You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #831883 Wysłany: 08 Gru 2017, 14:36; 
 Temat postu: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
Witam Wszystkich.
Na wstępie prosiłbym o rady n/t zakupu tego poniżej Punto(od handlarza-jeszcze nie negocjowałem ceny)i Skody Fabii(zejdzie do 6.800zł-3 cylindry,brak komputera pokładowego).
https://www.olx.pl/oferta/fiat-punto-ii ... qkN5z.html

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-skod ... pwLcz.html
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #831885 Wysłany: 08 Gru 2017, 15:02; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sound
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 07 Wrz 2017,
Posty: 16
Nie oceniam tych konkretnych egzemplarzy. Jednak gdybym miał wybierać markę i model
mój typ Fabia.
Miałem ten model, ale nowy z salonu 1,4 mpi.
Jeździłem też Fabią 2 z tym właśnie silnikiem 1,2. Silniczek radził sobie nadspodziewanie dobrze plus niskie spalanie. Trzeba się tylko przyzwyczaić do specyficznego warkotu trzycylindrowca. Wykonanie i materiały lepsze niż w Punto.
Z

_________________
Punto 1.2 sound do miasta
Focus mk3 1.6 tdci w trasę
Mój kropek:
topic57794.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #831907 Wysłany: 08 Gru 2017, 23:22; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
1.2 6v miały problem z "wyklepywaniem się" gniazd zaworowych po śmiesznych przebiegach, znam taki przypadek auto bez lpg. Ogólnie 1.2 HTP do zbyt udanych konstrukcji nie należą problemy z łańcuchami i itp. Jak Fabia to juz 1.4mpi szukaj.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #831910 Wysłany: 08 Gru 2017, 23:33; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
Dzieki,też bym wolał Punto,ale ofert jest tak mało,ze trzebaby na końce Polski jechac aby cos kupic.Mam swoje wymagania i aktualnie w kraju na OLXie moze 5 ofert by mi odpowiadało.Mało ludzi wystawia Punto,najgorsze sa te duże przebiegi oraz mnostwo ofert 3 drzwiowych aut,ktorych ja nie chcę.Trochę się uparłem na Punto(+ewent.Skoda)bo wiem ze obie marki mają dobre auta,tanie części.Aktualnie jestem bez auta,bo swoją starą Skode Felicie własnie dzis sprzedałem.A jezdzic sie chce he he.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #831912 Wysłany: 08 Gru 2017, 23:38; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
W fabiach padały uszczelki pod głowicą - trzeba bardzo uważać, bo są to tanie, często krajowe auta (łatwo poznać po braku wyposażenia tj. bez klimy, korbotronik itd). Kolega szukał takiej i w kilku sprzedawcy przyznali się, że auto sprawne tylko czasem trzeba dolać płynu chłodniczego...


Jeździłem skodami wszelakimi i ze skody fabia polecam tylko wersję drugiej generacji - chyba najlepsza. Nowe są bardzo tandetne...

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #831915 Wysłany: 08 Gru 2017, 23:52; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
kitu0 napisał(a):
https://www.olx.pl/oferta/fiat-punto-ii-fl-2005-rok-1-2-instalacja-gazowa-137-tys-przebiegu-CID5-IDqkN5z.html
Pozdrawiam

Cytuj:
Samochód jest w pełni sprawny i jak najbardziej gotowy do jazdy, nie wymaga najmniejszego nakładu finansowego!


Za reflektory w takim stanie powinno się zabierać dowód rejestracyjny.

Cytuj:
progi i podłoga w idealnym stanie!

Jakby były w idealnym, to by nie było Bitexa lub czarnego baranka na całej ich wysokości.
Brak tylnych nadkoli, odchodzi dolna listwa okienna (lewe tylne drzwi), warto się przyjrzeć różnicy odcieni prawy przedni błotnik - prawe przednie drzwi, może być uszkodzony prawy górny zaczep zderzaka, fotel kierowcy przetarty przy "trzymaniu" z lewej strony, fotel pasażera prawdopodobnie z dziurami po papierosie, tylne dywaniki i przedniego pasażera oryginalne (były dawane w ASO), dywanik kierowcy zapewne się przetarł stąd jest inny.
Bez tylnych nadkoli można się spodziewać pewnego znanego problemu.

Poza tym: ma już prawie 13 lat, więc ideał to nie będzie. Progi, nadkola i reflektory, to sprawy warte bliższemu przyjrzeniu i rozważeniu pod kątem ewentualnych poprawek/napraw.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #831922 Wysłany: 09 Gru 2017, 10:41; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
Jednym słowem dwa słowa-czy warto sie interesowac(ppojechac na oględziny)temu Puntowi z Mysłowa?W ofertach jest tragedia,nikt nie wystawia aut jakie bym chciał wziac pod uwagę.
Z kupna Fabii rezygnuję bo za droga,mogę wydac do ok. 6 tys.zł więc tylko Punto???
Gdzie szukac,jak uprzedzac handlarzy aby zdążyc obejrzec jakieś auto przed nimi???
Ogłoszenie o chęci kupna Punto juz dawno jest na forum.I nic!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #831923 Wysłany: 09 Gru 2017, 11:33; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Jak masz blisko zawsze możesz podjechać. Pytanie ile lat ma instalacja lpg, ten baranek na progach też nie za równo położony. Poza tym na reflektorach nie wiem czy jest woda, czy są zaparowane.

[ Dodano: 09 Gru 2017, 11:33 ]

Szukaj ogłoszeń jeszcze na sprzedajemy.pl.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #831927 Wysłany: 09 Gru 2017, 12:59; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
Tak,widziałem ten baranek,pewnie kłądzione na szybko,reflektory tez,to norma w Puntach(choc to b.źle ze norma),mam do niego ok.40 km ,,gierkowką".Rocznik dobry,ale ciezki kontakt z facetem,tylko telefon.Czy progi warte kupna?Jesli są tylko ,,zatkane"barankiem to do wymiany,a to kosztowne.Reflektory tez,więc musiałby duzo opuscic z ceny(6.400).
Że też nawet za 6 tys. nie mozna porządnego Punciaka kupic???????Specjanie mi syn pozyczył parę zlotych zeby poszukac cos droższego a tu nawet nie ma w czym wybierac.Czy to taki czas?
Mam nadzieje ze sytuacja mnie nie zmusi aby rozglądac się za 1 szą moją opcją poszukiwań:MATIZ.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #831928 Wysłany: 09 Gru 2017, 13:08; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Reflektory standard w P2 FL? U siebie nie mam problemów a auto z 2004r i ponad 200kkm za sobą. Pośpiech jest złym doradcą, chyba że potrzebujesz auta na "już".


Góra
 Profil  
 
 
 Post #831929 Wysłany: 09 Gru 2017, 13:25; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
Przypatrzyłęm sie na zdjecie-chyba to nie zmatowienie tylko rosa albo mokre,ale nie jestem pewien.Co do checi kupna-wiem kiedy jest potrzebny pośpiech.
Ale chce sie jezdzic po sprzedaży starego auta,nie chce czekac miesiącami na ,,okazję"bo jej mogę sie nie doczekac.Az tak mi sie nie spieszy,ale autko przydałoby sie jak najszybciej,poki kasa jest hahaha.
Oferty są b.daleko od ŚLąska,i to dobre(w/g opisow i zdjec),a w realu nie wiadomo.
Kurcze-kupie Matiza i bedzie tez dobrze i taniej...Tak powaznie-szukam,ale byle nie za długo.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #831930 Wysłany: 09 Gru 2017, 13:30; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Matiz-a mam w domu od salonu z 2003r, pierwsze auto na którym uczyłem się jeździć :wink: Zmniejsz budżet do 5kpln i szukaj bez lpg z zdrową budą a najwyżej w późniejszym czasie dołożysz te 2kpln na instalacje lpg. W większości przypadków jak przeglądam ogłoszenia najbardziej zajechane auta to te z lpg. Właściciele wychodzą z założenia, skoro jeżdżą taniej to jeszcze bardziej można zminimalizować koszta nie robiąc nic przy aucie póki nie stanie. A jak trzeba wtedy dołożyć 1-2kpln wolą sprzedać i zajeżdżać kolejne.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #831931 Wysłany: 09 Gru 2017, 13:45; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
He he moze to i taka polityka kierowcow,pewnie nie tylko Matiza.Moj warunek-musi byc wspomaganie!Tak sobie myslałem,zeby najpierw kupic na benzynie(nawet i Punto,lub Matiza),ale tak do 4 tys.zł,potem założyc ładną sekwencje i jezdzic.To dobra mysl,moze tego sie bede trzymał,choc i Punciakow do 4 tys.zł na benzyne też mało.Ale poszukam od tej strony,skoro nikt nie chce sprzedawac porządnego auta z LPG nawet za 6 tys.zł.Moze tak sie uda-szczytem marzen byłoby w miescie kupic-bez dawania panstwu kasy za nowe tablice.
Przed chwilą spojrzałem na Matizy benzyniaki-cały rząd z roznych miast-98% rocznik 1999.Szok!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #831941 Wysłany: 09 Gru 2017, 22:52; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
Punto wydaje się być walone z przodu bo prawy przedni błotnik ma wyraźnie inny kolor. Mi nie podoba się obszyta kierownica - po 137 tys nie powinna być tak zajechana, żeby trzeba było ją obszywać :D

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #831955 Wysłany: 12 Gru 2017, 22:04; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
Tak,tam raczej nie pojadę(do Mysłowa).Szukam dalej po Slasku i Małopolssku.Teraz trochę zmieniam profil szukania-na benzynę do 4 tys.zł...

[ Dodano: 11 Gru 2017, 13:14 ]

Bardzo mało jest ofert,nawet tylko na benzynę.A jak sprawdzic najprosciej czy i gdzie auto było bite?

[ Dodano: 11 Gru 2017, 17:11 ]

Co sądzicie o tym Punto??
Gosc napisał ze do ceny trzeba dodac 500 zl..Tylko nie wiem czy ta rejestracja za 256 zł to tez nalezy dodac do tej kwoty?
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-punt ... zdhHY.html

A o tym Punciaku:
https://www.olx.pl/oferta/punto-2-wspom ... 3b20c3f9fc

[ Dodano: 12 Gru 2017, 22:04 ]

Nie doczekałem sie opinii-juz nieaktualne!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832028 Wysłany: 12 Gru 2017, 22:34; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Kupiłeś któregoś?

Srebrny: na zdjęciach wygląda ok, ale zdjęcia to jeszcze nie powód do zakupu.
Niebieski: wygląda dobrze, chociaż warto się bliżej przyjrzeć przodowi, bo zderzak z prawej strony jest dziwnie spasowany z resztą. Chociaż pas przedni wygląda na oryginalny (co nie znaczy, że nie mógł być np. ponaciągany, zaszpachlowany i polakierowany z zachowaniem pewnych elementów). Z tyłu ktoś zamienił lewy zagłówek ze środkowym, ale to jest nieistotny szczegół. Trzeba by go obejrzeć z bliska. Nie wiem czy inni też, ale rzuciły mi się w oczy tablice rejestracyjne. Nie przekonują mnie np. przez brak naklejek (powinna chociaż być żółta lub czerwona - chyba, że się coś zmieniło).

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832029 Wysłany: 13 Gru 2017, 17:46; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
Oba nieaktualne,u srebrnego byłem dzis w Rybniku,nie bardzo mi sie podobał przebieg i mokry silnik pod uszczelką zaworów.Nie umieli powiedziec co poprzedni własciciel wymieniał,to mi sie nie podobało.
Nie oglądałem juz podwozia,choc bylą mozliwosc darmowej diagnostyki.Stan zewnetrzny b.dobry(chlapacze,nadkola plastikowe),chcieli 4300,utargowałem na 3800,ale nadal nie przekonanli mnie,odjechałem,mieli miec jeszcze chetnych-teraz auto stoi dalej do sprzedania za 3700.
Tez jeszcze za drogo jak na rocznik i przebieg-choc oferta prywatna.Czas ich nagli,mają juz drugie auto(Renault)..
Dzis dzwoniłem i gadałem z kolesiem z Jedrzejowa,miły chłopak-chce auto oglądac w poniedziałek.Prosiłem o rezerwację.
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-punt ... xtor=SEC-8
Ma wymieniony wydech,sprzegło,progi,cos tam jeszcze z przodu-chyba wahacz.Ocen,ale słabo widac.Kiepskie zdjecia.
Nie wiem czy zakłądac gaz jak kupię w benzynie,ale to osobny temat.

[ Dodano: 13 Gru 2017, 17:45 ]

A tu moja perełka,ktora jutro jadę oglądac koło Pszczyny-i moze kupię-tyle ze to handlarz,ma go 4 dni;auto jezdziło w jednej rodzinie.Doinwestowane-są faktury.Cena dla mnie 4,5 tys.zł.Ciekawe ile zarobił?
https://www.olx.pl/oferta/bardzo-ladne- ... e495419b4e

Jak się podoba?Dominik?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832053 Wysłany: 13 Gru 2017, 19:25; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Jak jest rzeczywiście tak jak handlarz pisze w ogłoszeniu, to go brać i tyle. Podjedź na kanał, lub na diagnostykę zobaczyć go od spodu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832055 Wysłany: 13 Gru 2017, 19:29; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
kitu0 napisał(a):
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-punt ... xtor=SEC-8
Ma wymieniony wydech,sprzegło,progi,cos tam jeszcze z przodu-chyba wahacz.Ocen,ale słabo widac.Kiepskie zdjecia.
Nie wiem czy zakłądac gaz jak kupię w benzynie,ale to osobny temat.

Czy ja Ci go już nie oceniałem kiedyś, bo wygląda bardzo podobnie?
Nie wiem dlaczego wielu sprzedawców podaje 65 KM. Ten samochód ma 60 KM.
Fotochromatycznych lusterek w PII nie było.
Progi - albo wymienione, albo jest problem i są oczyszczone z rdzy i zakonserwowane - zapewne jakiś baranek, bo Bitex nie bleknie (przynajmniej u mnie jest cały czas czarny). Mimo wszystko warto się im przyjrzeć bliżej, w tym także czy już gdzieś nie wychodzi rdza, bo z tym różnie może być.
Niefabryczna przednia szyba, porysowany przedni zderzak z lewej strony, kołpaki do regeneracji, tzn. lakieru już na nich raczej nie widzę, nieoryginalne ramię tylnej wycieraczki (zapewne zamiennik, a producent nie przewiduje wymiany pióra, tylko całe ramię - chyba, że się ma na to sposób :) ), nieoryginalna zaślepka haka z tyłu, wydech nieco przydługi za tłumikiem, no ale to zamiennik, więc różnie z tym bywa, brak tylnych nadkoli = konieczne dokładne ich sprawdzenie (szczególnie prawy tył przy mocowaniu przewodów idących od wlewu paliwa do baku), dywaniki najprawdopodobniej od nowości, niedokręcone jedno mocowanie pokrywy bezpieczników (albo urwane, albo po prostu niedokręcone - warto sprawdzić co się kryje pod nią). Wydaje mi się, że kierownica jest trochę zbyt mocno powycierana niż na 100 000 km. Porównuję do swoich ok. 85 000 km, ale też różnie ludzie mogą się z nią obchodzić. Warto jednak przyjrzeć się z bliska kondycji samochodu.
W większości rzeczy to są pierdoły, ale zawsze mnie zastanawia dlaczego niektórzy ludzie jeżdżą z zamkniętym obiegiem powietrza lub suwakiem ustawionym w połowie.
Tyle ze zdjęć i opisu.

kitu0 napisał(a):
https://www.olx.pl/oferta/bardzo-ladne- ... e495419b4e

Jak się podoba?Dominik?


Dowiedz się co się dzieje z progami, bo sa przemalowane najprawdopodobniej czymś bitexopodobnym. Lewy tylny błotnik z jakimiś wgniotkami. Przedni zderzak u dołu lekko uszkodzony. Nie jestem pewien, bo zdjęcia nie oddają dobrze stanu faktycznego, ale mogą być wypalone odbłyśniki reflektorów (podkreślam, że jest to sugestia i na żywo mogą wyglądać ok). Znaczek "Punto" nie wygląda mi na fabryczne naklejenie. Warto przy okazji zapytać i przyjrzeć się pod kątem jakichś prac blacharsko-lakierniczych tylnej klapy. Chyba nie ma tylnych nadkoli, więc jak w powyższym przypadku, dobrze się przyjrzeć nadkolom. Przy przednich chlapaczach zerknij, czy czasem nie są luźne i chlapacz nie wyszlifował lakieru / bitexu na progach. Naklejki na tylnej szybie fabryczne :) Przednie światła przeciwmgielne - fajnie. Zerknij czy śruba trzymająca prawy przedni błotnik, która widać po otwarciu drzwi nie jest zardzewiała. Może to świadczyć o demontażu lub wymianie błotnika - ze zdjęć jasno nie wynika czy to rdza, czy jakiś brud (brązowy?).
Więcej drobiazgów, z których sądzę wyciągniesz te naprawdę istotne przy kupnie używanego samochodu, nie zauważyłem (co nie znaczy, że nie ma) :)

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832056 Wysłany: 13 Gru 2017, 19:47; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
Bardzo dziekuje za analizę.Czy soczewki-jak wypalone-sa ciemne(czarne)?Swiatła gorzej świecą?
Co z niefabrycznym naklejeniem znacvzka Punto-co to oznacza?

Jak narazie zapomniał podac termin przeglądu(i OC).Zapytałem go smsem,jutro(mam nadzieję) osobiscie.
Zapewnial ze faktury(rachunki)wymienionych czesci ma w książce serwisowej.
Pozwolił na sprawdzenie auta na diagnostyce.

Szkoda ze nie ma plastikowych nadkoli z tyłu,ale może sa zakonserwowane-podał mi ze całe auto od spodu jest co rok konserwowane..Autem jezdzil ojciec potem syn-znajomi tego handlarza.
Ciekawe czy auto skrywa jakieś ukryte usterki-szkoda że musze jechac sam,zawsze to 4 oczu patrzy,a dwoje bardziej doświadczone.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832073 Wysłany: 13 Gru 2017, 21:50; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
kitu0 napisał(a):
Czy soczewki-jak wypalone-sa ciemne(czarne)?Swiatła gorzej świecą?

Są ciemne, chociaż łatwo się zmylić, bo pod różnymi kątami to będzie inaczej wyglądało. No ale sądzę, że jesteśmy dopiero w stanie stwierdzić stan agonalny, bo tak to wglądu w soczewkę (konkretnie w odbłyśnik) nie ma.
Zdecydowanie gorzej świecą. Wypalony odbłyśnik nie odbija tyle światła ile powinien.
Niefabryczne naklejenie znaczka może oznaczać:
- ktoś był niesamowitym pedantem, znaczek się zniszczył i właściciel wymienił na nowy,
- ktoś ukradł fabryczny i został kupiony nowy,
- była lakierowana klapa.

Konserwacja konserwacją, ale nie zastąpi ona nadkoli w tej sytuacji z prawym nadkolem, o której wspominam. Wystarczy wsadzić telefon w nadkole, skierować w odpowiednie miejsce i zrobić zdjęcie. Pamiętam jak na jednym ze zlotów sprawdzałem wiele Punciaków. Chyba w każdym, które nie miało plastikowych nadkoli występował problem z rdzą. Sam choć posiadam nadkola z tyłu (zamontowałem dopiero po paru latach od zakupu), napotkałem rdzę w newralgicznym miejscu i pomimo jej zeszlifowania, poprawienia po paru latach, na wiosnę planuję zdjąć nadkole i dokonać sprawdzenia jak to wygląda na chwilę obecną.
Tego miejsca nie należy lekceważyć.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832075 Wysłany: 13 Gru 2017, 22:26; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
No ok,zdradzisz co to za newralgiczne miejsce?Zdjecie moge zrobic,ale czy mam przez to opoznic ewentualne kupno auta?
Bo jutro chciałbym zdecydowac czy go biorę-czy jest to duża przeszkoda i powod aby nie brac tego auta?
Moj syn też nie ma w Punto tylnych plastikow,ale konserwację obu nadkoli(+przod) zrobiono.Mam nadzieje ze solidnie.

Jak rozpoznac np.na diagnostyce ze auto było bite np. z przodu?
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832080 Wysłany: 13 Gru 2017, 22:59; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Ślady powypadkowe zobaczysz np. na nierówno spasowanych błotnikach, różne odległości szczelin, maska, która nierówno przylega do lewej, lub prawej strony błotnika, czy jest wysunięta do przodu, na śrubach błotników mogły pozostać ślady po kluczach, warto sprawdzić lampy, czy nie zostały „założone po Angliku”. Od spodu mogą być ślady zagiętych blach, bo nie wszystko spece prostują ( czas to pieniądz). Warto pozaglądać pod uszczelki, widać tam miejsca „odcięć” lakieru świeżo nałożonego. Czasem miejscem takiej „odcinki”, jest linia krawędzi drzwi, czy też listew bocznych.
Auto, które Będziesz oglądał ma świeżo pomalowane progi, proponuję dokładnie się temu przyjrzeć. Zwłaszcza łączeniu podłogi z progami, jak i całej podłodze. Oby, nie była to próba zakamuflowania dziur w podłodze, albo zaawansowanej korozji. Spece potrafią napakować szpachli w dziury i ładnie wszystko wyszlifować. Nie dziwię się już ludziom, przykładającym magnes do podłogi, czy progów. Sam z jednego auta zdjąłem łatkę, która okazała się gumową dętką z PF 126.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832084 Wysłany: 14 Gru 2017, 00:21; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
kitu0 napisał(a):
zdradzisz co to za newralgiczne miejsce?

kitu0, wielokrotnie Ci już o tym pisałem :roll:
domin45670 napisał(a):
brak tylnych nadkoli = konieczne dokładne ich sprawdzenie (szczególnie prawy tył przy mocowaniu przewodów idących od wlewu paliwa do baku)


Ten post post277924.html#p277924 i poczytaj cały ten temat.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832088 Wysłany: 14 Gru 2017, 08:21; 
 Temat postu: Re: PuntoII I Skoda Fabia-co wybierac?
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
Nie poradziłęs czy mam brac to auto mimo jakichs mankamentow czy nie?Powinienem dzis zdecydowac.Bede tam na ok.10 tej.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO