You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 19:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #825899 Wysłany: 12 Lip 2017, 21:03; 
 Temat postu: Szarpanie i nierówna praca silnika po dłuższej jeździe.
Offline
Forumowicz

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 12 Lip 2017,
Posty: 2
Witam serdecznie.

Jestem posiadaczem Grande Punto 1,4, 16v, 95KM z 2006r. Ma przejechane 137 000 km. Poniżej przedstawię swój problem i kolejne objawy jakie zauważyłem.

Ostatnio po dłuższej jeździe autostradą i dojechaniu do miasta na światłach zacząłem odczuwać mocniejsze, pojedyncze, drgania na luzie. Nie było to regularne szarpanie co ileś cykli silnika. Zupełnie losowo. Na następny dzień poczułem, że po dłuższej jeździe znów czuć szarpanie na biegu jałowym, a w dodatku przy dodawaniu gazu na 1800-2300 obrotów auto zaczyna kaszleć/szarpać. Na wyższych obrotach jest to mniej zauważalne lub nie ma tego wcale. Po zatrzymaniu się i spoglądnięciu pod maskę widoczna była nieregularna praca silnika - mocniejsze szarpnięcie co jakiś czas.

Na zimnym silniku objawów nie ma. Co gorsze czasem po przejechaniu 20-30km ich nawet nie ma. Raz przejechałam 90km i dopiero się pojawiły. Teraz podczas tych upałów to się zaczęło robić. Raz po trasie bulgotał mi płyn chłodniczy i było go full. Ale nie ubywa mi płynu, więc może to nie uszczelka.

Zawiozłem auto do mechanika, który widział objawy, gdyż podjechałem od razu po trasie. Coś tam popatrzył, podotykał przewody. Stwierdził, że nie uszczelka. Wziął auto i przeczyścił coś i powiedział, że auto jeździ dobrze. Rzeczywiście jeździło, ale jak wspomniałem przez pierwsze 20km. Drugi mechanik też widział objawy, wymienił świece. Dalej problem nie ustąpił. Dodam, że osobiście wymieniłem alternator, bo pękła obudowa, objawy na nowym nie ustały.

Proszę o podpowiedzi co może być jeszcze przyczyną. Zastanawiam się nad zaczęciem od wymiany:
- kabli WN
- silniczka krokowego (nie wiem czy słusznie, bo obroty nie falują, jedynie jak przyspieszam i szarpie autem to skaczą o ok. 200 i tak stopniowo np. od 2000, potem od razu 2200, potem 2400 i potem już silnik idzie ok)
- cewki
- filtr paliwa
- co dalej? sonda, czujnik wału?

Może wiecie co sprawia takie objawy w moim Puncie?

Pozdrawiam, i zachęcam do dyskusji.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #825904 Wysłany: 12 Lip 2017, 22:11; 
 Temat postu: Re: Szarpanie i nierówna praca silnika po dłuższej jeździe.
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Jeśli wspominasz o bulgotaniu płynu to może ma jakiś problem z chłodzeniem (objawy po długiej pracy i w upały). temperaturę płynu masz prawidłową? Druga sprawa, może są przedmuchy spalin do płynu chłodzącego (uszkodzona uszczelka pod głowicą), może warto sprawdzić kompresję na cylindrach, a może któryś z czujników pokazuje nieprawidłowe odczyty (podłączyć pod komputer). To są moje sugestie, bo ciężko zdiagnozować auto nie widząc jego.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #825939 Wysłany: 13 Lip 2017, 18:44; 
 Temat postu: Re: Szarpanie i nierówna praca silnika po dłuższej jeździe.
Offline
Forumowicz

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 12 Lip 2017,
Posty: 2
Zdarzenie z płynem wystąpiło 1 raz. A szarpanie i nieregularna praca jest za każdym dłuższym przejazdem.
Byłem u mechanika podłączył komputer i zauważył, że na cewce 2 cylindra jest 2 razy większe napięcie niż na pozostałych cewkach. Na 1,3 i 4 było 4-5mV, a na 2 dochodziło do 8,5mV. Po wymianie cewki dam znać, czy to było to.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO