You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 26 Kwi 2024, 11:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #88943 Wysłany: 06 Lut 2008, 09:35; 
 Temat postu: Czarna seria trwa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
MIEJSE:
Zjazd z "autostrady" A4, Najbardziej Nadęte Miasto w Galaktyce, Organizator Euro, Expo i W Ogóle Wszystkiego, Miasto-Korek, w którym zator widać z kosmosu, bo jest dłuższy od chińskiego muru...

GODZINA: 7:40
Tradycyjny poranny korek zaraz za zjazdem z A4, mokro, mżawka, dojeżdżam do korka, hamuję za ostatnim autem. Nagle pisk za mną, rzut oka w lusterko i BUUUUUUUUUUUUUUUUUM!!

Pan wpadł w poślizg! I bardzo przeprasza.... Ku........................a!!

Na pierwszy rzut oka widać tylko ślad na zderzaku, gdzie pan wyczyścił swoim. Nie widać pęknięć ani przesunięć zderzaka ale zderzak jest usyfiony.
Spisałem sobie dane pana a po robocie chyba skoczę do diagnosty na kanał, żeby obejrzał dokładnie.

Na co zwrócić uwagę??

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 

 
 Post #88953 Wysłany: 06 Lut 2008, 09:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Współczuję. Wczoraj wieczorem jak zobaczyłem na drodze tzw. czarny lód to odpuściłem wszelkie wyjazdy (nie mam zimówek).
Oby poza łatwymi do usunięcia rysami nic więcej twej kropce nie dolegało.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88956 Wysłany: 06 Lut 2008, 10:08; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
filip76 napisał(a):
Zjazd z "autostrady" A4, Najbardziej Nadęte Miasto w Galaktyce

Nie zgadzam sie :P


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88961 Wysłany: 06 Lut 2008, 10:28; 
 Temat postu:
Cytuj:
Oby poza łatwymi do usunięcia rysami nic więcej twej kropce nie dolegało.

Jaki masz sposób na łatwe usuniecie rys? Bo mój czerwony kropek zaliczył czarną serię, tzn ktoś obtarł mnie na zderzaku na parkingu.


Góra
  
 
 
 Post #88971 Wysłany: 06 Lut 2008, 11:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
Synek napisał(a):
filip76 napisał(a):
Zjazd z "autostrady" A4, Najbardziej Nadęte Miasto w Galaktyce

Nie zgadzam sie :P


Nie będę robił off-topa :) ale to z emocji.

PS. Kolega Krówka proszony do tablicy...

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88985 Wysłany: 06 Lut 2008, 12:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Grzegorz1976 napisał(a):
Jaki masz sposób na łatwe usuniecie rys?

Jeśli chcesz usunąć samodzielnie to bardzo delikatna pasta polerska.
Narobisz się okrutnie ale nic poza usunięciem rys nie zepsujesz ;)
Zobacz tu:
http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... ucts_id=39

Korzystam z ich mikrofibr i kosmetyków. Są naprawdę niezłe.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89013 Wysłany: 06 Lut 2008, 14:32; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
filip76 Moje autko jeszcze nie zrobione, jednak papiery z oceną techniczną są już w ASO od miesiąca - w 100% wiadomo, że będzie malowany cały zderzak - żadna pasta nie usunie rys, gdy widać podkład (próbowali). Na plastikach Fiat dał bardzo cienką warstwę lakieru. Czekam aż będzie lepsza pogoda. Aktualnie rys nie widać, zasłania je brud :D Mam nadzieję, że w Twoim największą szkodą są rysy. W moim, gdy był czysty i padał deszcz nic na zderzaku nie było widać - rysy widoczne są dopiero na suchym lakierze.

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89016 Wysłany: 06 Lut 2008, 14:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
U mnie naprawdę niewiele widać, jest "czysty" ślad na brudnym zderzaku. Ewentualne rysy wyjdą pewnie po myciu.

Gość przywalił centralnie, aż mnie przetoczył kilka centymetrów. Strasznie huknęło, myślałem, że wjechał mi w kanapę pasażera. Ale gdy wyszedłem na zewnątrz, okazało się, że tragedii nie ma. Będą pewnie rysy na zderzaku.

Jednak ten huk mnie przestraszył i zastanawiam się czy pod samym zderzakiem nie ma żadnych obrażeń wewnętrznych, np wgiętej blachy czy skrzywionych uchwytów.

Czytałem raz jeszcze Twój post i wyszło na to, że niewiele widać bez ściągania zderzaka...

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89017 Wysłany: 06 Lut 2008, 14:51; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
filip76 Wiem tylko tyle, że pod zderzakiem zaraz pod wyprofilowanym zagięciem jest belka wzmacniająca - jest wymienna. Co się tak naprawdę stało będzie wiadomo, gdy oddam Kropka do naprawy. Być może nic, dzięki piance w zderzaku Mondeo. Co do huku - jest niesamowity. Gdy do haka holowniczego w UNO przytulił się Mercedes Vito, huk był straszny, szkód 0, tylko lekko przytknął - zadrapała się plastikowa nasadka na kulę haka. Kiedyś przyładowałem też hakiem w wysoki krawężnik - prędkość prawie zerowa, hałas taki jakbym porządnie przyładował w ścianę.

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89036 Wysłany: 06 Lut 2008, 15:39; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Sprawdź lampy - przeciwmgłową i cofania. Jak miałeś pecha to zderzak odkształcając sie pod wpływem uderzenia mógł uszkodzić klosze. :-)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89129 Wysłany: 06 Lut 2008, 19:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
Klosze są ok. Natomiast spasowanie kloszy do zderzaka, hm... jest szczelina dookoła. Nie pamiętam, jak było przedtem. Wydaje mi się, że było idealnie spasowane. Choć na parkingu obejrzałem innego kropka i u niego jest jak u mnie - plastik zderzaka nie przylega idealnie do kloszy.

Uderzeie było idealnie nad tablicą, oświetlenie tablicy nie ucierpiało, nie widać odkształceń. Zaraz pod plastikiem jest ta belka, o której pisze Krówka, żeby ocenić rozmiar szkód, trzeba by ściągać zderzak....

Jaka jest procedura? To moja pierwsza stłuczka... :(
Jechać z tym do ASO??

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89137 Wysłany: 06 Lut 2008, 19:31; 
 Temat postu:
filip76 napisał(a):
Jaka jest procedura? To moja pierwsza stłuczka...
Jechać z tym do ASO??


W ASO na pewno będą chcieli zdejmować zderzak i oglądać uszkodzenia. Poza tym jak na lakierze będą zadrapania to będą chcieli malować zderzak i cieniować klapę. Jak masz namiary na gościa i możesz ewentualne uszkodzenia zrobić z jego OC, to czemu nie.


Góra
  
 
 
 Post #89139 Wysłany: 06 Lut 2008, 19:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
Ok, ale najpierw ASO, potem ubezpieczyciel sprawcy czy odwrotnie?

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89148 Wysłany: 06 Lut 2008, 20:08; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
filip76, najpierw ubezpieczyciel sprawcy - musisz znać numer polisy OC, nr rejestracyjny, markę model i kolor samochodu sprawcy. Przyślą rzeczoznawcę, który będzie chciał Cię okantować. Od razu zastrzeż, że chcesz naprawiać bezgotówkowo. Po otrzymaniu oceny technicznej udajesz się do ASO. W moim przypadku będzie podpisana cesja.

Mój dostał w strefę zderzaka znajdującą się pod rejestracją - ślady rozciągają się od środka do prawej strony zderzaka. Światło cofania i przeciwmgielne idealnie pasuje, więc uderzenie nie spowodowało odkształcenia zderzaka. Ale wszystko będzie wiadomo po zdjęciu elementu.

Jak pisałem w moim wątku, wezwałem policję - z notatką służbową policjanta nikt nie wykręci się od odpowiedzialności. Z oświadczeniem może być różnie.

Grzegorz1976, w ASO dam zastrzeżenie, żadnego cieniowania innych elementów. Naprawa zderzaka i koniec. Jeśli będą delikatnie uszkodzone blachy, to wolę żeby tak zostało. Po naprawie może pojawić się korozja, a tego nie chcę.

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89151 Wysłany: 06 Lut 2008, 20:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
Dzięki, umyłem zderzak, jest porysowany. Dowalił mi pod tablicą na nie nad. Obawiam się, co powie rzeczoznawca....

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89299 Wysłany: 07 Lut 2008, 00:00; 
 Temat postu: Re: Czarna seria trwa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
filip76 napisał(a):
Na co zwrócić uwagę??


Teraz to juz po zawodach. Ostatnia stluczka jaka mialem to gosc mi najechal wlasnie na zadek. Wszystko z zewnatrz wygladalo OK, ale jak zdjeli zderzak to juz nie wygladalo dobrze.

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #89305 Wysłany: 07 Lut 2008, 00:12; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
ka-8 napisał(a):
jak zdjeli zderzak to juz nie wygladalo dobrze.

a co tam bylo nie tak ?? pogiete elementy ??

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89319 Wysłany: 07 Lut 2008, 00:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Thomas napisał(a):
a co tam bylo nie tak ?? pogiete elementy ??


Dokladnie tak. Zderzak byl na tyle elastyczny ze wytrzymal uderzenie (ale to nie bylo Punto wiec trudno porownywac), ale pod zderzakiem blacha byla juz niezle pogieta. Tworzywo sie odksztalcilo w momencie uderzenia i wrocilo do ksztaltu pierwotnego, blacha juz tej wlasciwosci nie ma. Tak czy inaczej faktura byla na dobrych pare tysiaczkow, dobrze ze z OC sprawcy to poszlo.

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #89325 Wysłany: 07 Lut 2008, 00:56; 
 Temat postu:
Właśnie, w tych wszystkich "drobnych" stłuczkach, najgorsze są nie te otarcia zewnętrzne, ale to że padają różne części zderzaka, zaczepy, zaczepy lamp itd, jakieś osłony plastikowe oraz pasy wzmacniające (czyli elementy, które właśnie mają zadanie się odkształcać, pochłaniając w ten sposób energię). A tego na pierwszy rzut oka nie widać. I potem można się zdziwić, ze taka niby stłuczka, ze nic nie widać, a pod spodem kaszana na ciężkie tysiące. Dlatego jak nie z nasze winy to nie ma co odpuszczać, tylko autko przynajmniej porządnie sprawdzić. I to co pisał krowka. Jak autko nowe i nie chcemy zarabiać na stłuczce, tylko zależy nam na przywróceniu oryginalnego stanu, to tylko naprawa bezgotówkowa.


Góra
  
 
 
 Post #89358 Wysłany: 07 Lut 2008, 09:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
Na plastiku widać rysy ale obawiam się, że ten kto nie chce ich nie zobaczy. :(

Jestem zdecydowany, żeby ściągać plastik w celu oceny stanu pod nim.

Zgłoszone. Czekam na rzeczoznwcę z aljanca

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89680 Wysłany: 08 Lut 2008, 08:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 06 Wrz 2007,
Posty: 68
ka-8 napisał(a):
Thomas napisał(a):
a co tam bylo nie tak ?? pogiete elementy ??


Dokladnie tak. Zderzak byl na tyle elastyczny ze wytrzymal uderzenie (ale to nie bylo Punto wiec trudno porownywac), ale pod zderzakiem blacha byla juz niezle pogieta. Tworzywo sie odksztalcilo w momencie uderzenia i wrocilo do ksztaltu pierwotnego, blacha juz tej wlasciwosci nie ma. Tak czy inaczej faktura byla na dobrych pare tysiaczkow, dobrze ze z OC sprawcy to poszlo.


Uderzenie w tył to znacznie większy problem niż z przodu(oczywiście w granicach rozsądku).Z przodu wszystko jest przykręcane a z tyłu lekkie uderzenie i blacha do wymiany. Po roku już rdza wyłazi :evil: i właściwie samochód już nigdy nie będzie taki sam jak przed wypadkiem. Chociaż ostatnio jakas firma ubezpieczeniowa zapewnia w reklamach że ma sieć warsztatów które dają dwa lata gwarancji na naprwę, ale jakoś nie chce mi się wierzyć.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89682 Wysłany: 08 Lut 2008, 09:00; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
pajaczek, tak, oddaj samochód na gwarancji do ich warsztatu, to pożegnasz się z gwarancją fabryczną :D

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89684 Wysłany: 08 Lut 2008, 09:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 06 Wrz 2007,
Posty: 68
krowka napisał(a):
pajaczek, tak, oddaj samochód na gwarancji do ich warsztatu, to pożegnasz się z gwarancją fabryczną :D


Serwisy ASO dają tylko rok a czasami nawet mniej gwarancji na naprawę a gwarancję fabryczną masz tylko na części zamontowane przez fabrykę i jeżeli już coś jest wymienione to na tej części i wszystkich uszkodzonych w czasie naprawy nikt ci nie uzna gwarancji fabrycznej. Tak jest bez względu na to czy robi to ASO czy inny warsztat.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89685 Wysłany: 08 Lut 2008, 09:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 11 Wrz 2007,
Posty: 508
pajaczek cos mi sie nie wydaje. Jezeli masz auto na gwarancji i dokonywana jest naprawa w autoryzowanym przez producenta warsztacie to ZAWSZE jest gwarancja na ta naprawe jak i cale auto. Po to wlasnie jedziesz do ASO zeby nie utracic gwarancji. Moze sie myle, ale ja nie spotkalem sie z innym traktowaniem przez ASO. Jak wyobrazasz sobie gwarancje, ktora tracisz po pierwszym miesiacu uzytkowania auta, bo miales drobna stluczke?!

_________________
GP 5d 2007 czarny crossover
In theory there is no difference between theory and practice. But in practice there is. - Jan L. A. van de Snepscheut


Góra
 Profil  
 
 
 Post #89690 Wysłany: 08 Lut 2008, 09:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 06 Wrz 2007,
Posty: 68
uzziah napisał(a):
pajaczek cos mi sie nie wydaje. Jezeli masz auto na gwarancji i dokonywana jest naprawa w autoryzowanym przez producenta warsztacie to ZAWSZE jest gwarancja na ta naprawe jak i cale auto. Po to wlasnie jedziesz do ASO zeby nie utracic gwarancji. Moze sie myle, ale ja nie spotkalem sie z innym traktowaniem przez ASO. Jak wyobrazasz sobie gwarancje, ktora tracisz po pierwszym miesiacu uzytkowania auta, bo miales drobna stluczke?!


Wszystko co robi serwis jest objęte gwarancją serwisu a nie producenta auta z kolei serwis ma gwarancje producenta cześci. I to bez wzgledu na to jaki jest to serwis. Dla przykładu jeżeli w jednym ASo fiata wymienią ci błotnik i on ci zardzewieje lub odpadnie lakier to inne ASO fiata nie naprawi ci tego błotnika w ramach gwarancji, bo na ten błotnik gwarancje daje wykonujące wymianę. Jest to takie "drobne" niedoinformowanie klijenta. Te same zasady dotyczą naprawy w warsztacie niezależnym. ASO zgodnie z prawem niczym nie różni się od nie ASO poza tym że ASO wykonuje bezpłatne naprawy w ramach gwarancji producenta auta.
Kiedyś tak było że w przypadku naprawiania poza siecią ASO zabierano gwarancję producenta auta ale z chwilą wejścia Polski do UE takie praktyki są zakazane.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO