You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 30 Kwi 2024, 10:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #86631 Wysłany: 30 Sty 2008, 18:18; 
 Temat postu: Proste audio w P1 zrób to sam
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 30 Gru 2007,
Posty: 299
Temat wałkowany wielokrotnie, troche poczytałem, ale nie znalazłem wszystkich odpowiedzi na moje pytania.

Na wstępie powiem że nie jestem audiofilem, nie zależy mi też na tym żeby z daleka było słychac że nadjeżdżam :P
Nie dysponuję dużym budżetem na audio. A musze kupić jakieś radyjko głośniki na przód i mimo wszystko coś co lekko podkreśli bas.

W aucie są 2 seryjne włoszczyzny 87mm w podszybiu, ale już nadają się do wymiany, kupię jakieś nowe i z przodem to by było na tyle (nie przekonujcie mnie że lepiej w drzwi 16cm + syki na słupkach. Wiem że lepiej, ale kasa się liczy).
Jeśli chodzi o tył. Leżą w domu jakieś 13stki (w Fieście w drzwiach grały ładnie) i chcę je zamontować w seryjnych miejscach na przejsciówkach, z tym sobie poradzę :)
Ale zabawa się zaczyna teraz. Jednak chciałbym mieć troche niskich tonów w aucie.
Mam 2 głośniki nisko/średnio tonowe 16cm moc jaką mają dysponować to coś ok 100W :P Przyszło mi do głowy żeby je wykożystać, budując do nich małą skrzynkę z MDFu. Myślałem o podłączeniu małego wzmazniacza tylko do tej skrzynki, coś rzędu 2x50-70W no i chyba jakiejś zwrotnicy(czy niekoniecznie?).
Chciałbym żeby głośniki grały bezpośrednio a radia, a skrzynka po przez wzmacniacz.
Zależy mi żeby wykożystać głośniki które mam żeby nie wydawać kasy na nowe i żeby nie wycinać dziur na głośniki

Jakąś podstawową wiedzę mam, wezmę sobie kogoś mądrzejszego do pomocy na miejscu, trochę pomajsterkować lubię, więc myśle że mogło by się to udać.

Jak to widzicie ? proszę o rady.
Z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedzi :)

[ Dodano: 30 Sty 2008 17:18 ]
Dałem większą czcionkę żeby było czytelniej, ale jeśli to problem to nie ma sprawy ;)

Więc ? pomoże ktoś ?

_________________
topic5451.html

Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #86820 Wysłany: 30 Sty 2008, 18:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
powiem szczerze ze ja tego nie widzę, bo basu to ty ni osiągniesz za dużego, masz wzmacniacz wez skombinuj jakąś skrzynkę wsadź tam 25-30cm głosnik niskotonowy i ciesz sie basem :), masz elektryczne szyby w swoim punciaku czy nie?? bo jednak coś poważniejszego na przód wypadało by włożyć niż te 87mm, zamęczysz je... mozna tanio kupic jakies 13-16 jakiegos phonocara to koszt ok 100zł jakis boczek zrobic z mdfu za dosłownie grosze i juz cos bedzie lepiej, takie moje zdanie moze inni cos ci doradza


Góra
 Profil  
 
 
 Post #86825 Wysłany: 30 Sty 2008, 19:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 30 Gru 2007,
Posty: 299
Mam ale szybki, Punto 3 drzwiowe.

Chyba własnie te 13 które mam to własnie Phonocar
Zmieściło by sie to w drzwi bez rzadnych dokładek ?
Trochę dziś podpytałem w jednym sklepie. Gość mi doradził że jeśli ma być tanio, żebym zamontował nowe 87mm w podszybiu + te 16 w półkę z tyłu i do tego ewentualnie jakieś syki. Ale czy syki nie powinny być z przodu ?
Druga sprawa że głośniki w półce czasem troche przeszkadzają no i je widać z daleka.

Dodam jeszcze bo tego wcześniej nie napisałem, ale mysle że jest dość istotne przy doborze sprzętu.

W aucie słucham jak to ktoś napisał na AutoKąciku "wakacyjnych piosenek" :) troche techniawek, hiphopu, czasem rocka, zależy od nastroju :)

_________________
topic5451.html

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #86971 Wysłany: 31 Sty 2008, 00:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
no na 13 to troszkę trzeba porzeźbić ale nie duzo, jak masz elektryke t jest duzo łatwiej, w połke tez bym raczej niczego nie pchał, a 16 w półkę i syki z tyłu to taki troszkę głupkowaty pomysł.
ja proponuje cos z drzwiami zrobic i wsadzic tam 13 badz 16 a z tyłu dac suba nawet jakiegos niedrogiego tylko aby generował niskie tony i to wszystko


Góra
 Profil  
 
 
 Post #86977 Wysłany: 31 Sty 2008, 00:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 30 Gru 2007,
Posty: 299
Jakieś syki w podszybiu ?
Radio bez piecyka uciągnie jakiegosniedużego suba ?
Da się zmostkować 2 kanały z radia ?

_________________
topic5451.html

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #86981 Wysłany: 31 Sty 2008, 00:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
no syczki mozna dac w podszybie a 13 badz 16 w drzwi,
mówiłeś ze masz wzmacniacz wiec daj go pod suba, radio bez wzmaka to nie jest to co tygryski lubia najbardziej, ponieważ gra to całym pasmem i nie ma siły wygenerować mocniejszego basu bo jak radio ma ok 16-18W RMS, to co ma napędzić tego suba?? :P
Radia sie nie mostkuje


Góra
 Profil  
 
 
 Post #87122 Wysłany: 31 Sty 2008, 17:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 30 Gru 2007,
Posty: 299
No właśnie problem w tym że piecyka nie mam :| musiałbym kupić.

Zapomnaiłem że mam jeszcze takie głośniki. Visaton po prawej (właściwie to u góry :| ) 10cm z tym że osłona nie jest zdejmowalna. W Alfie w tylnej półce grały bardzo ładnie i nawet miały sporo basu jak na ten rozmiar.

Te niebieskie, to własnie 13stki o których mówiłem

Image

Image

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

_________________
topic5451.html

Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO