You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 15:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #845111 Wysłany: 06 Sty 2019, 22:19; 
 Temat postu: Słabo działające ogrzewanie
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 26 Gru 2018,
Posty: 14
Witam
Od jakiegoś czasu mam problem z ogrzewaniem w kropku, otóż na postoju wieje takim lekko ciepłym powietrzem, prawie chłodnym, a podczas normalnej jazdy wieje trochę cieplej, ale nie jest prawidłowa temperatura. Dodam, że mam wymienioną uszczelkę pod głowicą i nową pompę wody. Odpowietrzałem układ, ale to też nie pomogło.
Proszę o waszą pomoc :(


Góra
 Profil  
 

 
 Post #845112 Wysłany: 06 Sty 2019, 22:43; 
 Temat postu: Re: Słabo działające ogrzewanie
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
Masz wskaźnik temperatury płynu chłodniczego? Jeśli tak, to utrzymuje się w połowie skali po rozgrzaniu silnika?

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #845113 Wysłany: 06 Sty 2019, 22:45; 
 Temat postu: Re: Słabo działające ogrzewanie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ SY SCZ
Rejestracja: 25 Lis 2018,
Posty: 529
Pomógł: 16
Termostat ale że jest zima :arrow:
topic59407.html
topic59381.html
topic4968.html

_________________
Cent -> topic59276.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #845114 Wysłany: 06 Sty 2019, 23:34; 
 Temat postu: Re: Słabo działające ogrzewanie
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 26 Gru 2018,
Posty: 14
Niestety jest to bieda-edyszyn, tak więc nie posiadam takiego wskaźnika


Góra
 Profil  
 
 
 Post #845116 Wysłany: 06 Sty 2019, 23:50; 
 Temat postu: Re: Słabo działające ogrzewanie
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ SY SCZ
Rejestracja: 25 Lis 2018,
Posty: 529
Pomógł: 16
Apka na smartfona i wtyka z "blutłuczem" w gniazdo EOBD i wszystko będzie jasne :D
Analogowo :arrow: nagrzewasz auto i sprawdzasz górną rure gumową która idzie od termostatu do chłodnicy , obok pod akumulatorem. Jeśli zaczyna robić się ciepła (nagrzewa) od razu po uruchomieniu to na 100 % termostat.
Powinna po dłuższym czasie przy obecnych temperaturach zewnętrznych - termostat otwiera się od ok.80/85*
Jak cały czas masz włączone ogrzewanie to nie spodziewaj się że silnik będzie dogrzany jak w maju.
Mam wymieniony termostat w 2015r. a i tak karton przed chłodnicą co wielu użytkowników forum ma mi za złe.
Wolę mieć ciepło w aucie i dogrzany silnik :wink: a nie mysleć że to passe tak robić.

_________________
Cent -> topic59276.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #845127 Wysłany: 07 Sty 2019, 10:43; 
 Temat postu: Re: Słabo działające ogrzewanie
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 17 Kwi 2010,
Posty: 1264
Pomógł: 11
albo termostat do wymiany jeśli samochód nie osiąga temperatury roboczej albo zapowietrzony układ ( mówisz że podczas jazdy wieje cieplejszym powietrzem, to może wskazywać właśnie na zapowietrzony układ a na postoju po prostu chłodne powietrze leci )

_________________
MOJE PUNTO EVO http://fiatpunto.com.pl/topic55029.html
MOJA BYŁE GP http://fiatpunto.com.pl/topic45699.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850845 Wysłany: 14 Lis 2019, 21:10; 
 Temat postu: Re: Słabo działające ogrzewanie
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Krzysztof
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 14 Lis 2019,
Posty: 5
Mam podobny problem i nie wiem jak go ugryźć. 2 tyg. temu wymieniłem stary płyn ponieważ nie wiem co tam było wlane a idzie zima ponadto stary płyn był brązowy i wyleciało sporo syfu, przed wymianą płynu na Plak -35' wlałem wodę destylowaną/demineralizowaną i odpowietrzyłem układ, grzało aż parzyło a po wlaniu docelowego płynu i wielokrotnym odpowietrzaniu leci ledwo ciepłe powietrze na postoju a przy jeździe leci gorące - czym większe obroty silnika tym cieplejsze. Wskazówka temperatury idzie do połowy wskaźnika całkiem szybko i utrzymuje się tam cały czas więc termostat zakładam jest sprawny. Układ odpowietrzałem głównym wlewem, motylkiem po prawej stronie chłodnicy i plastikową śrubka przy kabinie.

Nie mam pomysłu co jeszcze robić.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850849 Wysłany: 15 Lis 2019, 00:27; 
 Temat postu: Re: Słabo działające ogrzewanie
Co robić? SZUKAĆ w internecie, leniu Ty: https://www.google.com/search?q=punto+1+2+slabo+grzeje <- nie wpadłbyś na to sam?
Takie same i podobne problemy są dość częste (nie grzeje, zapowietrza się itp.) w Punto 1 i 2. Nie jesteś pierwszy.

Auto masz wyraźnie zaniedbane, skoro jeździłeś na brązowym płynie i dopiero w trakcie przypadkowo wymyślonej sobie wymiany to odkrywasz (a wcześniej co?).
Z układem chłodzenia, płynem chłodniczym nie ma żartów, to nie płyn do spryskiwaczy, że sobie nalejesz co chcesz i kiedy chcesz, albo dłuższy czas nie sprawdzasz.

W najlepszym wypadku będzie tu zapchana nagrzewnica (do przepłukania z zewnętrznego źródła - kranówa z węża, jak nie pomoże to wymiana). Albo usterka jest mechaniczna (sterowanie powietrzem, klapy).
Najgorszy, uszczelka głowicy (dlatego nie daje się do końca odpowietrzyć i słabo grzeje).


Góra
  
 
 
 Post #850852 Wysłany: 15 Lis 2019, 10:30; 
 Temat postu: Re: Słabo działające ogrzewanie
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Krzysztof
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 14 Lis 2019,
Posty: 5
pmx007p1 napisał(a):
Co robić? SZUKAĆ w internecie, leniu Ty: https://www.google.com/search?q=punto+1+2+slabo+grzeje <- nie wpadłbyś na to sam?
Takie same i podobne problemy są dość częste (nie grzeje, zapowietrza się itp.) w Punto 1 i 2. Nie jesteś pierwszy.


Aleś ty dowcipny, to że masz internet od wczoraj nie znaczy że inni nie wiedzą co to przeglądarka.


pmx007p1 napisał(a):

Auto masz wyraźnie zaniedbane, skoro jeździłeś na brązowym płynie i dopiero w trakcie przypadkowo wymyślonej sobie wymiany to odkrywasz (a wcześniej co?).
Z układem chłodzenia, płynem chłodniczym nie ma żartów, to nie płyn do spryskiwaczy, że sobie nalejesz co chcesz i kiedy chcesz, albo dłuższy czas nie sprawdzasz.


Jajko, gdybyś przeczytał ze zrozumieniem co napisałem to byś głupot nie pisał.


pmx007p1 napisał(a):

W najlepszym wypadku będzie tu zapchana nagrzewnica (do przepłukania z zewnętrznego źródła - kranówa z węża, jak nie pomoże to wymiana). Albo usterka jest mechaniczna (sterowanie powietrzem, klapy).
Najgorszy, uszczelka głowicy (dlatego nie daje się do końca odpowietrzyć i słabo grzeje).


I znowu czytane bez zrozumieniem, skoro działo na starym płynie i na wodzie demineralizowanej a 5 minut później na płynie nie działa to na pewno poszła uszczelka, pewnie też korba bokiem wyszła..



Dopiero co go kupiłem, wymieniłem opony, wycieraczki, klocki, płyn hamulcowy, zrobiłem ręczny, radio, masę, płyn chłodniczy, olej.. wszystkiego na raz nie zrobię.

Jak masz tak chamsko pomagać to sobie daruj.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO