You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #822997 Wysłany: 06 Maj 2017, 14:35; 
 Temat postu: GP 1.4 77 nie odpala na benzynie
Offline
Forumowicz

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 19 Mar 2017,
Posty: 2
Witam, wczoraj zakupiłem Grande Punto 1.4 77km PB+LPG z 2007r. Dziś rano spotkała mnie przykra niespodzianka - schodzę do samochodu próbuje go odpalić, rozrusznik kręci a silnik nie zaskakuje. Po przekręceniu kluczyka i potem przy kręceniu wogóle nie słychać pompy paliwa. Sprawdziłem bezpiecznik odpowiedzialny za pompe, jest sprawny, sprawdziłem też miernikiem i wychodzi z zacisku +12V. Dostałem się również do pompy i tam na wtyczce nie dochodzi napięcie. Co jeszcze mógłbym sprawdzić? Na LPG silnik zapala za pierwszym razem. Po zapaleniu (na LPG) nie mam możliwości przełączenia go na benzyne - nie reaguje przycisk B/G.

[ Dodano: 06 Maj 2017, 13:35 ]

Dodam jeszcze że przed chwilą zlokalizowane wyłącznik udarowy. Wcisnąłem go ale dalej brak jest możliwości uruchomienia silnika na benzynie


Góra
 Profil  
 

 
 Post #823021 Wysłany: 07 Maj 2017, 10:20; 
 Temat postu: Re: GP 1.4 77 nie odpala na benzynie
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Mi to wygląda na problem z lpg, odłącz elektrycznie zasilanie centralki lpg.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823394 Wysłany: 14 Maj 2017, 20:31; 
 Temat postu: Re: GP 1.4 77 nie odpala na benzynie
Offline
Forumowicz

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 19 Mar 2017,
Posty: 2
sytuacja opanowana - przyczyną był ukryty wyłącznik pompy paliwa, zlokalizowany w był w miejscu gdzie łatwo zahaczyć go nogą (nad pedałem sprzęgła).

[ Dodano: 14 Maj 2017, 19:31 ]

Witam
niestety problem powrócił - po zlokalizowaniu w/w przełącznika jeździłem samochodem trochę po mieście, kilka razy zapalałem, gasiłem bez problemów, auto jechało też trochę na samej benzynie, dodam że instalacja lpg ustawiona jest tak że zawsze zapala na benzynie i po osiągnięciu temp przełącza się na gaz. Dziś odpaliłem samochód ujechałem jakieś 400m i zgasł, na benzynie nie da się już odpalić, ewentualnie odpali i zaraz zgaśnie. Zmierzyłem napięcie na pompie przez pare sekund po przekręceniu zapłonu jest powyżej 12V potem 0.
Jeżeli mogę prosić o jakieś podpowiedzi dla laika, co mogę jeszcze zobaczyć, zmierzyć.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823508 Wysłany: 15 Maj 2017, 09:00; 
 Temat postu: Re: GP 1.4 77 nie odpala na benzynie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Mar 2016,
Posty: 414
Pomógł: 3
Na dzień dobry to usuń ten wyłącznik. Jak bedzie juz wszystko hulac to bedziesz bawil sie w wylaczniki ukryte. Mozesz pociagnac kable na sztywno do pompy i ja zasilic i sprobowac wtedy odpalic. Bedziesz wiedzial ze pompa jest sprawna i szukal po kablach. Przekaźnikach. Sprawdź przekaźnik pompy i odlacz zasilanie centralki gazu. Jesli auto nie jezdzi na glownym paliwie to nie ma po co wspomagac a trzeba znalezc przyczyne. Kto wie jak ten gaz masz tam zalozony. Mozliwe ze ten wylacznik jest po to aby pompa nie chodzila gdy auto bylo zasilane gazem.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO