You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 04:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #837448 Wysłany: 09 Maj 2018, 14:36; 
 Temat postu: Strasznie słabe przyspieszenie
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 17 Gru 2017,
Posty: 39
Witam. Tak jak w temacie. Samochód strasznie słabo przyspiesza. Zajmuje mu około 23 sekundy to 100km/h. Nie świeci się check engine. Spalanie jest w normie. Podejrzewam zużyte tarczki do regulacji luzu zaworowego bo nie były one sprawdzane na 60000km tak jak zaleca producent. Jest dość mocno słyszalne charakterystyczne cykanie silnika na wolnych obrotach i podczas jazdy. Z tego co wiem grande punto powinno przyspieszać do setki w około 13,2 sekundy, a więc ponad 10 sekund szybciej niż mój egzemplarz. Sprzęgło nie było wymieniane od nowości (teraz mam przebieg 71441km), ale podczas przyspieszania na 4 z wolnej prędkości, obroty nie idą w górę, a ponadto możliwe jest ruszenie z utratą przyczepności kół, choć nie jest to aż tak łatwe jak było to gdy samochód był nowy. Możecie mi powiedzieć czy luz zaworowy może spowodować aż taki spadek mocy?

Dziwne jest tylko to że auto na autostradzie bez problemu rozpędza się do 140 km/h i choć obroty są wysokie (niestety 5 biegowa skrzynia) to spokojnie daje rade jechać 160-170km/h

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

[ Dodano: 09 Maj 2018, 13:36 ]

Spalanie to około 6,5l/100km w cyklu mieszanym, a na trasie przy prędkości około 90-100km/h około 4,5l/100km


Góra
 Profil  
 

 
 Post #837450 Wysłany: 09 Maj 2018, 16:42; 
 Temat postu: Re: Strasznie słabe przyspieszenie
Przy tym przebiegu ma prawo się kończyć sprzęgło (tak, są aż tak słabe) i/lub jego docisk (śmieszne, zabawkowe, plastikowe łożysko), szczególnie jeśli jeździł głównie po mieście (i kierowcą, "kierowniczką" była kobieta).
Zawory także mogą być do regulacji (zwłaszcza na LPG) - tak, nieprawidłowe luzy mogą wpływać na osiągi (jak wiele innych rzeczy - filtry, płyny, świece, przewody, cewki, czujniki temperatury, spalin, przytkany lub nieszczelny układ wydechowy, problemy z kołem od zmiennych faz rozrządu, sam rozrząd, lewe powietrze w dolocie, i kilka innych spraw).
Rozumiem, że to świeżo kupione [albo świeżo lepione po kolizji]?
Czy zamierzasz coś naprawiać sam, czy tylko pytasz z ciekawości (jeśli tak, to tracimy czas)?

----------------------- EDYCJA (miałem przeczucie i zgadłem). -------------------------------------------------------

Małe śledztwo wykazuje, że od marca nic nie zrobiłeś (o zawory już pytałeś): http://fiatpunto.com.pl/topic58246.html - czy nie mogłeś tam kontynuować dyskusji?
Samochód miał przygody: http://fiatpunto.com.pl/topic57906.html - dzięki, że wspomniałeś.
Podobno był robiony rozrząd - i przy okazji żaden melepeta NIE sprawdził luzów zaworowych? :?:

Temat (ten) do kasacji (nie tak się korzysta z forum).
A samochód oddaj do mechanika (przecież sam nic nie zrobisz - jak wynika z innych wątków).


Góra
  
 
 
 Post #837455 Wysłany: 09 Maj 2018, 21:00; 
 Temat postu: Re: Strasznie słabe przyspieszenie
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 17 Gru 2017,
Posty: 39
Auto od nowości jest w rodzinie. Wszystko jest udokumentowane. Kierowcą do przebiegu około 60000km była kobieta, która rzeczywiście nie szczędziła sprzęgła ani wysokich obrotów i hamulców. Wszystko było zawsze na bierząco serwisowane w ASO lub u zaufanego mechanika. Wszystkie filtry i świece zostały wymienione 1000km temu. Chciałbym naprawić to sam. Juz kilka razy to forum pomogło mi wyjść z opresji. Nie wiem czy to coś pomoże, ale moim ostatnim problemem było uporczywe check engine i koszmarne osiągi. Nie dało się jeździł szybciej niż 50km/h i przyspieszenie do tej prędkości zajmowało wieki. Okazało się że przestawił się kąt nachylenia ustawienia rozrządu czy coś w ten deseń. Na check engine przejechałem tylko 50km. Zaprzyjaźniony mechanik powiedział że nic się na szczęście nie stało. Załączam link do filmu gdzie słychać cykanie silnika o którym wspominałem na początku:
https://www.youtube.com/watch?v=rnPT3K22srk

Film był zrobiony jakiś czas temu, obecnie stuki są jeszcze lepiej słyszalne.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO