You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 19:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #87510 Wysłany: 01 Lut 2008, 14:16; 
 Temat postu:
Yoka napisał(a):
to chyba bym Colta sobie kupił


Będziesz strzelał do swojego kropka??? Nie rób tego!!!! :E :E


Góra
  
 

 
 Post #87514 Wysłany: 01 Lut 2008, 14:21; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
Grzegorz1976 napisał(a):
Będziesz strzelał do swojego kropka??? Nie rób tego!!!! Szczerbol Szczerbol

to zamiast tych naklejek po kulach bo tamto malo wiarygodne jest :P

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #87535 Wysłany: 01 Lut 2008, 16:18; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Grzegorz1976 aha :-)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88360 Wysłany: 04 Lut 2008, 09:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
Zmatowienie lamp-z czym to się je? Szukajka wyrzuca ten temat....

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88365 Wysłany: 04 Lut 2008, 10:08; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
filip76 napisał(a):
Zmatowienie lamp-z czym to się je?

dokladniej mowiac to jest element otptyczny... jego warstwa odblyskowa robi sie tak jak gdyby para zachodzila taka mleczna...

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88368 Wysłany: 04 Lut 2008, 10:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
W
Image
zaznaczonym miejscu ten srebrny ring jest u mnie trochę podsmażony, mieni się na tęczowo jak rozhartowany metal - to ten przypadek??

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88369 Wysłany: 04 Lut 2008, 10:17; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
zmatowienie troszke inne jest tak jak moiwlem taki mleczny nalot i to glownie chodzi o wnetrze gdzie nastepuje odbicie swiatla... tam gdzie pokazujsze to raczej walory estetyczne wiec nie wiem jak by to bylo z reklamacja...

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88374 Wysłany: 04 Lut 2008, 10:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
Przyjrzę się dokładniej, w tygodniu nie ma szans, bo wyjeżdżam po ciemku i wracam po ciemku ale wczoraj byłem na zamku Grodziec i na parkingu oblukałem :)

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88376 Wysłany: 04 Lut 2008, 10:25; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
http://fiatpunto.com.pl/topic3105.html

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88377 Wysłany: 04 Lut 2008, 10:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
filip76 napisał(a):
bo wyjeżdżam po ciemku i wracam po ciemku


Po ciemku najłatwiej to zmatowienie zauważyć.
Wystarczy latarką poświecić w odbłyśnik.
Zmatowienie od H4 widać jak na dłoni. Od postojówek też.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88378 Wysłany: 04 Lut 2008, 10:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
Dzięki, mogłem wpisać "reflektor" w szukajkę zamiast "lamp" :)

PS. Moja żarówka ma taki grzybek na końcu....

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99807 Wysłany: 07 Mar 2008, 01:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 21 Sty 2008,
Posty: 177
Jesli o mnie chodzi to moj GP jest jak pryszcz, jak sie zbierze to w koncu z tym cos zrobie.
Jak czytam Forum to zaczynam sie utwierdzac, ze nigdy wiecej Fiata.
Fiat na tym straci, bo mialem I-ke, brat ma I-ke Sporting, ja zmienilem na GP, brat tez ma zamiar zmieniac na Fiata i powoli sie przekonujemy, ze nie warto.
Moj GP jakbym tak chcial jezdzic ze wszystkim do serwisu, to chyba przebilbym Yoke.
Powiem krotko moja historie, bo nie wiem czy opisywalem.

1. Zakup GP i juz niespodzianki - GP mial miec CD z MP3, niestety okazalo sie, ze nie ma, zwrocili mi kase za MP3 ale co z tego.
Na dzien dobry nie mial kola zapasowego , popielniczki , zapalniczki i dodatkow w zabudowie kola.
Anteny pracownicy szukali, bo okazalo sie, ze nie ma.
Antene znalezli, kolo dostalem po ok. 10 miesiacach, zapalniczke i popielniczke po roku.
Instrukcji takze nei bylo, do GP dostalem, do radia takze ale do innego modelu.
Zamowilem takze alarm fiatowski i dealer mial na to 2 tygodnie, bo zalatwialem kredyt i .... dealer postaral sie, zamowil alarm ale jak pojechalem po odbior to alarm .... lezal na polce w magazynie, w efekcie czekalem ze 4 godziny na montaz.

2. Pierwszy "zjazd do boksu" - klamki, regulacja pomogla na krotko, otarcie od drzwi tylnych ... serwis olal, nie polakierowal nawet, wyregulowali drzwi o czym ciezko mi sie bylo przekonac, bo otarcie nadal bylo i nie wiedzialem, czy jest ok, czy nadal ociera.
Blokada pokretel nagrzewnicy - wymiana modulu pokretel.

3. Drugi zjazd do boksu - klamki, ponowna regulacja, obecnie znowu mam z nimi problem, znowu nagrzewnica, tym razem wywalili cala deske, wymienili nagrzewnice i modul pokretel - jest ok, wszystko spasowane ladnie, nie tak jak wczesniej, na jak dlugo, nie wiem.
Nie dzialal czasami lewy kierunkowskaz - serwis nie stwierdzil uszkodzenia, olewka.
Spryskiwacze, nic nie zrobili, kierownik stwierdzil, ze to taka "charakterystyka", innymi slowy, tak Fiat zaprojektowal i tak ma to dzialac a dziala tak, ze na postoju jest idealnie, powyzej 20 km/h sika czesciowo pod wycieraczke, powyzej 30-40 km/h prawie calosc pod wycieraczke idzie i jest jazda na sucho.
Wymiana oprogramowania z powodu pojawiajacego sie komunikatu o zbyt wysokiej temperaturze - nic nie dala, juz ze 2-3 razy jak bylo ponizej -1 stopnia pokazal sie.
Po awanturze i kontakcie z FAP wylacznik zostal wymieniony i dziala ok.

4. Kolejny serwis, tym razem polakierowali zakole, zakleili przezroczysta folia, zeby w razie czego wczesniej stwierdzic otarcie folii i zeby nie uszkodzic lakieru.
Byl to tym razem inny serwis i kierownik powiedzial, ze drzwi tylne sa pasowane w miejscu drzwi/zakole na tzw. trapez i jak drzwi sa wyregulowane tak, ze za gleboko wchodza, to tak bedzie sie dziac.
Dal do zrozumienia, ze to kwestia czasu, jak sie rozreguluja to znowu bedzie ta sama jazda.
Jedne z Forumowiczow na PW napisal, ze on juz 6-ty !!! raz ma problem z drzwiami.

5. 15.000 przebiegu i .... serwis chcial mnie wkrecic w przeglad, ja oczywiscie pytalem czy na pewno trzeba, potwierdzili, skontaktowalem sie z FAP i dostalem maila bodajze, ze wystarczy wymiana oleju ... okazalem sie tym mailem i wtedy stwierdzono w serwisie, ze wystarczy wymiana oleju i filtrow - chcieli mnie orznac, bo inaczej tego nie mozna nazwac na jakies 400 pln, bo tyle wynosi roznica miedzy wymiana a przegladem.
A przeglad w MK1 mialem w Carserwisie .... NIC , kompletnie NIC nie zrobili poza wymiana oleju i filtrow, wiem, bo widzialem przez szklana witryne co robia a ze moj pierwszy zawod to technik mechanik to wiecej juz NIGDY nie pojechalem, sam sobie robilem przeglady , hamulce , rozrzad itp.

Obecnie : znowu mam zamiar jecha z :
- spryskiwaczami ;
- klamkami ;
- komunikat o wysokiej temperaturzedo ;

- doszlo dudnienie z tylu autka, podejrzewam cos w klapie tylnej czy cos w okolicy

Bylo jeszcze ale nie pamietam na ktorym zjezdzie do parku serwisowego swierszczenie wentylatora i mankament polegajacy na tym, ze trzeba mocno wcisnac klakson po jednej ze stron aby zadzialalm, po drugiej wogole nie dzialal.
Naprawili to tak, ze po obu stronach dziala ale trzeba dosc mocno wciskac ... swierszczenie , na 1-ce swierszczy, wiec wlaczam na chwile na 2-4 predkosc, po pol minucie wlaczam na 1-ke i juz jest ok.

WAZNE :
Dodam jeszcze, ze bede z tym jezdzic co miesiac/dwa ... po co ?
Aby miec wpisy w ksiazce, zeby w przypadku jak rozwiaza problem, nie placic za naprawe, tylko, zeby za free wymienili.
Co mnie wk.....a ? ze brat ma 8-mio czy 9-cio letniego MK1 Sporting i jezdzi a ja co chwile wk....am sie, bo cos nie dziala albo dziala gorzej niz w samochodzie o 8 lat mlodszym.
Brat dal za swojego 8 tysiakow a ja 42 tysiaki.

Gdybym z kazdym mankamentem jezdzil to tych wizyt byloby wiecej ale zawsze czekalem az ich bedzie wiecej.

Yoka, nie martw sie, nie jestes sam ...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99822 Wysłany: 07 Mar 2008, 02:18; 
 Temat postu:
pdl widzę że wszystkie przypadłości kropek zebrały się w twoim modelu i jeszcze doszedł dupiaty serwis i salon (z tą anteną i wyposażeniem wnętrza to już przegięcie). Szkoda że tak się dzieje, bo ty i yoka macie naprawdę pecha. Większość z nas może boryka się z jakimiś przypadłościami, ale nie jest to taka jazda bez trzymanki jak u was. :(


Góra
  
 
 
 Post #99838 Wysłany: 07 Mar 2008, 08:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 21 Sty 2008,
Posty: 177
Grzegorz1976 , tylko , ze to salon , ktory takze dzieki moim opiniom nie jest juz salonem ale dochodzi do tego FAP , ktory po pol roku dal mi zabudowe kola , po 9 miesiacach kolo , po prawie roku zapalniczke i popielniczke.
Do tego dochodzi serwis.
Troszke dla mnie dziwne, ze to 3 rozne ogniwa ... co rzutuje na ocene ogolna.
Poza tym zle doswiadczenia mam z innym serwisem.
Reasumujac 1 salon , 2 serwisy , FAP - ogolna ocena zla.
Pochwalic za to musze jeden z serwisow, gdzie do sprawy zakola podeszli bardzo solidnie, nie dosc, ze polakierowali, to zabezpieczyli, pouczyli.

Sprawa wyglada tak, ze wydalem kase, dalej wszysyc maja mnie w nosie.
To niedopuszczalne, w takiej np. Toyocie Avensis byly przypadki np. prucia sie siedzen ale Toyota wie o tym i naprawia bezplatnie to nawet po gwarancji.

Te, ktorych nie mozna usunac, to spryskiwacze, klamki ale FAP umywa rece, serwis nie chce napisac opinii, ze jest to sknocone, w efekcie prosze pomyslcie co bedzie po gwarancji gdy :

- znowu sie zblokuje nagrzewnica - koszt wyjecia deski, odlaczenia i podlaczenia poduszek, samej nagrzewnicy itp.
- lakierowane klamki i demontaz z montazem, gdy okaze sie, ze Fiat znalazl na to wyjscie - po gwarancji zaplacie sie za to
Tak moznaby mnozyc awarie ...

Zeby bylo jasne, to wiem, ze Fiat ma swoje przypadkosci, ze sknocili projektanci pewne sprawy, ze strony serwisu i FAP licze na :
- usuniecie usterek ;
- zapewnienie, w przypadku tych, ktorych nie da sie na chwile obecna usunac, ze po gwarancji zostana usuniete czy beda usuwane bezplatnie ;

Stad moja taktyka jest taka, co 3-4 miesiace, jesli wystapia ponownie usterki ,jade do serwisu, zbieram wpisy i tym samym przedluzam gwarancje az pewnego dnia zbierze sie cos we mnie i pojade od rzeczoznawcy, sprawe dam do sadu, napisze do np. AS.
Zauwazcie, ze wiele serwisow ma w nosie klienta, jak sprawa jest na lamach AS to nagle ktos sie orientuje, ze klient ma racje.

A co do mojego egzemplarza, dobrze, ze usterki wychodza teraz, bo jak po gwarancji to by mnie chyba szlag trafil ...

Mialem takze plan, ze po splaceniu autka zdecyduje sie na T-jet'a, lubie troszke pocisnac ;) ale chyba wezme Cupre, FR czy cos podobnego, juz raczej nie zdecyduje sie na Fiata.
Polecalem innym Fiata ale to sie zmieni.
Dodam, ze konkurencyjna Skoda, nie ma tak ladnych aut jak Fiat ale z tych opinii innych o ktorych wiem bije Fiata serwisem i podejsciem do klienta na glowe.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99857 Wysłany: 07 Mar 2008, 09:20; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
ekhm przyłączam sie do opinni kolegi wyżej,,,

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99860 Wysłany: 07 Mar 2008, 09:35; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
pdl witaj... dobrze wiedzieć , że nie jestem sam ze swoimi zmaganiami (bynajmniej nie pocieszam się tym) .... bardzo żałuje, że Tobie i mnie samochód sie psuje. Nie wierzę w pech samochód Grande Punto. Oznaczałoby to, że duża liczba tu zalogowaniu to po prostu pechowcy. Rozumeim jeden przypadek (np. mój) ale nie kilkunastu osób, które borykają sie z awariami. Niestety ...fiat nie poprawił jakośći swoich produktów...wrecz pogorszył ich jakość. Dlatego właśnie fiat na polskim rynku utracił pozycję lidera na rzecz drogiej toyoty czy też okropnie brzydkiej skody :-)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99868 Wysłany: 07 Mar 2008, 10:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 21 Sty 2008,
Posty: 177
To nie jest pech, nawet Toyota nie ustrzega sie pomylek.
Wszystko to bierze sie z tego, ze samochod jest bardzo krotko projektowany i testowany, bo kazdy chce zachecic do zakupu przez nowszy design.
Wiem o tym, jestem swiadomy.
Jak juz pisalem problem tkwi w tym jak sie takie sprawy zalatwia.

Sam kupilem MK1 i bylem zadowolony, to mnie sklonilo do zakupu GP, brata do MK1 sporting, siostrze takze polecalem Punto oraz zawsze bronilem Fiata, mozna powiedziec, ze bylem ambasadorem Fiata :)
Teraz bedzie odwrotnie, sam nie kupie Fiata, brat juz takze, nie polecimy juz nikomu Fiata.
To tyle jesli chodzi o straty Fiata zwiazane ze sprzedaza.

Do serwisu nie pojade juz po gwarancji, bo i po co, jak przeglad za prawie 500 pln 10 lat temu polegal na wymianie oleju i niczym wiecej, kompletnie nic nie zrobiono/sprawdzono, tyle to ja zrobie za 1/4 ceny.
Straty Fiat - poza pierwszym przegladem nie bylem ani razu w serwisie, bo i po co ... wszystko robilem sam lub w zaprzyjaznionym warsztacie za duzo mniejsza kase.

Mialem 4 stluczki nie z mojej winy i 3 razy naprawialem w autoryzowanym serwisie a raz w serwisie Subaru.
Efekt ... WSZYSTKIE czesci naprawiane w Fiat po roku-dwoch rdzewialy a w Subaru nie.

To jestem ja i najblizsi, jesli Fiat przemnozy sobie to przez wielu niezadowolonych Klientow, wyjdzie pokazna suma.

Fiat juz zapomnial, ze kiedys uratowalo go wlasnie Punto MK1, ktore z czystym sumieniem moge okreslic jako auto dobre.
Owszem, tylne wachacze, alternator i kilka drobiazgow byly pieta achillesowa tego modelu ale koszt naprawy byl znikomy w stosunku do innych aut.

Na dwa zakupione modele, po doswiadczeniach zwiazanych z zakupem, przegladem, naprawami gwarancyjnymi tylko JEDEN serwis zrobil to jak nalezy (wspominana regulacja i lakierowanie, co nie oznacza, ze w przyszlosci temat nie powroci).

Dziobel "pochwal sie" co dostales w odpowiedzi od FAP.
Sam w weekend zamierzam opisac swoj problem i przykre doswiadczenia, ciekawy jestem odowiedzi z FAP.

Yoka , motoryzacja to moj pierwsz zawod i hobby, Ty masz problem , ja takze i wiele innych osob z Forum.
Problem w tym, ze jest wiele osob, ktore kupily GP i nie sa zwiazani z Forum a samochod traktuja jako srodek lokomocji czy narzedzie pracy.
Chcialbym aby Fiat zrobil na www ankiete co sie psuje i powiadomil osoby, ktore zakupily GP o takowje ankiecie, wtedy zobaczylibysmy skale problemu.
Wiele osob mowi sobie : " no coz , ten model tak ma"

To juz nie te czasy co kiedys, w klasie GP jest w podobnej cenie duza konkurencja ...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99893 Wysłany: 07 Mar 2008, 10:43; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
na życzenie zainteresowanych ...poślę zestaw napraw wykonanych w moim GP...
dzis odbieram auto...zobaczymy co powiedzą....


po mojej prawie reklamacji do FAP - sprawa jest pilotowana z FAP ,
auto odstawiłem natychmiast...bez umawiania sie itp,etc...


3raz dzis będzie malowane nadkole.... w sumie 6ty

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99924 Wysłany: 07 Mar 2008, 11:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 21 Sty 2008,
Posty: 177
Problemu zakoli nie rozwiaza , taka jest prawda.
Jak juz pisalem gdzies, drzwi sa tak skonstruowane, ze wchodza w otwor na zasadzie klina.
Jesli ktos ma tak wyregulowane, ze wchodza/zamykaja sie za gleboko to beda ocierac.
Jedyna metoda, to wlasnie polakierowanie, zaklejenie przezroczysta folia i monitorowanie.
Jak tylko folia zaczyna sie zadzierac to do serwisu ...

_________________
GP 1.4 8V Energy czerwony bolero (rok.prod. 2006, I rej. 2007)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99927 Wysłany: 07 Mar 2008, 11:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Dziobel Yoka pdl
Przykro to wszystko czytać :(
Ja jednak ciągle odnoszę wrażenie, że usterki się powtarzają i dotyczą tych samych, w sumie drobiazgów. Na pewno męczących.
Zacinające się klamki, wytarte nadkole, świerszcz, spryskiwacze, przekładnia.
Na styku ASO-FAP-Turyn chyba brak należytej komunikacji.
Przecież takie rzeczy w 3 roku produkcji Grande, nie powinny mieć już miejsca. A jednak się zdarzają.
Może ASO powinny wykazywać większą aktywność i myślenie przede wszystkim?
Bo wiem, że ciśnienie ze strony FAP mają.

Z drugiej strony skąd to przekonanie, że Fiat psuć się nie ma prawa? Z tego co słyszę i obserwuję, usterki dzisiaj notuje każdy.
A jak ktoś wierzy w mit absolutnie bazawaryjnej Toyoty, Hondy czy VWeja to ... no cóż: w coś wierzyć trzeba.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99998 Wysłany: 07 Mar 2008, 15:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 21 Sty 2008,
Posty: 177
Ja sadze, ze Turyn wszystko wie, przeciez Wlosi tak samo maja auta 5-cio drzwiowe ;)

Oni teraz wiecej uwagi przykladaja 500-ce , Fiorino czy innym modelom a to zle ... odbije sie to czkawka.

Piszesz daras o "drobiazgach" a dla mnie nie sa to drobiazgi.
Drzwi - jak nie jade z kims z rodziny to musze wysiasc i otworzyc komus drzwi, czy o to chodzi w aucie 5D ?
Nagrzewnica - jazda z parujacymi szybami to srednia i przyjemnosc i bezpieczenstwo.
Spryskiwacze - ja mam to "szczescie", ze jezdze po miescie, wiec jak stane na swiatlach to moge szybe spryskac, sprobuj to zrobic przy 60 km/h, to takze i komfort i bezpieczenstwo.

Dla mnie drobnostka jest odstajacy schowek z powodu awarii zamka czy wysuwajace sie dokumenty ze schowka z tej poleczki.

A o co chodzi z wytartym nadkolem ?
Czy to dzwieki z tylu ?

_________________
GP 1.4 8V Energy czerwony bolero (rok.prod. 2006, I rej. 2007)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #100004 Wysłany: 07 Mar 2008, 16:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
pdl napisał(a):
A o co chodzi z wytartym nadkolem ?

Ja mam wersję 3 drzwiową. Ale w 5 drzwiowych tylne drzwi nieprzyjemnie wycierają lakier na nadkolach. Tak przynajmniej to zrozumiałem :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #100009 Wysłany: 07 Mar 2008, 16:14; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
daras napisał(a):
Ale w 5 drzwiowych tylne drzwi nieprzyjemnie wycierają lakier na nadkolach.

no ale jak to mozliwe :roll: jak jest wszystko dobrze spasowane i nie obciera to nie powinno takie cos wystepowac...

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #100023 Wysłany: 07 Mar 2008, 17:40; 
 Temat postu:
Yoka napisał(a):
Nie wierzę w pech samochód Grande Punto.


Yoka to co ja mam uwierzyć w szczęście? Bo jakoś mój kropas chodzi jak marzenie :E


Góra
  
 
 
 Post #100037 Wysłany: 07 Mar 2008, 18:21; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
pdl

No niefajnie się to czyta :(

Co do tych spraw dlaczego ciągle to samo itd.

Gdyby GP było składane w PL to już dawno byłby bez wad i miałby ich mniej od początku.

Wystarczy popatrzeć na 500 albo Pande. Jak coś wystąpiło w momencie była poprawka i cały czas są poprawki, unowocześnienia na pewno. W Polsce testują auta i od razu rozwiązują problem... a makarony to makarony :E

Ja z kolei należę do tej drugiej grupy - z GP nie mam problemów, nie wiem czego to zasługa, że mam MultiJeta z dawnej wyższej wersji wyposażenia + kilka drobiazgów, ale co to ma do rzeczy :roll:

Nie byłem na ani jednej wymianie z układem kierowniczym i jego elementami, nic nie stuka jest normalnie.

Jedyne co u mnie występuje to odbłyśnik nad żarówką zmatowiony ale o tym jest wątek i pisałem co na ten temat sądzę ;)

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO