You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #840303 Wysłany: 12 Sie 2018, 21:20; 
 Temat postu: Re: Urwany wlew paliwa Punto 2
Offline
Puntoświr

Imię: Norbert
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 30 Lip 2018,
Posty: 136
To nie tak. Przegląd przeszedł i diagnosta się do niczego nie przyczepił poza ustawieniem świateł niżej i powiedzeniu mi że tylne hamulce słabe i żeby do nich zajrzeć. Pytałem go o ten próg , powiedział że nie ma dziur i ogólnie nie ma jeszcze tragedii.
To ja jestem taki, że dmucham na zimne bo kto inny pewnie by się tym nie przejmował przez najbliższy rok czy dwa.
Wycięcie będzie na odcinku około 20-30cm progu i wstawiona gruba blacha. JEśli w środku będzie też wymagało to mechanik wspawa i tam wzmocnienia , to sam powiedział od razu że próg musi się trzymać też wewnątrz.
Chwilowo nie stać mnie na zabawę z całą blacharką bo i tak chcę doprowadzić do 100% sprawności hamulce ( wymienię tarcze ( są porowkowane) , klocki , płyn ) i doprowadzić do ładu tylne co może się okazać kwestią rozruszania samoregulatorów lub też wymianą całych bębnów włącznie z okładzinami, tłoczkami, samoregulatorami.
Muszę też kupić opony bo diagnosta mówił że jeszcze nie są zjechane do ogranicznika więc nie powinno być problemu ale są stare i dla bezpieczeństwa chcę wstawić nowe.
Chcę wymienić płyn chłodniczy, wszystkie filtry, olej, olej w skrzyni i ocenić czy rozrząd też trzeba już czy na razie jest pasek ok.
To wszystko są koszta które trafiły na zły czas no ale mus to mus. Chcę by żona jeździła bezpiecznie.
Dlatego właśnie zdecydowałem się teraz na połatanie czyli odsunięcie ewentualnej większej ingerencji blacharskiej na potem.
Nie przewiduję by auto było w domu więcej niż 3-4 lata max. Zdaję sobie sprawę , że jak za te 3 lata będę chciał odsprzedać auto i będzie znowu problem z blachą to cena będzie niska ale czy ja go sprzedam wtedy za 1000zł czy za 500zł to mi już nie robi różnicy.
Nie mam ambicji zrobić z niego nowe auto. Ma być bezpieczne i w miarę bezawaryjne , by żona mogła czuć się w miarę pewnie że nie ma obawy że gdzieś pojedzie a wracać będzie na piechotę.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #840309 Wysłany: 12 Sie 2018, 23:32; 
 Temat postu: Re: Urwany wlew paliwa Punto 2
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
proponuję jeszcze wymienić płyn hamulcowy bo zapewne jest już stary i dawno nie wymieniany ja u siebie w gp zagotowałem nie ciekawie sytuacja wyglądała jak pedał wpadł w podłogę

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #840311 Wysłany: 12 Sie 2018, 23:46; 
 Temat postu: Re: Urwany wlew paliwa Punto 2
Offline
Puntoświr

Imię: Norbert
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 30 Lip 2018,
Posty: 136
cedec1, luknij w mój post wyżej :-)
Norbas777 napisał(a):
klocki , płyn


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO