You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #824991 Wysłany: 23 Cze 2017, 20:46; 
 Temat postu: GP - odpala tylko ciepły
Offline
Forumowicz

Imię: Szymon
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 20 Cze 2017,
Posty: 2
Cześć, nigdzie nie umiem znaleźć odpowiedzi na mój problem więc postanowiłem w końcu go tu opisać. Jeżdżę na LPG.
Na początku zapaliła się tylko kontrolka silnika Check Engine. Jeździłem z nią jakiś czas, wszystko wskazywało na uszkodzoną lambdę. Po podłączeniu do komputera lambda przed katalizatorem szalała, więc została wymieniona (biały osad). Jakiś czas było wszystko ok, a potem znowu Check Engine + spadki mocy + gaśnięcie. Tym razem została wymieniona lambda za katalizatorem (czarny osad). Jednak i to nic nie zmieniło, a z biegiem czasu było coraz gorzej. Podczas jazdy samochód zaczął okropnie szarpać. Wcześniej już szarpał przy ruszaniu czy zmianie biegów (nie, to nie kwestia moich umiejętności ;P). Zostały wymienione świece, a później cewka. Wymiana świec pomogła na szarpanie podczas jazdy. Gdzieś między tym wszystkim jeszcze zassało mi bak paliwa. Udało się go doprowadzić do pierwotnego kształtu, a mechanik powiedział, że zaciął sie zawór odpowietrzenia i mieszanka była niewłaściwa, a wszystkie dotychczasowe problemy wynikały właśnie z tego.
Problem w tym, że obecnie grande punto odpala tylko po południu, gdy rozgrzeje je słońce, a i to nie od razu. Jestem po naprawie sterownika silnika i miałem nadzieję, że to pomoże, ale nie pomogło. Gdy przekręcam kluczyk samochód pracuje, ale nie zapala.

Mam nadzieję że opisałem wszystko :(

[ Dodano: 23 Cze 2017, 20:46 ]

Dzisiaj został wymieniony czujnik zasysanego powietrza. Według OBD stary pokazywał cały czas temperaturę około 80 stopni. Niestety mimo że nowy jest sprawny, samochód dalej ma problemy z odpaleniem


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO