You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 07:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #826729 Wysłany: 07 Sie 2017, 22:13; 
 Temat postu: Gwałtowny przyrost obrotów, spadek mocy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lis 2013,
Posty: 15
Cześć.
Mam od zeszłego tygodnia problem z moim kropkiem (PII 1.2 8V 2002). Przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu obroty gwałtownie wzrastają (nie zawsze, ale często - potrafią pójść do góry nawet o 750 w ciągu jednej sekundy), a samochód praktycznie nie przyspiesza tylko zamula. Po 2/3 sekundach obroty wracają na swoje miejsce (lub nieco niżej) i samochód powoli zaczyna się zbierać, ale ewidentnie wolniej niż zawsze. W dodatku nie mówię o jakimś wgniataniu pedału w podłogę tylko nieco mocniej, na tyle żeby dynamiczniej przyspieszyć. Mam też wrażenie, że dźwięk silnika jest minimalnie inny - coś w stronę klekotania diesla, ale nie wiem czy to nie moja psychika po przeczytaniu milionów tematów na forach :E
Dodatkowo wydaje mi się, że problem z utratą dynamiki nie występuje tylko podczas skakania obrotów, ale ogólnie - tylko w nieco mniejszym stopniu.
Jakieś pomysły? Zawory, sprzęgło?

Z góry dzięki za każdą podpowiedź,
Pozdrawiam

PS.
Wskazówką może być też to, że na mocno rozgrzanym silniku kropek nieco gorzej odpala. Jak jest zimny to pali ładnie od strzała na dotyk, natomiast po zrobieniu 20/30 km i kilkuminutowym postoju przy odpalaniu na obroty wchodzi powoli, rozkręcając się do tego przedziału 800-1000 (na luzie). Przez ostatnie 7 miesięcy zrobiłem 20 000 km, jakieś 90% trasa. Po drodze z takich nieco większych rzeczy to wymieniłem kompletny rozrząd.

Jeżeli podałem mało konkretne informacje to przepraszam, nie jestem mocny w tych tematach. Mogę zawsze doprecyzować.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #826846 Wysłany: 10 Sie 2017, 13:55; 
 Temat postu: Re: Gwałtowny przyrost obrotów, spadek mocy
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Jak obroty rosną, a samochód nie przyspiesza, to obwiniałbym tylko sprzęgło i w tym kierunku szukaj. Najpierw zobacz, czy w ogóle dobrze włącza i wyłącza się. To nietypowa sytuacja jaką opisujesz, więc może to być wina wysprzęglania. Sprawdż jeszcze, czy czasami sprzęgło się nie przypala. Podnieś maskę i powinno wyrażnie czuć spalenizną. Taka sytuacja oznaczałaby niedociskanie tarczy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #827350 Wysłany: 22 Sie 2017, 20:03; 
 Temat postu: Re: Gwałtowny przyrost obrotów, spadek mocy
Widzę, że nie tylko ja mam ten problem.
Bardzo długo podejrzewałem przepływomierz, auto bardzo ładnie się bez niego zbierało, pomimo skakania obrotów.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO