You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 00:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #834670 Wysłany: 22 Lut 2018, 17:10; 
 Temat postu: Samochód wędruje z rąk do rąk...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
Cześć

Jakiś czas temu (połowa stycznia 2018) sprzedałem swoje Punto II – zdecydowałem się na sprzedaż, bo prawdopodobnie automatyczna skrzynia się wysypała - zaczynała szarpać przy przyspieszaniu, a koszty jej regeneracji przewyższały wartość samochodu. Auto Kupił ewidentny handlarz z pod Łodzi (niby dla żony, podziwiałem, że chciało mi się tyle po to jechać do Poznania), sam stwierdził to co opisałem, że skrzynia jest już zużyta, że to pewnie przez nią auto szarpie, że progi już zaczynają korodować, że to i tamto i zaproponował cenę trochę niższą niż ja chciałem, ale dobiliśmy ostatecznie targu – miałem nowe auto już zakupione, tego chciałem się pozbyć. Dodatkowo chciałem umieścić na umowie zapis, że samochód szarpie (bez wskazania powodu) tak na wszelki wypadek, żeby ktoś potem nie próbował mi tego samochodu oddać, że jakaś wada ukryta czy coś zataiłem.

Handlarz uparł się, żeby zaznaczyć tylko, że samochód do poprawek blacharsko lakierniczych, bo rzekomo bał się, żeby ktoś nie zakwestionował sprawności tego auta. Zgodziłem się na to, a cena na umowie została wpisana dużo mniejsza niż w rzeczywistości no i rozjechaliśmy się. Samochód wyrejestrowałem, wypowiedziałem polisę OC.

Jakie było moje zdziwienie, jak samochód następnego dnia znalazłem wieczorem na OLX za cenę 2 razy wyższą niż sprzedałem, z opisem, że jest w świetnym stanie technicznym, sprawny i w ogóle rewelacja bez rdzy. Było to dla mnie dziwne, że facet z piątku na sobotę dał radę naprawić skrzynie biegów która szarpała i ciekła i jeszcze powypisywał, że auto ma wszystkie opłaty (ubezpieczenie było na wykończeniu) i zarejestrowane nadal na mnie (moje tablice). Wizualnie samochód nie zmienił się w ogóle, miał nawet wlepki forumowe. Natomiast tak samo szybko jak się pojawił, tak szybko zniknął – wystawiony w sobotę bardzo późnym wieczorem, w niedzielę rano już ogłoszenia nie było.

Samochód sprawdziłem ostatnio w historii pojazdów i nadal jest oficjalnie zarejestrowany na mnie choć od sprzedaży minął już ponad miesiąc.

Parę dni temu pojazd ponownie znalazłem na OLX wystawiony za cenę ponad 4000 zł w innej części Polski :D opisany ponownie jako 100% sprawny w bardzo dobrym stanie. Udałem zainteresowanego i dowiedziałem się, że autem niby jeździł starszy Pan inwalida, że samochód 100% sprawny i poza lekką korozją nic mu nie dolega, i skrzynia biegów nie szarpie. Na zdjęciach samochód nadal jest na moich tablicach rejestracyjnych. Na pytanie jak długo ten dziadek inwalida nim jeździł nie otrzymałem odpowiedzi.

Nie ukrywam, że jestem trochę w szoku, że tak ta sprawa się potoczyła poczynając od tego, że ktoś to kupił ode mnie, a kończąc na tym, że to auto teraz przechodzi z rąk do rąk :D zastanawiam się jaki będzie dalszy los tego samochodu tj. ile razy ktoś jeszcze go kupi przejmując coraz większy plik umów kupna – sprzedaży nie mając wątpliwości czemu auto zmienia ciągle właścicieli? Jakim cudem komuś opłaca się taki proceder, ze auto idzie z rąk do rąk i jeszcze daje komuś jakiś zysk choć skrzynia jest uszkodzona (cena sprzedaży jest coraz wyższa i nadal ktoś to kupuje).

Czy ktoś się orientuje, czy ten czas 30 dni na zmianę danych czyli np. właściciela zeruje się przy każdej kolejnej umowie? Jak długo takie auto może krążyć i jaki ma to cel? :) mam tylko nadzieję, że samochód już do mnie nie wróci :D

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #834700 Wysłany: 23 Lut 2018, 00:30; 
 Temat postu: Re: Samochód wędruje z rąk do rąk...
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 09 Gru 2016,
Posty: 12
W Polsce nie ma żadnej kary za nieprzerejestrowanie auta w ciągu 30 dni od kupna, jedynie w trakcie kontroli na drodze uparty policjant może zabrać dowód rejestracyjny i wtedy ten ktoś będzie w końcu musiał przerejestrować auto.

Co do kolejnych odsprzedaży.. ważne byleby była ciągłość umów, a WK zarejestruje w końcu komuś bez problemu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #834702 Wysłany: 23 Lut 2018, 00:48; 
 Temat postu: Re: Samochód wędruje z rąk do rąk...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Jak wyrejestrowałeś auto, to nie nasz się czym martwić.

szamot666 napisał(a):
Samochód sprawdziłem ostatnio w historii pojazdów i nadal jest oficjalnie zarejestrowany na mnie choć od sprzedaży minął już ponad miesiąc.

Do czasu aż auto nie zostanie zarejestrowane na inna osobę, nadal będzie w CEPiK figurowało na Ciebie (to normalna procedura).

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO