You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 10:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #846343 Wysłany: 27 Lut 2019, 16:35; 
 Temat postu: "Wycie" silnika, ciężko wchodzą biegi na zimnym silniku
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 27 Lut 2019,
Posty: 3
Cześć,

Coś trapi mojego kropka i może ktoś z forumowiczów coś poradzi :) Pacjent to GP 1.4 8V 05.r, nalatane około 175tys. Użytkuje ten samochód już dobre pół roku i poczciwie się sprawuje. Jednakże ostatnio trapią mnie dwa problemy. Pierwszym z nich są dość ciężko wchodzące biegi (a szczególnie 1 i 2). Na zimnym silniku żeby wrzucić dwójkę trzeba się toczyć około 10km/h inaczej trzeba ją wrzucać siłą, o 1 biegu nie ma nawet co dyskutować. Samochód musi stać nieruchomo, bo inaczej 1 nie ma szans wejść. Dodatkowo czuć wyraźnie po puszczeniu gazu i schodzeniu z obrotów takie chwilowe szarpnięcia. Po zagrzaniu silnika jest dużo lepiej (2 już jako tako, ale 1 nadal ciężkawo) natomiast nie uważam że działa to w sposób satysfakcjonujący :( Nie wiem kiedy ostatnio było wymieniane sprzęgło oraz olej w skrzyni (o ile w ogóle były wymieniane). Drugim problemem jest dość głośno pracujący silnik. Dźwięk nie przypomina takiego charakterystycznego mruczenia dla silnika tylko bardziej "wycie". W przedziale 2.3k - 2.5k obrotów niezależnie od biegu jest ono najbardziej słyszalne. Nie jestem w stanie od środka stwierdzić dokładnie ale boję się że dochodzi z okolic sprzęgła/skrzyni. Po wysprzęgleniu wycie ustaje i jest dużo lepiej. Jadąc 90km/h przy licznikowych 3k obrotów muszę mieć radio na około 15-17 vol żeby jako tako nie słyszeć silnika. Na 90% są urwane dwie szpilki na kolektorze wydechowym. Czy dźwięk może być tak zmodulowany poprzez nieszczelny kolektor? W samochodzie ostatnio wymieniany termostat, świece, łożysko klimy oraz napinacz paska klinowego (jeśli to coś ma do rzeczy). Pozdrawiam i proszę o pomoc.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #846400 Wysłany: 01 Mar 2019, 21:18; 
 Temat postu: Re: "Wycie" silnika, ciężko wchodzą biegi na zimnym silniku
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 04 Lut 2018,
Posty: 28
Pomógł: 1
Trudno tak przez internet stwierdzić ale wygląda na to że kończy ci się sprzęgło,jak chodzi o ten hałas to musisz zacząć od uszczelnienia kolektora wydechowego


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO