You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #831187 Wysłany: 26 Lis 2017, 13:23; 
 Temat postu: Grande Punto - Rozrusznik HITACHI - jakie części?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Mar 2016,
Posty: 414
Pomógł: 3
Witam. Czy są dostępne części do rozrusznika z GP HITACHI?
Patrzę po katalogu i są do BOSCH a do HITACHI nie ma.
Chciałbym zrobić regenerację ale nie wiem jakie części kupić. Czy pasują też inne części?

[ Dodano: 26 Lis 2017, 12:23 ]

No cóż - od nikogo nie uzyskałem odpowiedzi, a coś czuję, że większość na forum lubi dawać rady: "miałem to samo, jedź do mechanika. Ja byłem i po problemie".

Ja się zmierzyłem z problemem i w 1.4 8V jest rozrusznik Hitachi S114-906.
Najpierw o demontażu. Nie łudździe się że da sie go zdemontować od góry, bez wejścia pod auto. Wiec albo pidnoßnik wysoko albo kanał.

Części do niego to:

Tuleje:
1) SBU9060 (As.com.pl)
sr.wew. 12,15mm
sr.zew. 15,55mm
wys. 5,55mm
2) SBU9031 (As.com.pl)
sr.wew. 12,5mm
sr.zew. 16,05mm
wys. 12,00mm

Szczotkotrzymacz SBH2002 (As.com.pl):
sr.zew. 61,20mm

Szczotki SB2009 (As.com.pl): JASX54-55
gr. 4,5mm
wys. 15,2mm
szer. 14,00mm

Bendiks SD2025 (As.com.pl):
l. zębów: 10 dl. 39mm
l. frezów: 10 sr.wew. 12mm
sr.zew. 27,5mm obrót: CW

Części kupiłem w sklepie internetowym: www.traxx.com.pl.
Polecam kupić cały szczotkotrzymacz razem ze szczotkami zamiast oszczędzić 5zł i męczyć się z lutowaniem i mocowaniem nowych szczotek - szkoda czasu i nerwów.
Dodatkowo kupujemy tulejki i bendiks. Tulejki wymontowujemy wkręcając w nie gwintowniki maszynowe - z płaskim łbem a nie z ostrym - M14. W tulejkę główną (przednią - większą) wkręcamy gwintownik lekko naciskając na gwintownik i kręcąc, gdy wkręci się całkiem i oprze o dno otworu, wówczas zacznie wyprasowywać tulejkę - dlatego warto przed wyprasowywaniem do otworu wcisnąć trochę smaru.
Tylną tulejkę cięźko będzie wyprasowaç gwintownikiem M14 zanim nie powiększymy przynajmniej do połowy tulejki otworu w niej gdyż jest mniejszej średnicy wew. ta tulejka niż przednia. Wystarczy kilka obrotów wierłem 12. Na dno tulejki warto wrzucić małą podkładkę aby przez przypadek wiertło nie zaczęło nam dziurawić dna otworu na tulejkę.
Nowe tulejki po oczyszczeniu dokładnym otworów na nie - nabijamy małym młotkiem uderzajàc w mały śrubokręt ale od ostrony ostrza a jego tył - uchwyt plastikowy opieramy o nową tulejkę.
Najpierw odłączamy zewnętrzny przewód od elektromagnesu. Nakrętka 12. Teraz wirnik.
Po wykręceniu małych wkrętów i dwóch długich śrub 8 zdejmujemy tylną obudowę - dekielek. Teraz zdejmujemy szczotkotrzymacz z komutatora. Napierw zbijamy małym młotkiem podkładkę dystansową. Szczotek jest aż 4 i trzeba coś zrobić aby założyć nowy szczotkotrzymacz ze szczotkami na komutator. A więc bierzemy szczotkotrzymacz i od strony szczotek a nie metalowej blaszki, między szczotki (delikatnie wciskając dwie szczotki palcami a przeciwległe dwie samą nasadką) wkładamy nasadkę sześciokątną 22 zaczynając od strony węższej i przeciskając aż masadka wiekszą średnicą wejdzie między szczotki. Tak mamy przygotowany dzczotkotrzymacz do założenia na komutator.
Po wyjęciu wirnika i osłony metalowej (talerzyka) przekładni zębatych - wyjmujemy zębatki i prowadnicę zębatą. Warto zanim to xrobimy zaznaczyć małym markerem jak jest ułożona - osłona i sama prowadnica zębata gdyż potem nie wkręcimy tych długich śrub. Obowa z magnesami ma od strony montażu w obudowę z przekładnia mały punkt ustalający - należy o nim pamiatać.
Po wyjęciu przekładni zaznaczamy jak powinna byç zamontowana ośka którą zaraz wyjmiemy. Wyjmujemy. Jak zdemontować stary bendiks? Na ośce jest przed bendiksem mały pierścień metalowy. Zbijamy go w kierunku bendiksu i demontujemy mały drucik zabezpieczający.
Zdejmujemy bendiks. Wszystko myjemy i smarujemy łt43. Żadnym grafitowym gdyż koła zębate mają wewnątrz łożyska igielkowe a dla nich smar grafitowy jest niszczący. W miedzyczasie demontujemy elektromagnes odkręcając dwie śruby 10. Demontujemy widełki plastikowe i mały drucik oraz tłoczek i sprężynę. Tłoczek delikatnie smarujemy łt43.
Zèbatkę po ktorej porusza się bendiks też smarujemy łt43 delikatnie. Mimo ze tulejki są samosmarowne warto delikatnie baaardzo małą ilością łt43 przesmarować.
Wszystko składamy i pamietamy o prawidłowym montażu ośki z benfiksem od strony przekładni w obudowie rozrusznika, samej prowadnicy zebatej i talerzyka-osłony metalowej gdyż potem nie wkręcimy tych długich śrub.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #831332 Wysłany: 26 Lis 2017, 21:46; 
 Temat postu: Re: Grande Punto - Rozrusznik HITACHI - jakie części?
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
dobry poradnik ile w sumie wyszło za częsci ? bo u mnie już czasem pogwizduje i nie wiem czy nowy zamawiać czy regenerować 8)

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #831429 Wysłany: 29 Lis 2017, 02:37; 
 Temat postu: Re: Grande Punto - Rozrusznik HITACHI - jakie części?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Mar 2016,
Posty: 414
Pomógł: 3
Bez przesyłki koszt części to 65zł. W tym: szczotkotrzymacz ze szczotkami, tulejki, bendiks.
Wszystko firmy AS.com.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #831435 Wysłany: 29 Lis 2017, 09:16; 
 Temat postu: Re: Grande Punto - Rozrusznik HITACHI - jakie części?
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
cyli opłaca się grzebać dzięki za odpowiedź

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #831442 Wysłany: 29 Lis 2017, 12:16; 
 Temat postu: Re: Grande Punto - Rozrusznik HITACHI - jakie części?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Mar 2016,
Posty: 414
Pomógł: 3
Jasne. Poza tym sam wiesz co masz zrobione i za ile.

W razie problemów - pisz, na pewno pomogę. Jestem świeżo po :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO