You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 16:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #88529 Wysłany: 04 Lut 2008, 19:24; 
 Temat postu: Punto GT
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Szczecin
Rejestracja: 04 Lut 2008,
Posty: 64
Witam.zaczynam sie zastanawiac nad punciakiem w wersji gt...czy ktorys z wlascicieli moglby sie szczegolowo wypowiedziec na temat tego wozidełka...jak sobie radzi z gazem czy nie wplynie on negatywnie na turbine??jaki przebieg powinna zrobic turbina od nowosci?chodzi mi o ilosc w tys. km orientacyjnie chociazby jaka jest wytrzymalosc takiego sprzetu...jak z dostepnoscia i cenami czesci do tego modelu..i jak wyglada spalanie przy normalnej jezdzie do2500-3000 obrotow po miescie a jak gdy sie go przycisnie...pozdrawiam:)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #88532 Wysłany: 04 Lut 2008, 19:31; 
 Temat postu:
Offline
Swój chłop
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 27 Wrz 2007,
Posty: 930
lukaszflis jeśli dobrze pamiętam, to gaz nie nadaje się do aut z turbinami, bo ma mniejszą temperaturę spalania od benzyny :]
a pozatym, to nie rozumiem pojęcia gaz w aucie z turbo :/ jak dla mnie jest to totalne nieporozumienie...

_________________
Grafitowy Mk1 1.1S (LPG) '98 <- zapraszam
Pomarańczowy Mk2 1.2 16V ELX '00 <- zapraszam

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88537 Wysłany: 04 Lut 2008, 20:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: WND
Rejestracja: 15 Maj 2007,
Posty: 301
Po mojemu to gaz spala się w większej temperaturze niż benzyna...ale mogę się mylić...
Jak PGT to nie gaz... jeżdżą takie cuda oczywiście

_________________
Disposal in progress


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88540 Wysłany: 04 Lut 2008, 20:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Szczecin
Rejestracja: 04 Lut 2008,
Posty: 64
tutaj np. jest taki przypadeczek szczerze mowiac nad ktorym sie zastanawiam dosyc solidnie...gtk jak sie nie patrzy i LPG tez ma...czyli turbina moze sie po prostu uszkodzic od gazu tak??czy to jest informacja potwierdzona??:)i prosze o odpowiedz na reszte pytan jak ktos ma doswiadczenie z GT


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88675 Wysłany: 05 Lut 2008, 10:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: WND
Rejestracja: 15 Maj 2007,
Posty: 301
Turbina bezpośrednio z gazem nie ma nic wspólnego... ze spalinami z cylindrów - tak...

Nie wiem jaki skład mają spaliny benzyny a jaki gazu... te drugie są bardziej gorące... przy ostrej jeździe, turbince bedzie bardziej goraco niz jakby jezdzila na benie...

Nie wiem jak to sie wszystko moze skonczyc...jedno jest pewne..bedzie wiecej problemow z silnikiem... nie polecam

_________________
Disposal in progress


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88677 Wysłany: 05 Lut 2008, 10:44; 
 Temat postu: Re: Punto GT
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 09 Wrz 2007,
Posty: 1681
lukaszflis napisał(a):
Witam.zaczynam sie zastanawiac nad punciakiem w wersji gt...czy ktorys z wlascicieli moglby sie szczegolowo wypowiedziec na temat tego wozidełka...jak sobie radzi z gazem czy nie wplynie on negatywnie na turbine??jaki przebieg powinna zrobic turbina od nowosci?chodzi mi o ilosc w tys. km orientacyjnie chociazby jaka jest wytrzymalosc takiego sprzetu...jak z dostepnoscia i cenami czesci do tego modelu..i jak wyglada spalanie przy normalnej jezdzie do2500-3000 obrotow po miescie a jak gdy sie go przycisnie...pozdrawiam:)


1. LPG - zapomnij, chodzi o to że mało która instalacja radzi sobie z podawaniem gazu na tyle szybko żeby utrzymać AFR na odpowiednim poziomie, za wysoki AFR -> wysoka temperatura spalin -> stopiony tłok, uszkodzona turbina - >remoncik? oczywiście można założyć instalację za 5000+ PLN ale po co? Poza tym, kto Ci to wystroi odpowiednio? Mało który gazownik słyszał co to sonda szerokopasmowa i hamownia.

2. Turbinka wytrzyma bardzo dużo jeśli odpowiednio ją traktować, 250 000 bez problemu. Można ją zabić również w 10 000, kwestia zdolności właściciela.

3. Części są, do wyboru do koloru, nie ma problemu. Przynajmniej ja mam wszystko co chcę. Jest taniej niż Golf TDI.

4. W zimę pali 12 litrów na mieście, nie udało mi się zejść poniżej 11. Jak przyciśniesz to pewnie z 15 weźmie albo i lepiej. Ale kogo interesuje spalanie w przypadku tego sprzętu? Z założenia nie miał mało palić. Do tego jest 1,1 i 1,2 lub 1,7TD.

Jeśli nie jesteś z typu tych co uważają że każda złotówka wydana na auto to dobrze wydana złotówka to odpuść sobie PGT.

_________________
Fiat Stilo 1,6 16V Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88719 Wysłany: 05 Lut 2008, 14:34; 
 Temat postu:
2rotor napisał(a):
1. LPG - zapomnij, chodzi o to że mało która instalacja radzi sobie z podawaniem gazu na tyle szybko żeby utrzymać AFR na odpowiednim poziomie, za wysoki AFR -> wysoka temperatura spalin -> stopiony tłok, uszkodzona turbina - >remoncik? oczywiście można założyć instalację za 5000+ PLN ale po co? Poza tym, kto Ci to wystroi odpowiednio? Mało który gazownik słyszał co to sonda szerokopasmowa i hamownia.


2rotor napisał(a):
4. W zimę pali 12 litrów na mieście, nie udało mi się zejść poniżej 11. Jak przyciśniesz to pewnie z 15 weźmie albo i lepiej. Ale kogo interesuje spalanie w przypadku tego sprzętu? Z założenia nie miał mało palić. Do tego jest 1,1 i 1,2 lub 1,7TD.


Bardzo rozsądnie! Kiedy ludzie zaczną w końcu kupować auta na miarę swoich potrzeb i mozliwości finansowych??? Nie sztuka jest kupić brykę, ale ją utrzymać. I dla mnie wykładnikiem dobrego statusu jest nie ten kto ma super wypasioną brykę ale ten kto taką bryke potrafi utrzymać bez wykonywania druciarni.


Góra
  
 
 
 Post #88800 Wysłany: 05 Lut 2008, 19:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 07 Mar 2007,
Posty: 626
Ogólnie tak jak pisze 2rotor, nie polecałbym gazu do tego auta, tu nie da się i tanio i dobrze. A co do spalania to te 10l/100 zawsze trzeba liczyć, trasa 7-8, tryb "sport" - nawet i 15/100.

2rotor napisał(a):
Jeśli nie jesteś z typu tych co uważają że każda złotówka wydana na auto to dobrze wydana złotówka to odpuść sobie PGT.


100% racji!
Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO