You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 23 Kwi 2024, 09:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #842770 Wysłany: 23 Paź 2018, 14:01; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 01 Lut 2016,
Posty: 111
Pomógł: 5
A czy klemy czyste? Nie zasmarowane jakimś towotem czy wazeliną?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #842774 Wysłany: 23 Paź 2018, 17:53; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 03 Paź 2018,
Posty: 23
klemy i masy tak czyste jak nigdy,i posmarowane smarem miedziowym...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #842783 Wysłany: 23 Paź 2018, 20:08; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
1. Połączenia elektryczne właśnie mają być uszczelnione przed wilgocią (wazelina OK), metali wprowadzać nie trzeba (smar miedziowy). Energetyka tak robi, dlatego macie prąd w domach.

2. Coś zostało pominięte przy "sprawdzaniu". Przewody korodują wewnątrz izolacji i z zewnątrz mogą wyglądać "OK".

3. Inna opcja, to sam alternator i/lub rozrusznik powodują ten cyrk, choinkę na desce. Albo na prawdę jakieś czujniki padły (ostateczność).


Góra
  
 
 
 Post #842786 Wysłany: 23 Paź 2018, 20:16; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 03 Paź 2018,
Posty: 23
już sam nie wiem...jeżeli rozrusznik to powininna zawsze przy rozruchu kontrolka wyskakiwać a tak nie jest,teraz częściej podczas jazdy czy postoju się włącza,alternator łąduje dobrze,z dołu jak go oglądałem nie widziałem pęknięć itp.
a czy przewód plusowy może być szaśniety? ( ta różnica przy włączonym silniku: 14,21 v przy alternatorze a 14,15v przy
klemie + )(przy wyłączonym silniku: przy klemie i alternatorze ten sama wartość 12,77v)
???
do rozrusznika chyba i tak bez kanału się nie dostanę....ale kabel plusowy dałbym radę wymienić tylko czy warto (znowu 50zł....)


Ostatnio edytowany przez chomik209, 23 Paź 2018, 20:25, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #842787 Wysłany: 23 Paź 2018, 20:27; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Różnica OK (normalny spadek napięcia pod obciążeniem, zawsze jakiś będzie, byle nie całe wolty lub duże ułamki).

Alternator może mieć jakieś przerwy w uzwojeniach (zarówno stojan jak i wirnik), okresowo sobie przerywają, albo w regulatorze lub diodach coś się "sypie" (też losowo, zależnie od temperatury, drgań, RPM). Przerwy albo zwarcia między-zwojowe, czy do "masy".

Tu by trzeba jakiś "rejestrator" (czy oscyloskop) zapiąć na instalację, kilka punktów i mierzyć, czy i kiedy będzie "zapad napięcia", w trakcie jazdy.


Ostatnio edytowany przez pmx007p1, 23 Paź 2018, 20:34, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 
 Post #842788 Wysłany: 23 Paź 2018, 20:28; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 03 Paź 2018,
Posty: 23
czyli bez elektryka już się nie obejdzie....nie wiem czy coś jeszcze samemu mogę zrobić....


Góra
 Profil  
 
 
 Post #842789 Wysłany: 23 Paź 2018, 20:45; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Wszystkie dalsze rzeczy byś zrobił, "tylko" kwestia umiejętności i wyposażenia domowego warsztatu.
Od zawsze alternatory i rozruszniki robiło się w domu, te też można (można by). Gorzej z diagnozą, gdy problem jest nietypowy lub występuje losowo.

A "fachowcy" mogą potraktować problem po łebkach, zakręcą alternatorem i stwierdzą, "że ładuje" (zimny, na stole testowym, bez wstrząsów i ochlapywania wodą).

Spróbuj jeszcze: wyjąć, opryskać (WD-40 lub podobne) i włożyć z powrotem każdy jeden bezpiecznik, przekaźnik i wtyczkę w skrzynce bezpiecznikowej i na silniku. A może i w środku pojazdu też (tam gdzie jest złącze diagnostyczne).


Ostatnio edytowany przez pmx007p1, 23 Paź 2018, 20:50, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 
 Post #842790 Wysłany: 23 Paź 2018, 20:49; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 03 Paź 2018,
Posty: 23
czy taki "rejestrator" czy oscyloskop jakoś da się tanio kupić?
altka bym potrafił wyciągnąć też - może by się coś więcej wykryło mając go na stole....

[ Dodano: 23 Paź 2018, 20:49 ]

próbuję spryskać te wtyczki i bezp. wd 40 (szkoda że te wtyczki niektóre tak hu....o się wyciąga....)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #842792 Wysłany: 23 Paź 2018, 21:10; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Mar 2016,
Posty: 414
Pomógł: 3
Ale powiedz mi co przeszkadza Ci sprawdzić dwa główne kable. Prądowy czerwony idący od + aku do alternatora i rozrusznika, chociaż najbardziej interesuje nas alternator. Z + aku czerwony idący do kompa i masa idąca z minusa przez budę auta pod aku aż do silnika.
Odkręć i sprawdź w jakim stanie są te przewody. Spróbuj pozginać przy końcówkach. Jeśli się ukruszą to trzeba wymienić. Ja w ten sposób namierzyłem swój ukruszony kabel który powodował wszystkie te cuda ze wskaźnikiem wys. temperatury i kontrolką.
Co chwilę miałem to samo. Praktycznie co rozruch silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #842793 Wysłany: 23 Paź 2018, 21:22; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 03 Paź 2018,
Posty: 23
na początku tego tematu napisałem , że kabel masowy wymieniłem,pozostałe punkty masowe przeczyściłem ,skrzynkę z bezpiecznikami sprawdziłem i wyjąłem każdy bez. i przekaźnik(ale wd40 nie psikałem) reszty złączek koło silnika nie ruszałem
spróbuję ten czerwony wyjąć i zrobić tak jak piszesz


Góra
 Profil  
 
 
 Post #842807 Wysłany: 24 Paź 2018, 08:01; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 01 Lut 2016,
Posty: 111
Pomógł: 5
pmx007p1 napisał(a):
1. Połączenia elektryczne właśnie mają być uszczelnione przed wilgocią (wazelina OK), metali wprowadzać nie trzeba (smar miedziowy). Energetyka tak robi, dlatego macie prąd w domach.

2. Coś zostało pominięte przy "sprawdzaniu". Przewody korodują wewnątrz izolacji i z zewnątrz mogą wyglądać "OK".

3. Inna opcja, to sam alternator i/lub rozrusznik powodują ten cyrk, choinkę na desce. Albo na prawdę jakieś czujniki padły (ostateczność).


Nie wprowadzaj w błąd. Wazelina jest OK tylko i wyłącznie jak jest nałożona na założone i dobrze dokręcone klemy. Z doświadczenia wiem, że dużo ludzi myśli inaczej i smarują trzpienie aku wazeliną a dopiero później zakładają klemy co jak wiadomo powoduje izolację elektryczną. Tak samo ze smarem. Podejrzewam, że jest on położony między trzpień a klemę a to zawsze stawi opór i przy 200A będzie spadek napięcia. Połączenia mają być idealnie czyste!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #842873 Wysłany: 24 Paź 2018, 19:10; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 03 Paź 2018,
Posty: 23
Posłuchałem kolegi pmx007p1,chciałem wszystkie złączki pod skrzynką bezp. wd40 popsikać - demontuje skrzynkę i co ? wszysktkie kable mokre,nawet nie wilgotne tylko mokre(autko stało kilka dni na polu,normalnie garażowane),zdjąłem stare izolacje(coś co wygląda jak bandaż i przed wodą nie chroni,wysuszyłem kable i złączki ,każdą złączkę otworzyłem sprawdziłem i psikłem wd 40 ,dałem nową izoalcję i powtykałęm do peszli gdzie się dało ,
odkeciłem plastik podszybia i tam też woda ( gdzie kable idą do kierownicy) i żeby tam zmienić izolację musiałbym zdemontować mechanism od wycieraczek ,więc na razie to zostawiłem,składam wszystko spadki,podłączam aku przekręcam kluczyk i wszystkie możliwe błędy na stacyjce wyskoczyły,docisnąłem więc bezpieczniki(jeden delikatnie odstawał) znowu przekręcam kluczyk ,błędów nie ma,odpalam - znowu znajoma lampka temp.płynu....i po kilku minutach pracy silnika na postoju dwa razy znowu kontrolka i silnik się wyłączył.
każdy bezpiecznik jeszcze raz wyjąłem psiknąłem wd40 ,zapalam lampka się nie pokazała,i podczas 10 minut postoju na wolnych ob. też się nie włączyła.
ale co będzie przy jeździe nie wiem ,chciałbym tą wiązkę koło mechanizmu wycieraczek zabezpieczyć i zrobić tak odpływ żeby nie lało się na kable( zrobiłem próbę ,szklanka wody na szybę i wszystko na kable....
mam nadzieję że to była przyczyna bo już padam....


Góra
 Profil  
 
 
 Post #842881 Wysłany: 24 Paź 2018, 19:23; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
1. No właśnie. Skrzynka bezpiecznikowa w komorze silnika Grande NIE jest szczelna (jak ktoś jeszcze nie wiedział, to już wiecie). Gniazda bezpieczników i przekaźników mogą być skorodowane, wtyczki i przewody tam idące też (znów przewody wewnątrz izolacji, z zewnątrz "na oko" nic nie znajdziesz).

2. A kolegę od smarowania przemilczę. Kwestionuje podstawową technikę montażu w elektrotechnice.
Idź na Elektrodę.pl, tam cię przyjmą do bandy i docenią za "wiedzę". Na moderatora tam aplikuj.


Ostatnio edytowany przez adamcior, 25 Paź 2018, 11:17, edytowano w sumie 1 raz
pmx007p1 szanuję Cię że udzielasz się na forum i masz ogromną wiedzę, ale obrażanie innych użytkowników na tym forum nie będzie tolerowane. Pozdrawiam Adam


Góra
  
 
 
 Post #842884 Wysłany: 24 Paź 2018, 19:34; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 03 Paź 2018,
Posty: 23
a co byś radził jak dalej ten problem będzię? wymienić skrzynkę bezpieczników? wiązkę całą?( to by chyba była droga i skomplikowana zabawa (a może nie?)
bo nie wiem jak bym miał poszczególne drobne przewody sprawdzić?(poza. wizualnym sprawdzeniem)
kurde żałuje że tak oszczędnie tym wd psikałem może więcej trzeba było....


Góra
 Profil  
 
 
 Post #842885 Wysłany: 24 Paź 2018, 19:48; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Zostanie (zamiast kupowania wiązek, wtyczek, gniazdek, skrzynki) grzebanie i sprawdzanie pojedynczo wszystkich żył (ciężka sprawa), styków, "pinów" we wtyczkach i gniazdach. "Przedzwonić" miernikiem (omomierz), ale bez obciążenia to nie będzie pełny test. Do niskich rezystancji (jak przewody i połączenia, styki) są osobne metody i mierniki.

Jeszcze inny wymysł, poza instalacją, to same jej elementy robocze jak np. przekaźniki (styki nie łączą, ale w samym elemencie).

Na przyszłość, konserwację styków elektrycznych w Grande warto robić profilaktycznie, póki wszystko zdrowe i działa (to jak z konserwacją podwozia, robimy zanim wystąpią problemy).


Góra
  
 
 
 Post #842908 Wysłany: 25 Paź 2018, 10:21; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 01 Lut 2016,
Posty: 111
Pomógł: 5
pmx007p1 napisał(a):
1. No właśnie. Skrzynka bezpiecznikowa w komorze silnika Grande NIE jest szczelna (jak ktoś jeszcze nie wiedział, to już wiecie). Gniazda bezpieczników i przekaźników mogą być skorodowane, wtyczki i przewody tam idące też (znów przewody wewnątrz izolacji, z zewnątrz "na oko" nic nie znajdziesz).

2. A trolla od smarowania przemilczę. Kwestionuje podstawową technikę montażu w elektrotechnice.
Idź na Elektrodę.pl, tam cię przyjmą do bandy i docenią za "wiedzę". Na moderatora tam aplikuj.


To skoro jesteś taki wszechwiedzący to powiedz jaka jest podstawowa technika montażu w elektrotechnice. Kulturą już zabłysnąłeś od razu wyzywając ludzi od troli to zabłyśnij teraz wiedzą chociaż, bo pierwszy raz słyszę, że wazelina jest przewodnikiem elektrycznym. Skoro tak jest to proszę powiedz mi co jest nośnikiem w niej?

PS. nie wykazałeś się wiedzą gdy trzeba było doradzić, żeby sprawdził puszkę bezpieczników a teraz zgrywasz bohatera.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #842910 Wysłany: 25 Paź 2018, 10:56; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
wazelina nie jest przewodnikiem Ale bardzo dobrze zabezpiecza Styki elektryczne przed dopływem czynników zewnętrznych powietrza wody
a koledze pmx007p1, radzę zacząć powstrzymywać się od postów które obrażają innych użytkowników i ogólnego wywoływania gównobuży z byle powodu bo moderatorzy zaczną reagować jeżeli nie możesz się powstrzymać zapraszam na forum vaga tam można bluzgać do woli innym ludziom pozdrawiam

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #842911 Wysłany: 25 Paź 2018, 11:18; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 17 Kwi 2010,
Posty: 1264
Pomógł: 11
Panowie ! Wszystkie posty nie wnoszące nic do tematu będą kasowane, proszę o spokój i kulturę na forum, szanujmy siebie nawzajem i razem rozwiązujmy problemy.

_________________
MOJE PUNTO EVO http://fiatpunto.com.pl/topic55029.html
MOJA BYŁE GP http://fiatpunto.com.pl/topic45699.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #842915 Wysłany: 25 Paź 2018, 14:57; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 03 Paź 2018,
Posty: 23
dziś zmieniłem izolację wiązki koło mech.wycieraczek odpaliłem autko nic ,przejechałem 5 km nic,
ale nie wiem czy w sumie dobrze zaowijałem wszystkie kable,zmieniłem uszczelkę odprowadzającą wodę i dałem ją na(uwierzycie że taka uszczelka w serwisie 100zł?? (ja dałem z malucha ,identiko za 33zł) całą krawędź podszybia i zablokowałem rogi uszczelki(na styku z plastykiem podszybia) silikonem żeby woda znowu nie lała się na kable ,a szła do tego otworu odprowadzającego wodę w podszybiu,kurde na razie wszystko wydaję się ok bo sucho i autko cały dzień w garażu,ale co będzie przy ulewie albo jak autko postoi na polu dzień albo 2.....
jutro na dłuższej trasie test.....
są może jakieś preparaty w spray żeby kable jeszcze bardziej przed wodą zabezpieczyć?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #842923 Wysłany: 25 Paź 2018, 18:05; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Niby są, ale to drogie zabawki. Przykład: https://www.google.com/search?q=Spray+Scotch+3M+1601
Nie mylić ze zwykłym lakierem (co zasycha na sztywno i gruba warstwa), ani "contact cleanerem" (alkohol).

PS
Fajnie, że jesteście mocni w grupie (moderatorzy), skaczecie w kilku na jednego, ale może posprzątajcie forum (tematy bez odpowiedzi, nie rozwiązane od lat, zakładane przez nowych co nie czytają istniejących wątków - ogłoście publicznie skąd taka pobłażliwość dla śmiecących na forum, czyli liczba wejść i wyświetlenia reklam się liczą).


Góra
  
 
 
 Post #842925 Wysłany: 25 Paź 2018, 18:13; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 03 Paź 2018,
Posty: 23
No droga impreza ,a jakby silikonem zamazać?(mam go dużo)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #842927 Wysłany: 25 Paź 2018, 18:28; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
sylikon się nie nadaje ma w swoim składzie ocet który powoduje ogniska korozji

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #842929 Wysłany: 30 Paź 2018, 22:31; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 03 Paź 2018,
Posty: 23
czyli tylko te drogie specyfiki zostają? nic innego się nie nada?

[ Dodano: 27 Paź 2018, 19:26 ]

wczoraj zrobiłem 80 km i kontrolki ni widu,ale czasem jakieś delikatne stuki pod deską rozdzielczą słychać ,czy to jest normalne?
ciekawe też jak się zachowa podczas deszczu albo jak kilka dni postoi na polu....

[ Dodano: 30 Paź 2018, 22:31 ]

ah k**** mać ....wyrzuce na złom bo już nie wiem....po 4 dniach spokoju dziś znowu 2 razy podczas jazdy wilgoć nie mogła się dostać bo autko pod dachem stało te 3 dni
przyjechałem do domu jeszcze raz wykręciłem skrzynkę bezp. i popsikałem sprayem do poł.elek.
zakładam ,włączam stacyjkę eobd,abs ,wspomaganie - postukałem poruszałem kablami ,błąd znikł - postanowiłem znaleźć uszkodzony kabel,uruchomiłem silnik i zacząłęm ruszać kablami od konektorów od spodu skrzynki,i zauważyłem że jeden kabelek po przekrzywieniu od razu wyłącza silnik,
niestety,później już wyskakiwał błąd wspomagania , a później już znowu wszystkie błędy i czerwona kłódka....

i teraz już sam nie wiem ,
-wiązkę całą wymieniać?
-skrzynka bezp. uszkodzona?( mierzyłem miernikiem bezpieczniki i te od świateł(10a) pokazywały mi np.0.36 v (a reszta bezp. pokazywała napięcie.akumulatora)
-jak znaleźć ten feralny kabelek/ki ?



nie wiem co jeszcze mogę zrobić ,jak ktoś ma jakieś pomysły nawet odjechane proszę pisać !


Góra
 Profil  
 
 
 Post #843116 Wysłany: 31 Paź 2018, 14:07; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Radek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 19 Sie 2017,
Posty: 695
Pomógł: 2
No trochę roboty masz, musisz sam do tego dojść który uszkodzony, szukaj przetartej izolacji, ruszaj przewodami, przedzwoń miernikiem, zabawy jest trochę. Powodzenia


Góra
 Profil  
 
 
 Post #843129 Wysłany: 31 Paź 2018, 19:15; 
 Temat postu: Re: wysoka.temp.cieczy tylko przy rozruchu grande punto 1.4
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 03 Paź 2018,
Posty: 23
a próbuję całą wiązkę wymienić ,tylko gdzie to kupić(100 powinna kosztować),szukam na necie i tylko używki...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO