You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #842835 Wysłany: 24 Paź 2018, 12:53; 
 Temat postu: Diagnostyka modułu klimatyzacji w MES
Offline
Forumowicz

Imię: Jacek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 06 Kwi 2017,
Posty: 1
Za żadne skarby nie mogę połączyć się z modułem klimatyzacji auta kablem Polskiej firmy Viaken.
Wszystkie pozostałe moduły są dostępne (niektóre poprzez zalecaną przez producenta żółtą przejściówkę),natomiast z klimą za żadne skarby nie chce się łączyć.Może mam jakieś zwarcie w czujniku klimatyzacji i przez to są problemy.Od jakiegoś czasu walczę z "nierówną" mocą auta i już mi się skończyły pomysły.Klima działa normalnie tylko wydaje mi się że kompresor klimy buczy trochę za głośno (albo mi się wydaje). Z góry dziękuję za wszelką odpowiedź w temacie.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #856828 Wysłany: 27 Sie 2021, 20:17; 
 Temat postu: Re: Diagnostyka modułu klimatyzacji w MES
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 19 Sie 2021,
Posty: 3
To prawda - najnowszy Viaken ST1170 v3 również nie łączy się z klimatyzacją. Reszta bez najmniejszego problemu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #856830 Wysłany: 28 Sie 2021, 09:43; 
 Temat postu: Re: Diagnostyka modułu klimatyzacji w MES
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 828
Pomógł: 47
jackodembos napisał(a):
Od jakiegoś czasu walczę z "nierówną" mocą auta i już mi się skończyły pomysły.Klima działa normalnie tylko wydaje mi się że kompresor klimy buczy trochę za głośno (albo mi się wydaje). Z góry dziękuję za wszelką odpowiedź w temacie.


Możesz opisać coś więcej? Ile czasu z tym walczysz, co zrobiłeś do tej pory(co wymieniłeś/robiłeś), czy problem pojawił się (niedługo albo od razu) po jakiejś naprawie/serwisie. No i jak już poruszyłeś temat klimy, to też możesz opisać jw. , też może uda się coś podpowiedzieć ;)

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #861343 Wysłany: 11 Gru 2023, 20:22; 
 Temat postu: Re: Diagnostyka modułu klimatyzacji w MES
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Lut 2023,
Posty: 509
Pomógł: 8
Prosta klima manualna nie ma żadnego modułu. Klimą steruje ECU! Układ składa się z kompresora i jednego czujnika. Koniec.

Klima na bogato, automatyczna, dwustrefowa, czy jaka ona tam jest, to owszem, ma osobny swój moduł "Climate Control" (czy jaką wersję językową FES/MES macie).

_________________
:arrow: Mini-poradnik PDF dla nowych posiadaczy Fiatów, typowe wady modelu Grande/EVO.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #861805 Wysłany: 08 Mar 2024, 13:22; 
 Temat postu: Re: Diagnostyka modułu klimatyzacji w MES
Offline
Forumowicz

Imię: Mariusz
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 28 Lut 2024,
Posty: 1
Fiat Grande Punto to kompaktowy samochód osobowy produkowany przez włoską markę Fiat w latach 2005-2018. Jest to popularny model, który zyskał uznanie głównie za swoje dynamiczne prowadzenie, atrakcyjny design oraz przestronność w klasie kompaktowych samochodów.

Opinie na temat Fiata Grande Punto są zazwyczaj pozytywne pod względem wyglądu zewnętrznego, komfortu podróżowania i osiągów silnikowych. Wersje z mocniejszymi silnikami zapewniają dobrą dynamikę jazdy, natomiast te z ekonomicznymi jednostkami napędowymi mogą być oszczędne w użytkowaniu.

Jednakże, jak każdy samochód, Grande Punto ma również swoje wady. Niektórzy użytkownicy mogą zgłaszać problemy z jakością wykończenia wnętrza oraz awaryjnością niektórych podzespołów. Ponadto, starsze egzemplarze mogą być podatne na korozję, więc warto zwracać uwagę na stan nadwozia.

Podsumowując, Fiat Grande Punto to solidny wybór w segmencie kompaktowych samochodów, oferujący przyzwoite osiągi, atrakcyjny wygląd i przestronne wnętrze. Jednak przed zakupem warto dokładnie sprawdzić stan techniczny i historię serwisową konkretnego egzemplarza.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #861806 Wysłany: 08 Mar 2024, 13:47; 
 Temat postu: Re: Diagnostyka modułu klimatyzacji w MES
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Lut 2023,
Posty: 509
Pomógł: 8
Banter1997 napisał(a):
Fiat Grande Punto to kompaktowy samochód osobowy produkowany przez włoską markę Fiat w latach 2005-2018. Jest to popularny model, który zyskał uznanie głównie za swoje dynamiczne prowadzenie, atrakcyjny design oraz przestronność w klasie kompaktowych samochodów.

Opinie na temat Fiata Grande Punto są zazwyczaj pozytywne pod względem wyglądu zewnętrznego, komfortu podróżowania i osiągów silnikowych. Wersje z mocniejszymi silnikami zapewniają dobrą dynamikę jazdy, natomiast te z ekonomicznymi jednostkami napędowymi mogą być oszczędne w użytkowaniu.

Jednakże, jak każdy samochód, Grande Punto ma również swoje wady. Niektórzy użytkownicy mogą zgłaszać problemy z jakością wykończenia wnętrza oraz awaryjnością niektórych podzespołów. Ponadto, starsze egzemplarze mogą być podatne na korozję, więc warto zwracać uwagę na stan nadwozia.

Podsumowując, Fiat Grande Punto to solidny wybór w segmencie kompaktowych samochodów, oferujący przyzwoite osiągi, atrakcyjny wygląd i przestronne wnętrze. Jednak przed zakupem warto dokładnie sprawdzić stan techniczny i historię serwisową konkretnego egzemplarza.

Co to ma być? :roll: Atak botów sztucznej inteligencji, czy żywy przygłup? 8)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO