You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #845427 Wysłany: 20 Sty 2019, 02:16; 
 Temat postu: Punto Evo - Pomoc dla laika przed zakupem :)
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Kuba
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 20 Sty 2019,
Posty: 5
[b]Witam wszystkich ! Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem laikiem samochodowym - w związku z tym prosiłbym o wyrozumiałość i zrozumienie. Od jakiegoś czasu rozglądam się za nowym autem. Do tej pory jeździłem głownie punto II (2002) 1.2 w gazie i 500l 1.4 w gazie. Ten pierwszy jest moim głównym samochodem, ma za sobą spore przejścia i szczerze mówiąc muszę się go jak najszybciej pozbyć. Wybór padł na Evo, przede wszystkim ze względu na bardzo fajny, niestarzejący się design i tanie utrzymanie (podobno). Sentyment do kropka też pewnie swoje zrobił :lol: . Samochodu potrzebuje głównie na dojazdy do pracy ( 14 km w jedna strone) , rocznie robie ok. 10 tyś km. Interesuje mnie przede wszystkim silnik 1.4. 77 KM. Z tego co się dowiedziałem najpewniejsza jednostka w tym modelu. Planuje również założyć instalacje LPG. Chciałbym się od Was dowiedzieć na co powinienem zwrócić uwagę w pierwszej kolejności podczas ewentualnych oględzin ? O co się zapytać i w jaki sposób żeby Mirek mnie nie oszukał ?
Chętnie dowiem się również jakie są wasze opinie o silniku 1.4. 77KM ? Wystarczające do miasta ? Rzeczywiście bezawaryjny ?
Jak w Evo z wydajnością klimatyzacji / ogrzewania ?
Szukam w wersji z blue&me - ale nie mogę znaleźć odp czy bezproblemowo podłącze się moim telefonem ? jak to jest z nowymi smartfonami ? Osobiście posiadam Huawei P20 pro. Zależy mi jedynie na rozmowach i ew. odtwarzaniu muzyki przez tel.

Budżet całego przedsięwzięcia to 20 tyś - zakup, instalacja, pakiet startowy

Znalazłem kilka okazji i bardzo prosiłbym Was o opinie:

1. https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-punt ... 9996670a9b - w zasadzie jest wszystko co mi się podoba, wyposażenie takie jakie chciałem , 5d, przebieg akceptowalny ale przedwczoraj znikło ogłoszenie a dzisiaj jest ponownie. Trochę dziwne, dodatkowo sam "salon" na zdjeciach nie wygląda zbyt ciekawie :roll:

2. https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-punt ... ea462e2c6a - ciekawy kolor z zewnątrz i wewnątrz , wyposażenie fajne, przebieg niski i instalacja LPG z 2016 roku. Co myślicie wgl o kupnie auta z gazem ? Ma to sens pod warunkiem, że jest założona jakas porządna instalacja ? Czy raczej kupować Pb i samemu robić instalacje ?

3. https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-punt ... BDPE1.html - sytuacja podobna do propozycji nr 3 ale przebieg sporo większy.

Na koniec jeszcze chciałbym zapytać o wersje 105 KM . Jak to jest z awaryjnością ? Słyszałem opinie, że tutaj tania eskploatacja już się kończy , no i czy pod to LPG wgl wchodzi w gre ?

Z góry dziękuję każdej osobie za odpowiedź i poświęcony czas :)

Pozdrawiam !


Góra
 Profil  
 

 
 Post #845428 Wysłany: 20 Sty 2019, 04:36; 
 Temat postu: Re: Punto Evo - Pomoc dla laika przed zakupem :)
Proszenie o wyrozumiałość, to wymówka, aby nie wykonać pracy własnej. Wysil się minimalnie.
Jest mnóstwo podobnych tematów, szczególnie dotyczących Grande, gdzie też jest 1,4 8V.
Wszystkiego się dowiesz (jeśli ci na prawdę zależy - teraz się okaże, po reakcji - rozwój, nauka, czy "foch").

Apel do pozostałych: nie podawać świeżakom wszystkiego "na tacy". 8)
Forum, to nie jest "żywa wyszukiwarka" (wrzucasz problem i ludzie za ciebie szukają).


Góra
  
 
 
 Post #845450 Wysłany: 20 Sty 2019, 16:25; 
 Temat postu: Re: Punto Evo - Pomoc dla laika przed zakupem :)
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Kuba
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 20 Sty 2019,
Posty: 5
pmx007p1 napisał(a):
Proszenie o wyrozumiałość, to wymówka, aby nie wykonać pracy własnej. Wysil się minimalnie.
Jest mnóstwo podobnych tematów, szczególnie dotyczących Grande, gdzie też jest 1,4 8V.
Wszystkiego się dowiesz (jeśli ci na prawdę zależy - teraz się okaże, po reakcji - rozwój, nauka, czy "foch").

Apel do pozostałych: nie podawać świeżakom wszystkiego "na tacy". 8)
Forum, to nie jest "żywa wyszukiwarka" (wrzucasz problem i ludzie za ciebie szukają).


pmx007p1 - Samochodu szukam od 2 miesięcy , wcześniej myślałem o Bravo ale wybór padł jednak na Evo. Proszenie o wyrozumiałość to żadna wymówka, po prostu nie jestem specem motoryzacji i o pewnych rzeczach nie ma pojęcia. Forum przeglądałem i czytałem przed założeniem konta przez tydzień. Na niektóre pytania nie znalazłem odpowiedzi dlatego założyłem temat. Pomijam już fakt, że ciężko bazować na opiniach np. z 2013 roku. Trochę inaczej kupuje się 10-letnie auto, a inaczej 3-letnie. Opinie również już mogły się zmienić.

Wysłałem swoje propozycje - proszę o Waszą opinię, bo wiem że znawcy tematu już na wstępie mogą zobaczyć coś czego ja nie zobaczę, np: źle spasowane elementy. Nie za bardzo wiem jak mam inaczej sobie poradzić, niż zapytać Was o opinie.

Jeśli chodzi o silniki 77KM i 105KM to jest sporo informacji, nie przeczę temu. Wspomniałem o tym raczej w celu potwierdzenia tego co udało mi się znaleźć.

Nie chce żebym ktoś za mnie szukał informacji, tylko żeby podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem - chyba od tego jest forum ? 8)

Focha oczywiście nie będzie, forum będę penetrował dalej :lol: Reakcje rozumiem - świeżak i od razu chce tyle informacji :roll:

Po zakupie chciałbym zostać tu na dłużej i w miarę poznawania swojego kropka, dzielić się spostrzeżeniami.

Pozdrawiam !


Góra
 Profil  
 
 
 Post #845455 Wysłany: 20 Sty 2019, 17:02; 
 Temat postu: Re: Punto Evo - Pomoc dla laika przed zakupem :)
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Darek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 17 Sty 2019,
Posty: 8
Podobno ten 105KM to tykająca baba zegarowa, a koszt napray około 4k więc 1/3 wartości auta.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #845462 Wysłany: 20 Sty 2019, 23:16; 
 Temat postu: Re: Punto Evo - Pomoc dla laika przed zakupem :)
Offline
Admin ds. technicznych forum.
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SL/SK/SZ/SZA
Rejestracja: 21 Cze 2006,
Posty: 13043
Pomógł: 54
Voku napisał(a):
Podobno ten 105KM to tykająca baba zegarowa, a koszt napray około 4k więc 1/3 wartości auta.


Znowu bez przesady ;) Nie ma co histeryzować, tylko do pakietu startowego dorzucić płukanie silnika. np. pierwsza wymiana + AR2820; zalać olej z AR2300, po np. 5 tys. km wymiana i znowu 2820, wymiana filtra Multiair i już normalnie olej wymieniać co 10 000 nie zapominając o płukance ;)

W każdym razie nie należy bagatelizować pierwszych objawów awarii aktywatora, tylko od razu zdejmować dekiel i inspekcja sekcji tłoczącej czy tulejki się nie powykręcały. Przy pierwszych objawach można kosztem uszczelki pokrywy i kleju do gwintów naprawić. Zdarza się, że padają elektrozawory... ale to dużo rzadsza awaria - wtedy do wymiany cały aktywator a wtedy to 3000 + uszczelki, olej itp. 500 + robocizna (2-3 roboczogodziny). Wprawny mechanik ogarnie w mniej niż dwie ;)

_________________
Focus 1.0 Ecoboost 92kW :E & Punto II HGT Abarth 1,8 16V 96kW & Fiesta VII FL 1,0 12V Ecoboost 74kW
Inne pod moją opieką: Tipo 1,4 16V 70kW
Były: Punto II 5d 1,8 16V 96kW & Punto Evo 1,4 16V MA 99kW@138kW & Punto II 1,2 8V 44kW & Fiesta V 1,25 55kW
Image <- Ford Focus mk4 FL Trend 1,0 Ecoboost 2022 r. :E
Image <- Fiat Punto II HGT 1,8 16V 2001 r.
Image <- Ford Fiesta VII FL 1,0 Ecoboost 2017 r.
Image <- Fiat Tipo 1,4 16V 2017 r.
Image <- Fiat Punto II 5d 1,8 16V 2002 r.
Image <- Fiat Punto Evo 1,4 MA Turbo 2010 r.
Image <- Ford Fiesta V 1,2 16V 2001 r.
Image <- Fiat Punto II 1,2 8V 2002 r.
AM, B, BE, C, CE, T


Góra
 Profil  
 
 
 Post #845466 Wysłany: 21 Sty 2019, 07:24; 
 Temat postu: Re: Punto Evo - Pomoc dla laika przed zakupem :)
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Darek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 17 Sty 2019,
Posty: 8
Nie zmienia to faktu że przy używanym to kupowanie trochę kota w worku. A przy aucie wartym 10-15tys naprawa robi się kosztowna.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #845467 Wysłany: 21 Sty 2019, 09:50; 
 Temat postu: Re: Punto Evo - Pomoc dla laika przed zakupem :)
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Kuba
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 20 Sty 2019,
Posty: 5
Dzięki za odpowiedzi !

Jak ma sie sprawa z tym blue&me ? Bez problemu można podłączyć nawet najnowsze smartfony ?

Jeśli chodzi o wydajnośc klimy i ogrzewania to już wiem, że rewelacji nie ma.

Jakby ktoś mógł zerknąć na propozycje, które wysłałem to byłbym wdzięczny :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #845468 Wysłany: 21 Sty 2019, 10:25; 
 Temat postu: Re: Punto Evo - Pomoc dla laika przed zakupem :)
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Darek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 17 Sty 2019,
Posty: 8
1. Jest bez książki więc przebieg na słowo. Do tego ktoś kto dokłada koła do auta za dopłatą a sam pewnie kupił komplet to dla mnie szczyt bractwa.
A nie myślałeś o innym aucie bo też szukam czegoś do 20k do miasta, ale znam się zastanawiać czy nie szukać czegoś innego.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #845471 Wysłany: 21 Sty 2019, 12:20; 
 Temat postu: Re: Punto Evo - Pomoc dla laika przed zakupem :)
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Kuba
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 20 Sty 2019,
Posty: 5
Oczywiście, że myślałem o innych. Na początku Ibiza III, potem Bravo. Ale za dobrze utrzymane Bravo trzeba dać 20k+, a to już trochę przewyższa mój budżet. Przede wszystkim zależy mi na taniej eksploatacji i serwisowaniu. Jak do tego dochodzi jeszcze ciekawy design i niezłe wyposażenie to mam wszystko czego chce. Wydaje mi się, że Evo wszystkie te kryteria spełnia.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #845473 Wysłany: 21 Sty 2019, 13:23; 
 Temat postu: Re: Punto Evo - Pomoc dla laika przed zakupem :)
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Darek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 17 Sty 2019,
Posty: 8
Znajomy ma GP z 2006 i mi odradza Fiata bo połowę życia spędzę u elektryka :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #845474 Wysłany: 21 Sty 2019, 13:49; 
 Temat postu: Re: Punto Evo - Pomoc dla laika przed zakupem :)
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Kuba
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 20 Sty 2019,
Posty: 5
No niestety elektryka w fiatach leży, ale mają inne zalety :D

Pytanie czy w cenie do 20k można kupić ładne i bezawaryjne auto , to chyba takiej nówki nawet nie znajdziesz :lol:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO