You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 23 Kwi 2024, 13:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #847258 Wysłany: 15 Kwi 2019, 22:02; 
 Temat postu: 1.2 16V brak mocy, kręci do 5 tys
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Michał
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 11 Wrz 2013,
Posty: 7
Jeśli temat sie powtarza z góry przepraszam, przeszukałem forum ale nie znalazłem rozwiązania. Problem z moim autem Punto 2 1.2 16V manual, brakuje mu mocy a silnik kręci tylko do 5 tys obrotów. Wymieniłem: kable, świece, filtr powietrza, paliwa, czyściłem z mechanikiem przepustnice i sprawdzaliśmy cisnienie na tłokach, które ponoć trzyma dobrze. Auto delikatnie faluje na wolnych obrotach co widac na poniższych filmach. Jeden film na postoju drugi podczas rozpędzania na 2 biegu. Po odłączeniu sondy żadnych zmian, po wypięciu wtyczki z czujnika podciśnienia też bez zmian, odpala normalnie obroty faluja tak samo.
Czujnik położenia wału czyszczony. Auto czy zimne czy ciepłe odpala po ok sekundzie kręcenia więc czujnik wału raczej dobry. Czy ktoś znalazł rozwiązanie podobnego problemu? Na kompie żadnych błędów ani na multiscanie ani u kolegi na boshu.

https://youtu.be/kVuKFZp_NGw na postoju
https://youtu.be/R7SF3dyzx6Y max przyspieszenie na 2 biegu


Góra
 Profil  
 

 
 Post #847268 Wysłany: 16 Kwi 2019, 19:21; 
 Temat postu: Re: 1.2 16V brak mocy, kręci do 5 tys
Jeśli komputer nie reaguje na odpinanie czujników w trakcie pracy, to raczej niestety komputer padlina.
Ale mogą też być banały typu przepustnica (pozycja, czujnik położenia - nie pracuje w pełnym zakresie).
Do sprawdzenia jeszcze raz wszelkie czujniki, dane na żywo przez OBD2, ale też klasycznie, miernik + oscyloskop.

Tu masz wzorową diagnostykę: https://www.youtube.com/user/ScannerDanner/videos


Góra
  
 
 
 Post #847276 Wysłany: 17 Kwi 2019, 08:04; 
 Temat postu: Re: 1.2 16V brak mocy, kręci do 5 tys
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3624
Pomógł: 31
Z tego co pamiętam, jak miałem Punto 1,2 16V to odpięcie lambdy też nic nie zmieniało w pracy silnika, dopiero po jakimś czasie wywalało błąd. Odpięcie mapsensora powodowało przyduszenie silnika i po chwili praca się wyrównywała. Przy tych objawach, sprawdziłbym ciśnienie paliwa - może umiera pompa paliwa, i ustawienie rozrządu.

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #847279 Wysłany: 17 Kwi 2019, 10:40; 
 Temat postu: Re: 1.2 16V brak mocy, kręci do 5 tys
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Michał
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 11 Wrz 2013,
Posty: 7
Na sprawdzenie ciśnienia muszę czekać na kumpla bo dopiero będzie kombinował z końcówką, którą moglibyśmy się wpiąć w listwę wtryskową.
Jest tam taki zawór jak w klimie lub podobny. Też myślałem o ciśnieniu że może być za słabe, mam nadzieje że coś z tym wyjdzie, dziwne jest że kręci tylko do 5 tys. czy na postoju czy w tracie jazdy pod obciążeniem jest tak samo. Kiedyś w vectrze B 1.8 miałem problem podobny nie kręciła powyżej 3,5 i do wymiany był wałków rozrządu. Fiata dopiero zaczynam rozkminiać a już mnie irytuje.
Przepustnice sprawdzalny, otwiera sie w pełnym zakresie. po czyszczeniu przepustnicy złożyliśmy wszystko prócz filtra i jeszcze na obrotach zapodaliśmy środek do czyszczenie do środka przepustnicy wtedy właśnie zauważyliśmy że pomimo że jest otwarta nie kręci za wysoko.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #847282 Wysłany: 17 Kwi 2019, 11:16; 
 Temat postu: Re: 1.2 16V brak mocy, kręci do 5 tys
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3624
Pomógł: 31
Ale sprawdź też ustawienie rozrządu, falowanie wolnych obrotów i brak mocy też może być spowodowany źle ustawionym rozrządem.
1,2 16v to bardzo fajne silniki, tyle że od dawna już nie produkowane, auta leciwe, a partaczy którzy się biorą za grzebanie w aucie bez pojęcia o nim też nie brakuje, więc nie ma co pisać że fiat jest zły, bo często obsługa była niewłaściwa i stąd problemy.

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #847284 Wysłany: 17 Kwi 2019, 18:35; 
 Temat postu: Re: 1.2 16V brak mocy, kręci do 5 tys
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Michał
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 11 Wrz 2013,
Posty: 7
Będę sprawdzał po świętach ciśnienie i rozrząd, spróbuje się umówic do serwisu gdzie mają orginalne blokady. A co do Punto to ja póki co mimo jego niedomagań bardzo lubie to auto. Jako małe miejskie auto uważam że jest bardzo fajnie zaprojektowane, a i sam silnik też żywy (powinien być). Miałem go w automacie wcześniej i z tym silnikiem zbierał się całkiem dobrze.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO