You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 04:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #825180 Wysłany: 24 Cze 2017, 19:32; 
 Temat postu: Hamulce problem - szczeki przycierają o bęben
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Krystian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 10 Lip 2016,
Posty: 24
Witam mam taki problem z hamulcami w tyłu. Miałem wymieniane bębny i szczeki z 10 miesięcy temu i od tego czasu prawe koło się grzeje dość mocno i od jakiegoś czasu zaczęło coś piszczeć w czasie jazdy jak się wciśnie hamulec nawet delikatnie to przestaje a jak się puści to znowu piszczy i podczas mocniejszego hamowania też piszczą hamulce. Rozebrałem bęben ze znajomym bo byłem u 2 mechaników i oni nic nie widzą. Po rozebraniu niby okazuje się ze szczeki i bębny dobre wszystko działa ale przycierają bo bęben nie chce się obracać swobodnie. Po zaciągnięciu recznego i puszczeniu bęben chodzi dobrze po wciśnięciu pedała hamulca znowu przyciera. Wymieniliśmy sprężynki na nowe bo nic innego nam nie zostawało reszta była nowa i okazuje się że po wymianie jest to samo znowu przyciera szczęka o bęben. Próbowaliśmy zamienić sprężynki tą długa i ta od samoregulatora na te dziurki bo kolega stwierdził że ta sprężynka od samoregulatora za mocna ściąga ale wtedy to przyciera ta długa o piastę to znajomy zaproponował żeby rozgiąć tą sprężynką od samoregulatora bo tak mocno ściągała i wtedy niby pomogło już nie przycierało koło było letnie ale po 2 dniach jazdy znowu koło się grzeje. Czy ma ktoś pomysł co zrobić z tymi hamulcami żeby nie przycierały bo już nie wiem wszytko nowe szczeki bębny komplet sprężynek i d***. Jedne mechanik stwierdził że same się dotrą z czasem ale tak długo i jedno koło coś nie może.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #825202 Wysłany: 25 Cze 2017, 10:40; 
 Temat postu: Re: Hamulce problem - szczeki przycierają o bęben
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Cały problem tkwi w samoregulatorze. Nie wiem czy samoregulatory są takie same w 8 i 16 v. Ale miałem ten sam problem i przerobiłem z ''samo'' na ręczne regulowanie odstępu szczęk. Po prostu jak to mówią '' sam se wyreguluj'' U mnie dochodziło do takiej sytuacji, że szczękę aż przypalało.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Profil  
 
 
 Post #825210 Wysłany: 25 Cze 2017, 13:46; 
 Temat postu: Re: Hamulce problem - szczeki przycierają o bęben
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Krystian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 10 Lip 2016,
Posty: 24
Dzięki za odpowiedź. Znajomy też tak twierdził że ten samoregulator psuje całą sprawę. Nie wiem czy to wina ze te szczeki są firmy ABE jakieś najtańsze może w takich boscha albo ATE by te samoregulatory lepiej chodziły ale w drugim kole niby jest dobrze bo się nie grzeje


Góra
 Profil  
 
 
 Post #825220 Wysłany: 25 Cze 2017, 20:04; 
 Temat postu: Re: Hamulce problem - szczeki przycierają o bęben
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
http://www.unto.pl/samoregulator-szczek ... -4026.html
Jak masz taki, to tam gdzie nie ma blaszek przytnij trochę tę środkową część, daj nakrętkę samokontrującą, lekko ponacinaną. Blaszki wywal, a nakrętką po wyregulowaniu zakontrujesz samoregulator. Wystarczy raz na rok podregulować i problem znika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #825250 Wysłany: 26 Cze 2017, 16:23; 
 Temat postu: Re: Hamulce problem - szczeki przycierają o bęben
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Krystian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 10 Lip 2016,
Posty: 24
Ja mam inny ten samoregulator. Całość wygląda identycznie jak na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=fAM1z69b8ds i jest poskładane tak jak na filmiku i nawet inaczej kombinowaliśmy z tymi sprężynkami i to nic nie daje stale te koło się grzeje


Góra
 Profil  
 
 
 Post #825257 Wysłany: 26 Cze 2017, 20:26; 
 Temat postu: Re: Hamulce problem - szczeki przycierają o bęben
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
To zrób jeszcze coś takiego. Mianowicie, wytnij wgłębienie w tym rozpieraku ręcznego, który jest w szczęce[ przy tej małej sprężynce z manuala], tak aby rozpierak główny zazębiał się z tym w szczęce. Uważam bowiem, że podczas hamowania rozpierak wysuwa się [ ucieka, ślizga ] i nie powraca na swoje miejsce. Inaczej mówiąc rozpierak musi być cały czas na swoim miejscu i wtedy wszystko będzie dobrze pracować. Zdejmij bęben, zaciągnij ręczny i zobacz jak to pracuje. OCZYWISCIE nie naciskaj na pedał hamulca.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Profil  
 
 
 Post #825259 Wysłany: 03 Lip 2017, 20:23; 
 Temat postu: Re: Hamulce problem - szczeki przycierają o bęben
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Krystian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 10 Lip 2016,
Posty: 24
Dzięki za podpowiedź spróbuję coś ogarnąć za kilka dni jak będę miał więcej czasu może coś to pomoże. Pozdrawiam

[ Dodano: 03 Lip 2017, 20:23 ]

Witam pokombinowalismy ze znajomym z tymi hamulcami i nic to nie daje rozebraliśmy bęben wszytko od nowa poskładaliśmy znajomy tam podpiłował troszkę i założyliśmy i jak się wciśnie pedał hamulca to ten samoregulator przeskoczy na tych ząbkach bo słychać i przyciera troszkę. Rozebraliśmy i wszytko wygląda dobrze nic tam się nie przesuwa czy rujnuje ale jedna szczęka przyciera się tylko od góry do polowy a od połowy w dół jest dobrze i ta druga jest dobra równa i dość gruba a tamta jeszcze troszkę tak potrze i do blachy się zjedzie nie wiem już co wymyślić nie wiem czy jakieś tandetne czy ten samoregulator w nich coś nie działa może jakieś lepsze firmowe boscha czy te ATE by zdały egzamin nie wiem czy kupować i tracić kasę czy to coś zmieni


Góra
 Profil  
 
 
 Post #825633 Wysłany: 05 Lip 2017, 16:57; 
 Temat postu: Re: Hamulce problem - szczeki przycierają o bęben
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Nie wiem co jeszcze doradzić, ale pewne jest, że nie powinno trzeć. Uważam, że to nie wina marki szczęk, ale coś jest żle z ustawianiem się szczęk. Miałem takk samo, ale z innym samoregulatorem. Jedną szczękę zjechało w ciągu 30.00km. Fakt, ciągle przycierało i się grzało.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Profil  
 
 
 Post #825635 Wysłany: 05 Lip 2017, 17:35; 
 Temat postu: Re: Hamulce problem - szczeki przycierają o bęben
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Krystian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 10 Lip 2016,
Posty: 24
Dzięki za pomoc też na razie nie mam pomysłu co zrobić oddam gdzieś do warsztatu najwyżej innego i zobaczę co powiedzą.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO