You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 04:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #850035 Wysłany: 01 Paź 2019, 08:24; 
 Temat postu: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Forumowicz

Imię: Darek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 01 Paź 2019,
Posty: 4
Witam wszystkich.Mam pytanie czy skrzynia 6 biegowa będzie pasować do silnika 1.4 8V


Góra
 Profil  
 

 
 Post #850037 Wysłany: 01 Paź 2019, 19:19; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
odradzam bo po pierwsze moze nie podejść a po 2 skrzynia 6 biegowa to M32 czyli największe przekleństwo punciaków zaraz po alternatorach

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850039 Wysłany: 01 Paź 2019, 20:52; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Forumowicz

Imię: Darek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 01 Paź 2019,
Posty: 4
Próbowałeś coś z tą skrzynią


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850041 Wysłany: 01 Paź 2019, 22:51; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 29 Gru 2012,
Posty: 163
Pomógł: 10
topic59931.html

_________________
Fiat Grande Punto 1.2 65 KM EsseeEssee :-D, 17" Dołożone: El.szyby tył ,światła pm ,tempomat, sub,,webasto ,ham. tarcz. tył ,podłokietnik,LPG,TPMS,ASR,ESP,HH,PTC.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850057 Wysłany: 03 Paź 2019, 02:21; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Easy
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 21 Lip 2012,
Posty: 8
Nie jest prawdą co pisze cedect1 jedna ze skrzyń pasuje do tego silnika 1:1 .
Nie trzeba nic przerabiać jedynie zmienić gałkę skrzyni biegów (wybierak może zostać)
Załącznik:

lub zostawić starą a wtedy będzie 6 ukryta :lol: .
Będzie to skrzynia C514.
Z tego co się orientuję to występowała ona w silniku 1.4 16v (pewnie w grande punto) oraz w 1.4 multiair 105km (punto evo i następne). Jedna osoba z forum zmieniła skrzynię z mito 1.4 multiair 105km.
wg. książki 1.4 16v ma 1-kę dłuższą niż 1.4 multiair (reszta taka sama)

Ja zmieniłem skrzynię z Punto EVO 1.4 multiair 105km i po zmianie zrobiłem ok. 3000 km no i jestem zadowolony :P .
Przełożenia tej skrzyni są od 1 do 5 takie same jak w 1.4 8v + ta dodatkowa 6-ka i powiem, że taka skrzynia powinna być dla tego silnika w standardzie (ew. za dopłatą). Nawet spalanie LPG spadło mi o ok. 1L (jak się tę 6 wykorzystuje), no i ciszej przy prędkościach 130+


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850212 Wysłany: 13 Paź 2019, 10:12; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Forumowicz

Imię: Darek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 01 Paź 2019,
Posty: 4
adik1234 napisał(a):
Nie jest prawdą co pisze cedect1 jedna ze skrzyń pasuje do tego silnika 1:1 .
Nie trzeba nic przerabiać jedynie zmienić gałkę skrzyni biegów (wybierak może zostać)
Załącznik:
skrzynia6.jpg
lub zostawić starą a wtedy będzie 6 ukryta :lol: .
Będzie to skrzynia C514.
Z tego co się orientuję to występowała ona w silniku 1.4 16v (pewnie w grande punto) oraz w 1.4 multiair 105km (punto evo i następne). Jedna osoba z forum zmieniła skrzynię z mito 1.4 multiair 105km.
wg. książki 1.4 16v ma 1-kę dłuższą niż 1.4 multiair (reszta taka sama)

Ja zmieniłem skrzynię z Punto EVO 1.4 multiair 105km i po zmianie zrobiłem ok. 3000 km no i jestem zadowolony :P .
Przełożenia tej skrzyni są od 1 do 5 takie same jak w 1.4 8v + ta dodatkowa 6-ka i powiem, że taka skrzynia powinna być dla tego silnika w standardzie (ew. za dopłatą). Nawet spalanie LPG spadło mi o ok. 1L (jak się tę 6 wykorzystuje), no i ciszej przy prędkościach 130+

Masz dokładny nr tej skrzyni


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850216 Wysłany: 13 Paź 2019, 13:25; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 193
adik1234 napisał(a):
Przełożenia tej skrzyni są od 1 do 5 takie same jak w 1.4 8v + ta dodatkowa 6-ka i powiem, że taka skrzynia powinna być dla tego silnika w standardzie (ew. za dopłatą). Nawet spalanie LPG spadło mi o ok. 1L (jak się tę 6 wykorzystuje), no i ciszej przy prędkościach 130+


Hehehheh, jakieś nonsensy. Skrzynia 5-tka do 1,4 77 KM jest wystarczająca, i nie ma sensu wkładać 6-tki, bo na 6-tce to ten silnik stanie. Nigdy w 1,4 8V nie było skrzyni 6-tki, nawet za dopłatą, chyba że jakiś kamikadze z salonu sam przekładał, bo jak wiadomo klient nasz pan.
:D
Fabryczne 6-tki wkładają do silników co mają co najmniej 100 KM, bo ten nadbieg trzeba czymś kręcić ...
:D
No chyba, że komuś się posypała fabryczna skrzynia i akurat ma pod ręką pewną 6-tkę. To wtedy nie ma wyjścia, a - jak słusznie kolega napisał - przełożenia 1-5 są takie same więc silnik pojedzie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850222 Wysłany: 13 Paź 2019, 14:31; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Bzdury. Skrzynka 5 biegowa NIE nadaje się do jazdy po autostradzie ponad 110-120 km/h, bo jest głośno i wysokie obroty będą (>4k RPM).
Piątka wystarcza tylko do jazdy po drogach krajowych z prędkością 80-100 km/h, wtedy OK.
A obecność szóstki ma niewiele wspólnego z mocą/momentem. Szóstka jest potrzebna w każdym Grande.
FIAT, to debile, czego przykładem jest wkładanie śmiesznego 1,4 8V do dużo cięższego modelu Doblo!
Nie dziwne, że skrzyni nie potrafili dobrać, a raczej wrzucili starą "C514.5", czyli tradycyjną dla rodziny FIRE od około 30 lat. Poszli na łatwiznę.


Góra
  
 
 
 Post #850225 Wysłany: 13 Paź 2019, 14:44; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 193
Skrzynia 5-tla w sam raz nadaje się do silnika 77 KM. 6 bieg nie ma sensu w tak słabym silniku, zwłaszcza że przełożenia 1-5 są takie same w obu skrzyniach.
:D

pmx007p1 napisał(a):
A obecność szóstki ma niewiele wspólnego z mocą/momentem. Szóstka jest potrzebna w każdym Grande.

Jeśli ktoś głównie teoretyzuje - to pewno założyłby nawet skrzynię 8 biegową, skoro moc i moment nie mają znaczenia ...
:D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850230 Wysłany: 13 Paź 2019, 15:20; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
To piłuj dalej swój silnik powyżej np. 4-4,5 k rpm na autostradzie jak tak lubisz. Twój problem jak przyjdzie do remontu.

PS
Do niezorientowanych.
Ten użytkownik wyżej należy do grupy osobników, co czują się dotknięci osobiście, gdy ktoś wymieni dowolną wadę tego modelu - natychmiast szczeka, że to nie prawda, że fabryka wszystko idealnie dobrała i tak dalej. Czyli auto bez wad, nie wolno o nich wspominać, bo będzie na was polował.
Przy czym stosuje "techniki" dyskusji jak dzieciak. Rozmowa o skrzyniach 5 i 6 biegowych, a ten wyskakuje z "8 biegową". Taki mały troll, hejter.


Góra
  
 
 
 Post #850231 Wysłany: 13 Paź 2019, 15:30; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 193
pmx007p1 napisał(a):
Ten użytkownik wyżej należy do grupy osobników, co czują się dotknięci osobiście, gdy ktoś wymieni dowolną wadę tego modelu - natychmiast szczeka, że to nie prawda, że fabryka wszystko idealnie dobrała i tak dalej.


Akurat należę do tej grupy, która krytykuje wady GP - bo akurat mam taki model Makaronu. I dlatego wiem, że skrzynia 6-tka do silnika 1,4 77 KM pasuje jak świni siodło ...
:D

A Ty, jak kiedyś sprzedasz hulajnogę i kupisz jakąś używkę z napędem spalinowym - to sam się przekonasz, jakie banialuki wypisujesz ...
:D :D :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850235 Wysłany: 13 Paź 2019, 16:02; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 193
Napisz do Turynu, konkretnie do zakładów FIAT`a, że ich inżynierowie jednak się pomylili, i powinni do 1,4 8V 77 KM wstawiać skrzynie 6-tki.

Przy okazji nie zapomnij podać, jakie szkoły ukończyłeś w Polsce, i że w twojej fabryce w Kobierzynie tylko takie wstawiacie, bo inne się nie sprawdzają.
:D :D :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850237 Wysłany: 13 Paź 2019, 16:15; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Odpowiedz mi na przykład silników 0,9-1,1 które miały skrzynie 5-biegowe. Albo milcz na zawsze. Ostatnia Twoja szansa na tym forum.
Udowodnij fachowo, że silniczek 0,9 może mieć 5 biegów, ale 1,4 nie może szóstki, bo "za słaby"... :roll:


Góra
  
 
 
 Post #850241 Wysłany: 13 Paź 2019, 17:01; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jakub
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Gru 2013,
Posty: 1014
Pomógł: 8
Motyw 6 biegu jest spoko. W stilo 1.2 80 KM dawali i to strzał w dziesiątkę. Na trasie wiadomo, że nie ma przyspieszania na tym biegu żadnego ale jeśli chodzi o jazdę ze stałą prędkością to jest idealna. Nie dość, że ciszej, sporo ciszej to spalanie na poziomie 5,5l/100km bez problemu do osiągnięcia na autostradzie przy 130-140 km/h.

_________________
MÓJ KROPEK


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850242 Wysłany: 13 Paź 2019, 18:03; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 193
Qbek napisał(a):
o spalanie na poziomie 5,5l/100km bez problemu do osiągnięcia na autostradzie przy 130-140 km/h.


Chyba w dieslu - w benzynie to niemożliwe, bez względu na to, ile biegów ma skrzynia. Zresztą prawa fizyki są jasne od czasów Newtona - energia (czyli wynik spalania paliwa w silniku) rośnie proporcjonalnie do kwadratu prędkości, i to pod warunkiem, że nie bierzemy pod uwagę oporów powietrza i oporów toczenia - czyli w praktyce spalanie rośnie szybciej od kwadratu prędkości.
:D
Dlatego na niemieckich autobahn`ach lewym pasem mkną tylko furki sportowe i mocne diesle. A benzynki grzecznie mkną prawym - albo środkowym, jeśli są 3 pasy. Oczywiście w Polsce jest grupa zawodowa (przedstawiciele handlowi), dla których spalanie jest nieważne, i mkną zagazowanym 1,2 80 KM ze skrzynią 6 po 130-140 a nawet 150.
:D :D :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850244 Wysłany: 13 Paź 2019, 18:33; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Odpowiadaj na całe zadane pytanie prostaczku. Dlaczego fabryka wstawiała 5 biegów do samochodów z silniczkami 0,9-1,1L ?
Przecież to "bez sensu"... :lol: One są "za słabe". Nie są godne posiadania luksusu "piątki".
Moderacja: zablokować trolla np. "na 3 miesiące do wyjaśnienia". Niech posiedzi i przemyśli swe podwórkowe "mądrości".

Qbek napisał(a):
Motyw 6 biegu jest spoko. W stilo 1.2 80 KM dawali i to strzał w dziesiątkę. Na trasie wiadomo, że nie ma przyspieszania na tym biegu żadnego ale jeśli chodzi o jazdę ze stałą prędkością to jest idealna.

Bo dokładnie po to są "nadbiegi", taka ich specjalna funkcja. Nie każdy rozumie prostą rzecz (jak widać na przykładzie komedianta wyżej).


Góra
  
 
 
 Post #850246 Wysłany: 13 Paź 2019, 18:38; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jakub
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Gru 2013,
Posty: 1014
Pomógł: 8
żeliwny, Ja takie spalanie osiągnąłem. I to nie są dane z kompa, a liczone na podstawie ilości tankowanego paliwa. A co do praw fizyki Newtona to silnik tłokowy ma dość ciekawą charakterystykę. Takie parametry jak godzinowe zużycie paliwa oraz jednostkowe użycie paliwa. Odpowiednio dobrane przełożenia skrzyni pozwalają korzystać z optymalnych warunków pracy danego silnika, co skutkuje niższym spalaniem.
Dowodem na to jest fakt, że moje punto lżejsze o 400 kg (!) i słabsze o 7 koni spala na tej samej trasie o ok. 0,7 l/100 więcej paliwa od stilo.

_________________
MÓJ KROPEK


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850253 Wysłany: 13 Paź 2019, 19:01; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 193
:D :D :D :D
Od lat wielu twierdzi, że paliwo w Niemczech jest lepsze niż w Polsce, bo jak zatankują w Polsce to przejadą 50-100 km mniej - jadąc do Niemiec, niż jak zatankują w Niemczech i jadą do Polski

Niestety, nie mają racji, bo na wynik statystycznie wpływa kierunek wiatru jaki wieje w tej części Europy.
:D :D :D :D :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850875 Wysłany: 17 Lis 2019, 03:54; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Easy
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 21 Lip 2012,
Posty: 8
daro73
U mnie skrzynia ma numer C514.5.13 - w tym przypadku bym się nie sugerował bo przełożenie mechanizmu różnicowego są takie same jak w 5 biegowej skrzyni bo prawdopodobnie dali taką samą obudowę przy półosiach jak z wersji 5-cio biegowej.

Załącznik:



Skrzynia optycznie różni się tyłem (jest trochę dłuższa i pokrywa nie jest metalowa tylko jest to odlew)
Poniżej zdjęcie u mnie już zamontowanej skrzyni a na czerwono zaznaczyłem tę pokrywę.

Załącznik:



Co do komentarzy żeliwny, że silnik jest za słaby itp. i tylko powyżej być w silnikach powyżej 100km.
To porównaj proszę z nowym Fiatem Tipo 1.4 16V 95KM, gdzie jednak inżyniery z Włoch włożyli skrzynię C514 6-cio biegową.
Moc niby większa, ale jak się porówna masy Punto i Tipo to już wygląda dosyć podobnie.

Załącznik:
tabela.png
tabela.png [ 5.11 KiB | Obejrzany 18186 razy ]


Nie uwzględnia to pewnie innych czynników ale wg. mnie w Tipo musieli też dać krótkie przełożenia (nie wiem dokładnie jakie), aby auto miało jakieś sensowe przyspieszenie.
Z racji tego, że punto jest autem klasy B i wg. założeń więcej będzie jeździć po mieście nie opłacalne było dodanie 6-ki (pewnie z punktu widzenia księgowych i sprzedaży), Tipo natomiast jest większe i wg wiki to klasa C, więc więcej będzie jeździł w trasach poza miastem a przy krótkiej skrzyni biegów byłoby to męczące i pewnie to by zniechęcało do kupna.

a skrzynię można zrobić i z 20-biegową tylko kto by tyle machał biegami, aby dobrać odpowiednie przełożenie - zawsze to będzie pewien kompromis/cena. Idealna pod względem dobierania mocy i momentu była by skrzynia bezstopniowa (przy jej wadach i zaletach).


Ja jednak wole mieć przy np. 110 km/h 3000 obr. na 6-ce niż 3500 na 5
Oczywiście 6-ka nie służy do wyprzedzania tylko spokojnego rozpędzania lub utrzymania prędkości.
Na płaskim to od 70-80 można włączyć i się toczyć (nie testowałem z pełnym obciążeniem auta tylko 1-2 osoby)
Przy większych prędkościach różnica w obrotach jest większa np. ~140 km/h z GPS-a poniżej

Załącznik:



Dla mnie teraz Punto z tym silnikiem 1.4 8V i z tą skrzynią stał się bardziej uniwersalny na miasto i trasę, a dla tych co jeżdżą głownie po mieście to się nie przyda.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850885 Wysłany: 17 Lis 2019, 20:18; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
"Betonowi" (czy "żeliwu") umysłowemu nie wytłumaczysz. Prostaczek "wie" swoje i nie ma opcji dyskusji technicznej. Nie, bo nie.
Nauka, zmiana przekonań = "zniszczenie" tożsamości, "ego" kmiotka boi się, że zostanie unicestwione, dlatego broni błędnego stanowiska.

Polecam ignorować (jest taka opcja na forum w panelu sterowania - "przyjaciele" i "wrogowie", przynajmniej po zalogowaniu nie widać wpisów pacjenta).


Góra
  
 
 
 Post #850889 Wysłany: 18 Lis 2019, 00:03; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 17 Kwi 2010,
Posty: 1264
Pomógł: 11
pmx007p1, co twój ostatni post wnosi w ten temat ? wszystkich innych krytykujesz, a proszę zobacz teraz na swój ostatni post, czy to nie jest " zaśmiecanie forum ? "

adik1234, skrzynię kupowałeś używaną ? słyszałem o przypadkach takich jak twój tyle że w GP z tym samym silnikiem i obydwie osoby były zadowolone, od 1-5 te same przełożenia a 6 na trasę jak znalazł. Brakuje własnie tego przełożenia na autostradę, bo co to za przyjemność mknąć autostradą jak silnik pod maską wyje od obrotów :E

_________________
MOJE PUNTO EVO http://fiatpunto.com.pl/topic55029.html
MOJA BYŁE GP http://fiatpunto.com.pl/topic45699.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850961 Wysłany: 21 Lis 2019, 15:42; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 193
Wymieniać całą skrzynię żeby przy takich prędkościach zaoszczędzić 1,6 litra na 100 km :?:
:D

To policzmy - wymiana skrzyni powiedzmy 1 000 pln (mat. + robocizna), i to jest bardzo skromna sumka moim zdaniem za taką usługę.
Czyli w wyniku prostych działań arytmetycznych (nie do ogarnięcia przez PMX :D ), wychodzi, że trzeba z prędkością 150 km/h przejechać koło 12 500 km - żeby inwestycja w taka skrzynię się zwróciła. Obawiam się jednak, że taki przebieg z taką prędkością zarżnie nie tylko silnik w tym Makaronie, ale i cały układ przeniesienia napędu.
:D :D :D
Poza tym, ostatnio widziałem benzynowe BMW 2.0 177 KM, i tam rzeczywiście była skrzynia 6-tka. I to ma sens. Natomiast taka skrzynia w benzynowym 1,4 77 KM to pomysł z gatunku "nudzę się w garażu to coś wymodzę".
:D :D :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850986 Wysłany: 22 Lis 2019, 02:08; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Easy
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 21 Lip 2012,
Posty: 8
adamcior - skrzynia używana podobno z niskim przebiegiem ~40 000 km (nie zauważyłem, żeby była w jakiś sposób rozkręcana/modyfikowana).


Jakoś nie widzę, żeby użytkownikom chodziło o spalanie - można powiedzieć że to jest taki "efekt uboczny" :-) , ale nie to było głównym celem zmiany.
info dla żeliwny:
Przy mniejszych prędkościach też jest różnica w obrotach i spalaniu, trochę mniejsza a chyba szybciej się rozleci się silnik przy 150 km/h na 5 (5000 obr) niż na 6 (4100 obr) :) :) :)

Co do kosztów to również nie widzę takiego pytania (powiem, że trochę więcej) - raczej i tak się nie zwróci, ale nie o to w tym chodzi. Pewnie nie doczytałeś ze zrozumieniem o czym pisali tu inni użytkownicy.
Ja dzięki temu na razie nie myślę o zmianie auta - bo mi puntka szkoda.

Jest wiele aut które mają skrzynie 6-biegów np. nowy Fiat Tipo 1.4 16v 95KM :-) a nie chciałeś odpowiedzieć podając przykład z BMW :-). Myślę, że raczej rozmawiamy o innej klasie samochodów troszkę bardziej budżetowych :-)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850993 Wysłany: 22 Lis 2019, 19:12; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 193
adik1234 napisał(a):
Pewnie nie doczytałeś ze zrozumieniem o czym pisali tu inni użytkownicy.


Doczytałem, doczytałem - a Ty doczytałeś opinie o 6-biegowej skrzyni M32 ? podobno straszliwa mina ...
:D

adik1234 napisał(a):
Jest wiele aut które mają skrzynie 6-biegów np. nowy Fiat Tipo 1.4 16v 95KM :-) a nie chciałeś odpowiedzieć podając przykład z BMW :-). Myślę, że raczej rozmawiamy o innej klasie samochodów troszkę bardziej budżetowych :-)

Jak nie pasuje przykład BMW - bo inna klasa, to informuję, że w latach, kiedy produkowano GP - prawie wszystkie auta o podobnej mocy miały skrzynie 5-biegowe. A nawet takie, które miały prawie 2 x więcej mocy - np. Renault Twingo RS - silnik 1,6 benzyna, 130 KM - i skrzynia 5-tka.

Renault Megane - silnik 1,6 benzyna, 102 KM - skrzynia 5-tka itd itd ...

silniki VW - 1,6 benzyna, około 100 KM - skrzynie 5-tki

silniki Opla - 1,6-1,8 moce od 80 do 125 KM - skrzynie 5-tki

Zresztą mogę takimi przykładami rzucać z rękawa - to może niech ktoś rzuca przykładami auta z tamtego czasu - które w tej samej klasie co GP - miały porównywalne albo nawet większe moce - i skrzynie 6-tki ...
:D :D :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850999 Wysłany: 22 Lis 2019, 21:22; 
 Temat postu: Re: Skrzynia 6 biegowa
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
hmmm, a mnie sie wydaje że przyczyną są jak zwykle koszty, podejrzewam że koszt wyprodukowania skrzyni 6 jest większy niż 5, no bo wiadomo - dodatkowe "tryby" itd., a producenci potrafią oszczędzać na wszystkim i nawet jak 10 euro/ szt da się urawać to tak zrobią


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO