You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 08:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #836584 Wysłany: 11 Kwi 2018, 00:14; 
 Temat postu: Tendencja do nadsterowności,a zawieszenie i inne - JTD
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 24 Sie 2016,
Posty: 10
Witam wszystkich, z uwagi na nadchodzący sezon upalania kropków.. oraz dobry czas na kolejne mody w naszych autach, pojawił się przedemną dylemat : dodatkowa moc czy poprawa bezpieczeństwa oraz właściwości jezdnych. Z racji iż, z reguły kieruje się w życiu rozsądkiem,nie trzeba się było z byt długo zastanawiać,wybrałem moc.. :)) Moc jednak poczeka.. :) Otóż do rzeczy.. Mój dupowóz 1,9JTD 120Km/240Nm może w metryce nie ma się czym (na chwile obecną) pochwalić natomiast kluczową rolę odgrywam tutaj - JA. W związku z tym że znamy się jak łyse konie i wiemy gdzie są nasze granice, możemy sobie pozwolić na jazdę nie tyle na granicy prawa,co na granicy fizyki... Zawieszenie w moim fiacie jest seryjne "SWAG" od nowosci z nalotem 40tys głownie po autostradach. Auto do pewnej prędkości prowadzi się precyzyjnie, pomimo ciężkiego przodu nie ma tendencji do wyjeżdżania przodem, bynajmniej moja technika jazdy pozwala mi trzymać go na wodzy,Natomiast tył... po mimo kilku dodatkowych kg w bagażniku czasem chce mnie wyprzedzić.. Rozważam kupno jakiegoś sportowego dedyka ~-40mm, powinno to obniżyć środek ciężkości i nieco bardziej przykleić kropka do asfaltu. Pytanie brzmi: co jeszcze ? rozważam kupno poliuretanu na stabilizator. Macie może jakieś pomysły jak zapanować nad tyłem ? Z góry dziękuje za odpowiedzi typu- kup lepsze opony itd..


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO