You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 19:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #828761 Wysłany: 28 Wrz 2017, 22:05; 
 Temat postu: Ciężko odpala, dusi się, gaśnie - problem
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Bartosz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sporting
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 26 Sie 2017,
Posty: 15
Witam,

Proszę o wszelkiej maści rady i pomysły gdyż borykam się z tym problemem już trochę czasu i chciałbym poprawnie zdiagnozować usterkę.

Do rzeczy...

Posiadam Fiata Punto II 1.2 80KM 16v sporting 2002r. Auto posiada instalacje gazową STAG 300 sekwencyjną.
Problem polega na tym, że auto odpala za 3-4 razem i jak już odpali to zaczyna się dusić strasznie, całym autem zaczyna trząść i nie reaguje na pedał gazu (czasem zareaguję, czasem nie) i albo auto zgaśnie albo tak będzie chodziło około 30 sekund aż do momentu gdy auto się przełączy na gaz. Z chwilą gdy się przełącza na gaz problem mija i silnik normalnie pracuję. Problem występuje tylko wtedy gdy auto dużej postoi np. Noc. Gdy odpali się już gaz i autem trochę pojeżdże i silnik nabierze temperatury to nawet gdy po 2h wejdę do auta a silnik będzie jeszcze ciepły to odpali za 1 razem i się nie dusi ani nie trzęsie. Zastanawia mnie też jedna sytuacja ponieważ był moment gdy wjechałem w dziurę i później przez tydzień ponad auto odpalało po nocy za pierwszym razem i normalnie pracowało, można powiedzieć, że auto samo się naprawiło. Jak się okazało później to trwało to do czasu gdy moja dziewczyna wjechała ponownie w dziurę. Od tamtego czasu jest kaplica. Auto odpala za 8 razem, jak się odpala to znowu go dusi i trzęsie aż do momentu włączenia się gazu. Teraz miałem taka sytuację, ze od krecenia go chyba 10 razy akumulator mi się rozladowal. Proszę o jakieś rady, ponieważ nie mam pojęcia o co może chodzić.

Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #828768 Wysłany: 29 Wrz 2017, 10:45; 
 Temat postu: Re: Ciężko odpala, dusi się, gaśnie - problem
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
zakręć zawór zasilający "przód" na butli bazowej wypal gaz i spróbuj pojeździć kilka dni na benzynie oczywiście z zakręconym zaworem, możliwe że instalacja gazowa "puszcza" na postoju gaz do dolotu, może reduktor może któryś wtrysk, najpierw trzeba to sprawdzić właśnie nie wpuszczając gazu na "przód"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO