You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #823807 Wysłany: 21 Maj 2017, 19:34; 
 Temat postu: rece opadaja
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 17 Kwi 2017,
Posty: 13
Koledzy pisałem jakiś czas temu o problemie ze wspomaganiem, wymieniłem całą układ kierowniczy + licznik ponieważ przy starym ktoś grzebał i wylutowala dwie diody ABS i check engin oraz licznik przeklamywal o 40km/h :shock: , po adaptacji nowego licznika problem pozostał ale świeci się kontrolka ABS i pojawia kontrolka ręcznego, mechanik twierdzi że winowajcą jest czujnik ABS któryś z przesyła sygnał do licznika jeżeli chodzi o prędkość ,wciska kit czy tak jest , wydaje mi się że inpulsatorw skrzyni biegów jest za to odpowiedzialny , tak miałem w pozostałych autach ale grupy vag,codowspomagania problem dalej jest, kupiłem nowy akumulator i dalej nic mechanik sprawdza elektrykę , twierdzi że problem może być z braku masy ,czy mówi prawde. Ręce mi opadają z tym autem miał być dla żony a ją ciagle coś z nim mam. :salut: :pale: :oops: Pomożecie??


Góra
 Profil  
 

 
 Post #823830 Wysłany: 22 Maj 2017, 08:09; 
 Temat postu: Re: rece opadaja
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 29 Cze 2011,
Posty: 713
Pomógł: 29
Jeśli w starym liczniku ktoś wylutował diodę od ABS-u, to zapewne po to, aby ukryć usterkę ABS-u. Ja proponuje podłączyć ABS pod komputer, sprawdzić błędy, wtedy powinno być wiadomo czy uszkodzony jest któryś z czujników, czy jednak powód usterki jest inny, np. brak zasilania centralki ABS. Centralka od wspomagania była wymieniana? Z brakiem masy to też racja, może być też słabe ładowanie, pęknięta klema lub pęknięta obudowa alternatora. Proponuje obejrzeć alternator z zewnątrz, wyczyścić klemy, dobrze sprawdzić przewód masowy akumulatora (śmiało pociągać za niego w miejscu mocowania do silnika i nadwozia), sprawdzić ładowanie na postoju przy włączonych światłach i innych odbiornikach/przy używaniu wspomagania itp.

_________________
'05 Punto IIFL 1.2 8V with Diego G3 LPG


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823831 Wysłany: 22 Maj 2017, 08:18; 
 Temat postu: Re: rece opadaja
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3618
Pomógł: 31
Jeżeli auto jest wyposażone w ABS to sygnał dla prędkościomierz jest brany z 4 czujników systemu ABS, nie ma żadnego impulsatora w skrzyni biegów bo jest on wtedy zbędny. Trzeba połączyć się ze sterownikiem ABS i sprawdzić zapisane błędy, będzie wiadomo co się dzieje. Przy wspomaganiu tak samo, trzeba podłączyć pod komputer i odczytać błędy, inaczej to szukanie igły w stogu siana.

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO