You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 11:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #839818 Wysłany: 28 Lip 2018, 18:47; 
 Temat postu: Problem z hamulcami,proszę o pomoc
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Sebastian
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: EL
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 01 Lis 2017,
Posty: 7
Witam.

3 dni temu odebrałem samochód od mechanika,który miał go trochę odpicować ponieważ był trochę zaniedbany.
Pomiedzy innymi wymienił mi hamulce,przewody hamulcowe oraz płyn chłodniczy.
Dzisiaj wracając z pracy pedał hamulca "zapadał" się i czuć było wyraźnie,że sporo słabiej hamuje do tego zapaliła się kontrolka zaciągniętego hamulca ręcznego.
Pod domem sprawdzam,a tam płyn hamulcowy trochę mniej niż minimum.Mechanik twierdził ,że dolał 500 ml.

proszę o radę - czy myślicie,że to mechanik "dał dupy" i dlatego cieknie? np czegoś nie dokręcił ?
dodam,że przed oddaniem auta do niego plyn nigdy nie cieknął i hamulec był "twardy".
W poniedziałek mam przyjechać i auto damy na podnośnik i sprawdzimy razem.Na co mam zwrócić uwagę? Jestem laikiem jeśli chodzi o samochody.
Jeśli to będzie jego wina to powieniem wzywać policję czy co powinienem zrobić?

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #839819 Wysłany: 28 Lip 2018, 19:18; 
 Temat postu: Re: Problem z hamulcami,proszę o pomoc
Schyl się łaskawie pod własne auto, to zapewne będzie widać wyciek (czy zwisającą kropelkę).
Pod silnikiem + okolice wszystkich 4 kół oczywiście. Jak nie widać, to na lewarek po kolei 4 koła.
Szybki kurs: zajrzyj do wszystkich działów "Zrób to sam", wszystkie (do P1, P2, Grande), poradniki dotyczące hamulców, po fotografiach patrz, abyś miał pojęcie "na co patrzeć" (jak te elementy wyglądają) jeśli nie masz doświadczenia (nie majsterkujesz samodzielnie nic).

Możliwe jest, że np. odpowietrzniki z korozją nie "siadły" dobrze po poluzowaniu (do wymiany płynu), albo przewody sztywne i/lub wężyki zostały naruszone przy odkręcaniu (znowu, wiek, korozja). Ale zawodowiec powinien znać takie niuanse pracy...
A tu zapewne zrobił klasycznie, czyli "na odwal się", bo następny klient umówiony czeka.

Z mniej prawdopodobnych opcji, to sprzęgło (o ile nie masz linki, a jest hydrauliczne, to działa na płynie hamulcowym, wtedy gdzieś po silniku/skrzyni byłby wyciek, ale też we wnętrzu pojazdu, z pompki sprzęgła pod dywan poleci). Jeszcze inny scenariusz sensacyjny, to awaria "serwa" (wspomaganie) hamulcowego (wtedy może teoretycznie wciągać płyn do silnika).


Góra
  
 
 
 Post #839821 Wysłany: 28 Lip 2018, 19:45; 
 Temat postu: Re: Problem z hamulcami,proszę o pomoc
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14371
Pomógł: 128
Jeśli jest wyciek to takim samochodem nie powinno się jechać nawet do mechanika. Wtedy samochód należy dostarczyć na lawecie.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO