You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 17 Kwi 2024, 01:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #843732 Wysłany: 19 Lis 2018, 11:12; 
 Temat postu: Wolno kręci rozrusznik
Offline
Forumowicz

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 19 Lis 2018,
Posty: 2
Witam. Mam problem ze swoim Punto 2 2001 1,2 16v 80km i automat każdej zimy dosłownie. Jak temperatura spadnie poniżej powiedzmy 0 stopni to rozrusznik po nocy tak wolno kręci jakby coś go tam trzymało. Jak się rozgrzeje samochód to kręci jak głupi. Teraz samochód stał miesiąc wsadzilem nowy akumulator naładowany na maxa a rozrusznik prawie siły nie miał przekręcić! Podłączyłem nowy drugi aku od benzyny i nadal tak samo.
Pomyślałem że podjedzie ojciec dieslem i pójdzie od strzała. Kable silnik w dieslu odpalony, a tu nadal ciężko miał przekrecic. W końcu po 10 min jak ojca diesel chodził podkręcil go do chyba 3 tys obrotów to rozrusznik szybciej kreicil w Punto i w końcu odpalił. Możecie mi powiedzieć co to może być? Rozrząd oleje i filtry wymienione z 3 miesiące temu. Pompa wody i termostat też.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #843738 Wysłany: 19 Lis 2018, 12:40; 
 Temat postu: Re: Wolno kręci rozrusznik
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 730
Pomógł: 36
wałem korbowym możesz ruszyć na zimnym silniku? ręką masz dać rady obrócić choćby o kąt 10 stopni
sprawdź połączenia "grubych kabli", wyczyść styki, jeżeli nie pomoże to rozrusznik do naprawy


Góra
 Profil  
 
 
 Post #843754 Wysłany: 20 Lis 2018, 01:46; 
 Temat postu: Re: Wolno kręci rozrusznik
1. Rozrusznik, tylko tulejki/łożyska przeważnie. Typowy objaw, ciężko i wolno kręci. Ludzie bezmyślnie lecą wtedy wymieniać akumulator.
Częściowo "zasadne", bo taki rozrusznik potrafi wykończyć akumulator (zwiększony pobór prądu, prawie "stan zwarcia").

2. Alternator zatarty może aż taki opór stawiać, jest kilka (od ostatniej zimy) przypadków tu na forum.

3. Sam silnik. Najmniej prawdopodobna opcja.

Jak poprzednik napisał, zakręcić ręcznie silnikiem, na luzie. Odpowiednim kluczem np. za koło pasowe na wale korbowym.


Góra
  
 
 
 Post #843773 Wysłany: 20 Lis 2018, 20:08; 
 Temat postu: Re: Wolno kręci rozrusznik
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Tomek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 29 Sie 2013,
Posty: 32
Miałem te same objawy. Nie baw się w regenerację tego syfu, załóż rozrusznik z Grande i zapomnij o temacie (poniżej przykładowa aukcja). Trzy lata temu zmieniłem i nie wiem co to problemy z odpalaniem. Gdzieś na forum jest temat dotyczący wymiany rozrusznika.
https://allegro.pl/rozrusznik-fiat-gran ... 91994.html
Pozdrawiam,
Tomek

Aaaa sorki, nie doczytałem, że próbowałeś go odpalić "na kablach" od drugiego auta i efekt był mierny. Może warto na początek sprawdzić masę silnika?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO