You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #831000 Wysłany: 16 Lis 2017, 23:54; 
 Temat postu: Przypalony płyn na korpusie silnika - czy to uszczelka?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Maj 2013,
Posty: 12
Witam,
Jestem właścielem Punto 2 1,2 16V z 2002 roku.
Jakiś miesiąc temu zauważyłem na korpusie silnika przepalony płyn chłodniczy. Tym samym zaczęło też ubywać ze zbiornika wyrównawczego płynu chłodniczego. Dolałem gdzieś w ciągu tego miesiąca już ok 0,5 l płynu. Płyn ucieka tylko w trakcie jazdy. Próbowałem zlokalizować dokładne miejsce z którego mógłby uciekać płyn, ale niestety nie mogę nic znaleźć.
Oleju na bagnecie nie przybyło, ani nie wydaje się w żaden sposób podejrzliwy. Jedynie zapach ciepłego silnika jest nietypowy (jakby coś przypalonego). Dodatkowo samochód pracuje bardzo źle na niskich obrotach (w trakcie stania na skrzyżowaniu dławi się i trzęsie lekko samochodem) i moment ruszenia jest opóźniony tzn gdy dodaję gazu to samochód nie reaguje a dopiero po 5 sekundach łapie i rusza. I tak wygląda jazda na pierwszych paru km. Potem jest już lepiej. Na autostradzie nie zauważyłem spadku mocy, czy jakichkolwiek wyczuwalnych problemów.
Dodatkowo samochód nagrzewa się tragicznie, po 20 km nie jest w stanie osiągnąć 70 stopni (w okresie zimowym). Dodam jednak że ten problem towarzyszył mi już zeszłą zimę.
Nie wiem czy to ważna informacja ale tydzień temu mechanik wymienił mi cewkę zapłonową. Była pęknięta i palił tylko na dwa cylindry.
Najgorsze że przebywam chwilowo za granicą i muszę niedługo wrócić do Polski, dlatego proszę o pomoc. Każda rada się przyda.


Załączniki:


Góra
 Profil  
 

 
 Post #831003 Wysłany: 17 Lis 2017, 01:29; 
 Temat postu: Re: Przypalony płyn na korpusie silnika - czy to uszczelka?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Sprawdź jaki kolor ma dym z wydechu, czy nie jest koloru białego (jeśli silnik pracuje nierówno, przerywa, brakuje mu mocy. W takiej sytuacji buchająca z wydechu para wodna może świadczyć o usterce głowicy lub uszczelki pod głowicą, w wyniku której woda (płyn chłodzący) trafia do komór spalania).

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #831098 Wysłany: 30 Lis 2017, 19:15; 
 Temat postu: Re: Przypalony płyn na korpusie silnika - czy to uszczelka?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Maj 2013,
Posty: 12
Kolor dymu może jest rzeczywiście trochę koloru białego, ale nie aż tak wyraziście rzuca się w oczy. We wtorek planuję się wybrać do mechanika.
Obawiałem się tego że to może być uszczelka bądź co gorsza głowica. Jednak tutaj w Niemczech ta naprawa obawiam się że będzie przewyższać wartość samochodu i lepszym rozwiązaniem może być laweta. Zobaczymy co powie mechanik.

[ Dodano: 30 Lis 2017 19: ]

Samochód wrócił od mechanika. Okazało się że jakiś wąż pękł i podczas ciśnienia płyn wylewał się na zewnątrz.
Temat do zamknięcia.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO