You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #833218 Wysłany: 15 Sty 2018, 22:50; 
 Temat postu: Mobil 1 5W50
Offline
Forumowicz

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 15 Sty 2018,
Posty: 2
Mam pytanie, pojawiła mi się kontrolka ciśnienia oleju. Sprawdziłem na bagnecie i faktycznie biednie z olejem więc wypadałoby uzupełnić. Problem mały bo nigdzie nie znalazłem info co było wlane na ostatniej wizycie w ASO. Ani naklejki ani info w książce serwisowej. Znalazłem informację z jeszcze wcześniejszej wizyty Mobil 1 5W50.
Niestety nie znalazłem takiego oleju w hipermarkecie bo tylko to było otwarte, czy jeśli doleję np. 0.7 litra oleju innego również syntetycznego ale 5W40 to auto wybuchnie? Na moje oko nie koniecznie, rozwiązanie jest tymczasowe i na krótką metę ( za 2 tygodnie jestem już umówiony na wymianę oleju) ale żona jeździ do pracy tym autem i jej się już dwa razy kontrolka zapaliła.
Auto z roku 2010 przebieg 70.000 głównie miasto na krótkich dystansach do 50 kilometrów dziennie.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #833228 Wysłany: 16 Sty 2018, 07:37; 
 Temat postu: Re: Mobil 1 5W50
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Dolewaj 5W-40, zawsze to mniejsze zło niż jazda bez oleju. Później wymień cały olej na właściwy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #833232 Wysłany: 16 Sty 2018, 11:06; 
 Temat postu: Re: Mobil 1 5W50
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
nic nie wybuchnie, dolewaj 5w40 nic się nie stanie, tak w ogóle co zaleca producent do tego silnika? chyba nie tego grubasa 5w50? :shock: , 5w50 to oliwa raczej do upalania na torze a nie do cywilnej jazdy...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855084 Wysłany: 25 Sty 2021, 15:05; 
 Temat postu: Wymiana rozrządu, dodatkowe koszty
Offline
Forumowicz

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 15 Sty 2018,
Posty: 2
Odstawiłem auto do warsztatu w celu wymiany paska rozrządu. Zanim do tego doszło w trakcie odkręcania poduszki które podobno trzeba odkręcić doszło do ukręcenia śruby. Naprawa się przedłużyła oczywiście ale również koszty wzrosły ponieważ warsztat uznał że w moim interesie jest zapłacić.
Mam wątpliwości czy powinienem za to płacić, dlaczego mam za to płacić? Zleciłem usługę wymiany paska w trakcie tego procesu coś pękło coś się ukręciło lub zostało ukręcona itp. miał ktoś może taki przypadek? Pytam bo koszty wzrosły o 30 procent.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855091 Wysłany: 26 Sty 2021, 06:28; 
 Temat postu: Re: Mobil 1 5W50
1. Nie dość, że jesteś niekumaty, nie umiesz sprawdzić w internecie "czy można tymczasowo pomieszać oleje" (TAK, można), to jeszcze nadgorliwy.

2. Po co piszesz to samo w 2 miejscach? Nie wspomnę, że Ten temat walnąłeś w dziale Punto1, a w profilu masz Grande...
Drugi temat: http://fiatpunto.com.pl/topic60938.html Nie potrzebny, widzimy cię (jak ktoś będzie wiedział, to odpowie).

3. Nie umiesz też sprawdzić w internecie jaki olej ma być do tego samochodu/silnika. Są instrukcje obsługi w internecie (jeśli nie masz normalnej, papierowej).

4. Na forum też się nie rozejrzałeś leniu. "Nie masz czasu" pewnie, co? Są tematy o rozrządzie (np. w dziale "Zrób to sam").
Tak, poduszkę silnika trzeba wyjąć przy pracy z rozrządem.

5. Czy ty kiedykolwiek w życiu coś zrobiłeś własnoręcznie, coś mechanicznego, majsterkowanie, może mała budowlanka w domu? Nigdy nic nie ukręciłeś, nie złamałeś, nie odpadło itp.?
Uszkodzenia śrub (czy gwintów w które są wkręcone) się zdarzają. Typowo są to właśnie elementy w zawieszeniu, hamulcach i na silniku (kolektory - zwłaszcza wydechowy, no i mocowania/łapy/poduszki). A połączenie stali (śruba) z aluminium (głowica), to jedno w najgorszych w tej kwestii (zapieka się, zgrzewa i/lub koroduje). Poprawne usunięcie (bez powiększania zniszczeń), nie jest łatwe i może długo potrwać (czasem więcej niż sama naprawa/serwis miała zająć). Nikt cię nie naciąga na roboczogodziny. Usuwanie/regeneracja uszkodzonych gwintów to jedna najbardziej podłych, nieprzyjemnych rzeczy w mechanice.

Brak doświadczenia mechanika, niedbalstwo, też ma swój udział i może prowokować uszkodzenia śrub w pewnych warunkach (zależy jaka śruba i gdzie wkręcona, jakiego narzędzia użyto i jak - technika). Ale często nie ma wyboru i nie ma znaczenia kto i jak kręcił - jak ma strzelić, to strzeli.

Fabryki też mają swoje za uszami. Przecież "konstruktorzy" znają takie zjawiska jak zapiekanie stali w aluminium...i nic z tym nie robią (bo taniej i szybciej, jedna operacja montażowa mniej). Takie połączenia są fabrycznie składane na sucho w większości. Ewentualnie jest troszkę kleju do gwintów (co niewiele pomaga). Podobnie układy wydechowe - na sucho. Później są duże problemy z odkręceniem czegokolwiek.

Na koniec użytkownicy - brak zainteresowania stanem pojazdu w kwestii korozji (podwozie, zawieszenie, hamulce, i pod maską - silnik, łapy itp., bo Grande ma tendencję do brudzenia się pod maską, silnik może być wręcz ochlapany błotem). Przeciąganie okresów wymian płynów, serwisów.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO