You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #826333 Wysłany: 25 Lip 2017, 07:35; 
 Temat postu: Nie działa ogrzewanie + para na szybach
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Jacek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 11 Paź 2015,
Posty: 7
Hej puntomaniacy :)

Pomóżcie mi zdiagnozować problem:
W moim Punto 2FL 1.2 8V kilka tygodni temu przestało działać ogrzewanie w kabinie. Zupełnie nie ma różnicy, czy przekręcę pokrętło temperatury w lewo, czy w prawo - powietrze leci zimne. Stało się to praktycznie z dnia na dzień, na pewno nie postępowało to stopniowo. Klimatyzacja działa normalnie i ładnie chłodzi.

Od razu dodam, że z chłodzeniem silnika nie problemów - trzyma ładnie temperaturę na środku skali. Jedyne co, to baaaardzo powoli ubywa gdzieś płynu chłodniczego, ale ten problem miałem w kropku od zawsze, i ze względu na wolne tempo tych ubytków nigdy mi to nie przeszkadzało. W takim razie myślę, że to chyba nie jest powiązane.

Dziś zauważyłem dodatkowy objaw - przy włączonym nadmuchu ustawionym na ciepłe powietrze zaczynają mi parować szyby w samochodzie.

Pierwsze co mi przyszło do głowy, to pęknięta nagrzewnica - tyle, że pod dywanikami sucho jak na pustyni, więc sam już nie wiem.

Macie jakieś pomysły?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #826335 Wysłany: 25 Lip 2017, 08:06; 
 Temat postu: Re: Nie działa ogrzewanie + para na szybach
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Karol
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 08 Sie 2016,
Posty: 316
Pomógł: 4
Jeśli szyba jest tłusta to raczej nagrzewnica. Dywanik nie musi być mokry ,jeśli uszkodzenie jest małe. Miałem tak w MK1. Jeśli chodzi o brak reakcji na pokrętło to może przy wymianie nagrzewnicy zobaczysz czy przesłona nagrzewnicy działa prawidłowo.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #826392 Wysłany: 26 Lip 2017, 13:44; 
 Temat postu: Re: Nie działa ogrzewanie + para na szybach
Offline
Forumowicz

Imię: Dariusz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 12 Sty 2017,
Posty: 3
Pomógł: 1
Jeśli klimatyzacja działa, to znaczy, że zimne powietrze sobie hula swobodnie. U mnie jest tak, że jak kręcę pokrętłem od zmiany temperatury nawiewu, to słychać takie charakterystyczne stuknięcie klapki, bo generalnie to te pokrętło steruje podnoszeniem i opadaniem klapki, tzn. otwiera się gdy chcesz mieć ciepło i wtedy ciepłe powietrze z nagrzewnicy dzięki otwartej klapce wlatuje do samochodu, albo zamyka się i jest tylko obieg zimnego powietrza. Proponuję, abyś pokręcił tym pokrętłem (zimno-ciepło) i posłuchał czy nie ma takiego stuknięcia klapką. Jeśli będziesz kręcił i nie będzie różnicy, to znaczy, ze linka się urwała, albo jakieś cięgno.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Profil  
 
 
 Post #826420 Wysłany: 02 Paź 2017, 12:47; 
 Temat postu: Re: Nie działa ogrzewanie + para na szybach
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Jacek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 11 Paź 2015,
Posty: 7
Daris napisał(a):
Jeśli klimatyzacja działa, to znaczy, że zimne powietrze sobie hula swobodnie.


Klimatyzacja wieje zimnym niezależnie od ustawienia na ciepłe czy na zimne. Sprawdzę to stuknięcie, o którym mówisz, ale to dopiero, gdy przestanie padać, bo na razie tylko deszcz stukający o blachę słychać.

[ Dodano: 02 Paź 2017, 12:47 ]

Daris napisał(a):
bo generalnie to te pokrętło steruje podnoszeniem i opadaniem klapki, tzn. otwiera się gdy chcesz mieć ciepło i wtedy ciepłe powietrze z nagrzewnicy dzięki otwartej klapce wlatuje do samochodu, albo zamyka się i jest tylko obieg zimnego powietrza. Proponuję, abyś pokręcił tym pokrętłem (zimno-ciepło) i posłuchał czy nie ma takiego stuknięcia klapką. Jeśli będziesz kręcił i nie będzie różnicy, to znaczy, ze linka się urwała, albo jakieś cięgno.


Dla potomnych: byłem u mechanika, okazało się, że to faktycznie ta klapa - konkretnie urwany zaczep pomiędzy pokrętłem a klapą. Nagrzewnica okazała się sprawna.

Wielkie dzięki za pomoc :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837841 Wysłany: 18 Maj 2018, 14:15; 
 Temat postu: Re: Nie działa ogrzewanie + para na szybach
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
Witam. Mam ten sam problem. O jaką klapę chodzi, bo jeśli to ta klapa to chicłabym przekazać info mechanikowi aby zdiagnozował czy o tą "klapę chodzi"? Czy jeśli silnik dobrze nagrzany będzie i i przewody wchodzące do kabiny będą zimne to znaczy, że trzeba odpowietrzyć układ chłodzenia?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837859 Wysłany: 18 Maj 2018, 19:39; 
 Temat postu: Re: Nie działa ogrzewanie + para na szybach
Bez obrazy, ale co Ty niby chcesz doradzać mechanikom, skoro nawet nie rozumiesz tego tematu? :roll:
Chodzi o klapkę powietrza (wybiera ona zimne, albo ciepłe płynące przez nagrzewnicę).

Pytanie dwa razy o to samo NIE zwiększa szansy na otrzymanie pomocy: http://fiatpunto.com.pl/topic58609.html
Zwłaszcza jeśli podajesz inne informacje (Tu się dowiadujemy, że dasz auto do mechanika, a w tamtym drugim temacie można się domyślać, że zamierzasz może naprawiać sam?).


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO