You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 05:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #840475 Wysłany: 17 Sie 2018, 18:32; 
 Temat postu: Wycena naprawy zawieszenia.
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Kuba
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 26 Lut 2016,
Posty: 47
Dzień dobry wszystkim. Wczoraj byłem u mojego znajomego, który pracuje w salonie samochodowym, aby po znajomości i niższej cenie sprawdził przednie zawieszenie w moim Punto II, gdyż od dłuższego czasu coś bardzo tam stuka. Gdy już po 50 minutowej diagnozie dostałem listę co jest do wymiany, oraz za ile, to troszkę zaniemówiłem. A było to tak:

Końcówka drążka - 32,58 zł
Wymiana - 20 zł

Zbieżność - 60 zł

Osłona przegubu 32,10 zł
Wymiana - 150 zł

Amortyzatory - 251,41 zł
Wymiana - 120 zł

Tuleje wahaczy
Tył - 58-79
Przód - 33,81
Wymiana 144 zł

RAZEM = 903,69 zł

No słuchajcie ... wynik końcowy, który tutaj otrzymałem, to jest średnio 1/3 wartości mojego auta, dlatego chciałem was zapytać, czy ceny, który wymieniłem powyżej odnośnie podanych podzespołów są realne, czy może da się to jakoś taniej zrobić? Dodam, że samodzielna praca nie wchodzi u mnie w grę.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Miłego dnia ;)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #840478 Wysłany: 17 Sie 2018, 19:34; 
 Temat postu: Re: Wycena naprawy zawieszenia.
Ceny są normalne raczej, cudów nie będzie, dużo byś nie "urwał" robiąc gdzie indziej.
Ale nie o to chodzi...
Musisz być trochę skrytykowany "za światopogląd". Bo, Co to niby ma do rzeczy ile procent wartości auta wyniesie naprawa?
Naprawiasz i masz sprawne auto, jeździsz dalej. Tak na to patrz.
A jakbyś miał nowszego Fiata, za np. 10-20 tysięcy, to niby co?
Taka sama naprawa (bo koszty części i napraw są praktycznie te same dla wszystkich Fiatów z ostatnich 10-15 lat) już by była do przyjęcia?
Bez sensu... :roll:
To może starego grata nie naprawiaj, sprzedaj, zezłomuj, kup młodszy (i na start możesz mieć do roboty podobny zakres)...
Poza tym taki zakres prac, ten konkretny przykład, świadczy o zaniedbywaniu auta (że tyle się nawarstwiło na raz).
Miłego weekendu. 8)

Póki jest do czego przykręcać nowe części ("buda" zdrowa), to właściwie zawsze warto naprawiać każde auto.


Góra
  
 
 
 Post #840485 Wysłany: 17 Sie 2018, 20:40; 
 Temat postu: Re: Wycena naprawy zawieszenia.
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
jak 900zł za takie żeczy to jest dla ciebie dużo to sprawdz sobie ceny części do np do skody czy vw to ci gały z orbit wyskoczą fiaty są jednymi z najtańszych aut w serwisowaniu

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #840488 Wysłany: 17 Sie 2018, 21:21; 
 Temat postu: Re: Wycena naprawy zawieszenia.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Ceny części zamiennych są podobne jak w moim regionie. Sam za sprawdzenie zbieżności płaciłem ok 30 zł, a za regulację chyba coś koło 70 zł. Dobra końcówka drążka kosztuje np ok 47 zł, czasem lepiej zainwestować w solidniejsze części zamienne. Takie, by po roku, znowu nie trzeba było wszystkiego wymieniać ponownie. Podczas takich napraw, prawie zawsze trzeba liczyć wzrost kosztu, bowiem nie wszystkie awarie są widoczne na pierwszy rzut oka, przy wymianie przednich amortyzatorów może być np. konieczność wymiany również sprężyn, czy górnej podpory kolumny zawieszenia, a wtedy koszty rosną.
Jakiś czas temu wymieniałem przednie i tylne amortyzatory, sprężyny i podpory kolumn, końcówki drążków i inne drobne elementy zawieszenia Peugeota 206 i koszta takiej naprawy przy pracy samodzielniej na przyzwoitych częściach zamiennych, zamknęły się w kwocie ok 1200 zł. Plus oczywiście zbieżność- owe 70 zł...

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #840495 Wysłany: 17 Sie 2018, 23:21; 
 Temat postu: Re: Wycena naprawy zawieszenia.
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
ceny normalne, nic tutaj nie ugrasz, jedynie możesz sam wymieniać to odpadnie ci koszt robocizny, żaden mechanik za darmo czy półdarmo robił tego nie będzie, bo często śruby zapieczone, bywa że się urwie przy odkręcaniu itp., później kombinowanie żeby to jakoś zrobić, części też nikt za półdarmo produkował nie będzie, ciesz się że masz fiata to koszty nie są jakieś kolosalnie duże


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO