu: Nie działa klima, głośniki nie grają, a drzwi się zamykają.
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Konrad
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 09 Mar 2017,
Posty: 5
Witam wszystkich milośników i użytkowników fiatów, a w szczególności fiatów grande punto. Ok tygodnia temu zakupiłem wymarzone grande punto 3d z silnikiem 1.4 8v rok 2006 w stanie "do wyklepania". Wyklepanie polega raczej na kosmetyce niż jakichs dużych inwestycjach w silnik. Wertowałem troche forum i znalazłem odpowiedzi na większość nurtujących mnie pytań, jednak co do kilku rzeczy mam jeszcze wątpliwości... Nie rozbijam tego tematu na kilka mniejszych. Moze temat przyda się też jako kompedium wiedzy dla innych. Więc...

1. Drzwi otwierają się jak w lodówce, tzn. nie blokują się po otwarciu w określonej pozycji lecz same się zamykają (o ile stoję na podwyższeniu). Czy winny jest ogranicznik drzwi ? (Zauwazyłem to w kilku modelach, szczególne tych z początku okresu produkcji). Drzwi pasażera działają jak powinny. Czy da się te ograniczniki zamienić (prawo/lewo) ? 3/4 czasu jeżdzę sam wiec...

2. Głośniki- oryginalny zestaw od fiata. Radyjko oryginal bez mp3. Problem polega na tym że przód gra może na 10% mocy porównywalnej z tyłem. (Dałem moc na przód, potem na tył, na boki etc. kombinowałem na wszystkie sposoby). Kiedy przerzucam moc tylko na przednie glośniki to grają one bardzo cicho i w dodatku bez basu. Tweetery (te malutkie glosniki ponad głownymi- tak się nazywaja, prawda ?) nie działają w ogóle.

3. Klimatyzacja... i tego się boję najbardziej - Facet który sprzedawał samochód powiedział mi że klimatyzacja jest, i jest nabita. Natomiast nie działa panel klimatyzacji wewnątrz który trzeba wymienić. Nie mam pojęcia czy to info jest prawdziwe. Regulacja nawiewu jest, szybę tylną mogę podgrzewać (i jest charakterystyczny "klik" po naciśnięciu przycisku), natomiast nie działa przycisk "śnieżki"- nie ma ani kliknięcia, ani się nie zapala. To samo jest z przyciskiem obok czyli obiegiem wewnętrznym. Czy może być to panel klimatyzacji ? Czy to już jakaś grubsza sprawa z klimatyzacja ? Moglibyście mi doradzić kroki jakie mam podjąć żeby to sprawdzić ? Może ktoś miał podobny przypadek ?

4. Czy warto dokupić pokrywę silnika (od dołu maski) ? Kiedy tam zaglądałem ostatnio, wszystko było ubłocone, kostka z bezpiecznikami też nie wyglądała najlepiej. Od groma wilgoci pod maska (akurat padało kiedy go zakupiłem). Btw. Czy w grande tak jest ze maska nie ma wygłuszenia czy to moj egzemplarz miał coś kombinowane ?

To narazie tyle, mam jeszcze kilka pytań ale to na później :)
Dziękuję z góry wszystkim

Pozdrawiam
K021


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO